Reklam vermek için [email protected]

CloudFlare Nedir, Ne İşe Yarar? Kurulumu Nasıl Yapılır?

ibrahim6516

EFSANE · 16 · Konum Bursa
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Super Mod
Yarışma
Admin
Katılım
8 Eki 2012
Konular
548
Mesajlar
1,282
Reaksiyon Skoru
625
Altın Konu
70
Başarım Puanı
254
TM Yaşı
9 Yıl 2 Ay 4 Gün
Online Süresi
60d 8h 18m
MmoLira
2,133
DevLira
225
Takipçiler
8
3-640x338.jpg


CloudFlare nedir? İnternet sitelerinin sayısının artmasıyla birlikte sıklıkla tercih edilen bazı hizmetler vardır. CloudFlare nedir? Ne işe yarar? İnternet üzerinde faaliyet gösteren platformların güvenlik ve performans amacıyla tercih edilebilecek CloudFlare yazılımı son dönemlerde öne çıkmaktadır.

Web sitesine gelen saldırıların önlenmesi için önemli olan hizmetten ücretsiz bir şekilde yararlanmak mümkündür. Birbirinden farklı avantajları bulunan sistemin web siteleri tarafından kullanılması öneriliyor. Siz de web sitenizi güçlendirme için CloudFlare hizmetini inceleyebilirsiniz.

İnternet aramalarında web sitelerinin daha hızlı bir şekilde görünmesi için de kullanılabilecek olan sistem veri depolama hizmetleri de sunar. Dünya genelinde sahip olduğu veri merkezi sayesinde ziyaretçilerin web sitesi yükleme hızı artar.

Bir internet sitesini ziyaret eden kullanıcıların yükleme süresini düşüren ve web sitesinin hızını artıran CloudFlare sistemi önemli kazanımlar sağlıyor. Hız avantajının yanı sıra çeşitli sebeplerden dolayı karşı karşıya kalınan DDOs saldırılarının engellenmesi için de CloudFlare kullanılabilir. Hem ücretsiz hem de premium sürümü tercih eden kullanıcılar vardır.


CloudFlare Hizmetinin Avantajları

İnternet sitesini güçlendirmek ve korumak için oldukça kullanışlı olan CloudFlare hizmetinin çeşitli yararları vardır. Temel olarak basit bir şekilde kurulan ve web sitelerindeki hızı yükselten sistemden tüm kullanıcılar ücretsiz olarak yararlanabilir. CloudFlare nedir? Ne işe yarar? Bilişim alanındaki kötü niyetli saldırı ve yazılımlardan korunmak amacıyla kullanılabilecek güvenlik sistemi birçok avantajıyla öne çıkıyor. İsteyen kullanıcılar, hizmetin premium versiyonunu tercih ederek çeşitli ek özellikleri de kullanıyor.

4-1.jpg


İnternetteki web sitesi sayısının artması sebebiyle bu tür sistemlere duyulan ihtiyaç da artmıştır. Uzun zamandır profesyonel bir şekilde faaliyet gösteren ve her geçen gün kapsamını geliştiren CloudFlare yazılımı önemli avantajlarıyla dikkat çekiyor. CloudFlare platformunun bazı avantajları şu şekildedir;

  • Kolay kurulmasının yanı sıra ücretsiz olarak sunulur.
  • Web sitesine yapılan kötü amaçlı saldırıların önüne geçer.
  • Küçük ölçekli web sitelerini korumak için uygun özellikler taşır.
  • Premium versiyon ile birlikte her türlü web sitesine koruma sağlamak mümkündü.
Görüldüğü üzere CloudFlare hizmetinin birbirinden farklı avantajları vardır. Ücretsiz ve premium sürümlerde verilen SSL sertifikası da web sitelerinin güvenliğini yükseltecektir.

CloudFlare Kurulumu Nasıl Yapılır?

Web sitesi koruma ve hızlandırma alanında uzun zamandır tercih edilen bir sistem olan CloudFlare, internet kullanıcılarının ilgisini çekiyor. Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren web sitelerinin güvenliğini sağlamak için öne çıkan yazılım pratik bir şekilde kuruluyor. Kurulum yapmak için ilk olarak platforma kayıt olunması gerekiyor. Ardından web sitesi için gerekli olan hizmeti tercih ederek kurulum yapmaya başlayabilirsiniz.

CloudFlare kurulumu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Sistem tarafından verilen DNS adreslerinin web sitesine ait olan DNS adresleriyle değiştirilmesi gerekmektedir. Bu işlemin yapılmasından sonra site güvenliği artacaktır. CloudFlare nedir? Ne işe yarar? İnternet sitesindeki trafik güvenliğini yükseltmek için CloudFlare isimli hizmeti tercih edebilirsiniz. Hem platformun hem de ziyaretçilerin güvenliğini sağlamak için ücretsiz versiyonu kullanabilirsiniz.
 

Replicant

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
Dergi Editörü
Yarışma
Ayın Üyesi
Admin
Katılım
7 May 2010
Konular
5,685
Mesajlar
46,624
Reaksiyon Skoru
7,328
Altın Konu
364
Başarım Puanı
481
TM Yaşı
11 Yıl 7 Ay 9 Gün
Online Süresi
116d 17h 50m
MmoLira
17,526
DevLira
411
Takipçiler
170
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst