Reklam vermek için [email protected]

phpBB 3.0'da yeni bir forum oluşturma

Esinti_

TURKMMO ヅ
Super Mod
VIP Üye
Dergi Editörü
Ayın Üyesi
Paylaşım
Admin
Altın Üye
Katılım
21 Nis 2021
Konular
832
Mesajlar
3,783
Reaksiyon Skoru
1,263
Altın Konu
270
Başarım Puanı
234
Yaş
46
TM Yaşı
7 Ay 22 Gün
Online Süresi
82d 18h 30m
MmoLira
1,398
DevLira
12
Takipçiler
8

PhpBB 3.0'da yeni bir forum nasıl oluşturulur..

Bir pano yöneticisinin temel özelliklerinden biri, phpBB panonuzda kullanıcılarınız için yeni forumlar oluşturmaktır. Forum oluşturma özelliği yalnızca Yönetici Kontrol Panelinde bulunur, bu nedenle yalnızca o panele erişimi olanlar bunu yapabilir. Forumlar, konuları ve yanıtları barındıran 'kapsayıcılardır'. Genellikle bir şekilde organize edilirler. Örneğin, bir 'Spor' kategoriniz varsa, ayrı 'Beyzbol' ve 'Basketbol' forumlarınız olmasını isteyebilirsiniz. Her birinin içinde, kullanıcılar kendi sporlarıyla ilgili farklı konular oluşturacaklar. Aşağıdaki talimatlar, siteniz için yepyeni bir forumun nasıl oluşturulacağını gösterecektir.
 1. phpBB Yönetici Kontrol Panelinizde (ACP) oturum açın .
 2. Buradan , sayfanın üst kısmında bulunan Forumlar sekmesine tıklayın.
 3. Bu sizi Forum yönetim ekranına getirir. Ekranın sağ alt köşesinde yeni forumunuzun adını girin. Tıklayın Yeni Forum Yaratın düğmesi. Örneğimizde, forumun adı İlk Yeni Forum'dur.

 4. Forum ayarları sayfasına yönlendirileceksiniz. Üst kısım yeni forumlar için en önemli kısımdır. Yeni bir forum oluştururken kurulacak ve özelleştirilecek birkaç alan ve ayar vardır. Aşağıda temel alanların ve açıklamalarının bir tablosu bulunmaktadır. Buradaki ayarlardan emin değilseniz endişelenmeyin. Daha sonra her zaman değiştirilebilirler. Aşağıda özelleştirme için çok daha fazla ayar içeren başka bölümler var, ancak bunlar forumun oluşturulması için önemli değil ve sonraki makalelerde açıklanacak.


  Forum TürüAçılır menüden forum türünüzü seçin (Kategori, Forum, Bağlantı). Bu durumda, Forum'u seçmek istiyoruz .
  Ebeveyn ForumuYeni forumunuzun ebeveynini seçin. Sınırsız alt klasöre sahip olabilir ve bir kategoriye, başka bir foruma yeni bir forum yerleştirebilir veya bağımsız olmasını sağlayabilirsiniz. Örneğimizde. Forumu İlk Kategoriniz kategorisinin altına yerleştireceğiz .
  İzinleri Şuradan Kopyalaİzinlerinizi kopyalamak için bir forum seçin. Hiçbiri yoksa, etkin olmadan önce izinler oluşturmanız gerekir. Aralarından seçim yapabileceğimiz varsayılan bir foruma sahip olduğumuz için, İlk Forumunuzdaki izinleri kopyalayacağız .
  Forum İsmiForumunuza bir isim verin.
  AçıklamaForumu ve amacını açıklayan bir açıklama.
  Forum ResmiForum resminin yolunu girin. Bu zorunlu bir alan değildir, bu nedenle hazır bir görüntünüz yoksa veya istemiyorsanız boş bırakın.
  Forum ŞifresiForumunuzu şifre ile korumak istiyorsanız, istediğiniz şifreyi buraya girin.
  Forum Şifresini OnaylaOnay için yukarıdakiyle aynı şifreyi tekrar girin.
  Forum StiliAçılır menüden forumunuzun stilini seçin. Bu kozmetik bir değişikliktir ve daha sonra değiştirilebilir, bu nedenle emin değilseniz, Varsayılan Stili seçili olarak bırakmanız yeterlidir .
 5. İlk forumunuzu yapılandırdıktan sonra , yeni forumunuzu ve yapılandırmasını kaydetmek için en alta gidin ve Gönder düğmesine tıklayın. Yeni forumunuz şimdi uygun kategorisi için forum listesinde görünecektir. Ana kategoriye tıkladığınızda ana ekrandan göreceksiniz.
  Artık bir forum oluşturmayı öğrendiğinize göre, ziyaretçilerin kaydolmasını ve kendi konularını oluşturmasını bekleyebilir veya kendi konularınızı oluşturmak isteyebilirsiniz .
 

Göktuğ UYANIK

Stand tall, even if that means standing alone
TM Üye
Üye
Katılım
3 Eki 2017
Konular
609
Mesajlar
4,371
Reaksiyon Skoru
1,655
Altın Konu
139
Başarım Puanı
262
TM Yaşı
4 Yıl 2 Ay 7 Gün
Online Süresi
90d 8h 9m
MmoLira
4,329
DevLira
47
Takipçiler
13
Paylaşım için teşekkürler.
 

Replicant

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
Dergi Editörü
Yarışma
Ayın Üyesi
Admin
Katılım
7 May 2010
Konular
5,684
Mesajlar
46,623
Reaksiyon Skoru
7,328
Altın Konu
364
Başarım Puanı
481
TM Yaşı
11 Yıl 7 Ay 9 Gün
Online Süresi
116d 17h 28m
MmoLira
17,526
DevLira
411
Takipçiler
170
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst