Reklam vermek için [email protected]

Call Of Duty Warzone'da (PC, Xbox) Bellek Hatası 13-71'i Hızlı Çözümü..

ByESiNTi

ByESiNTi TURKMMO
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Ayın Üyesi
Paylaşım
Admin
Altın Üye
Katılım
21 Nis 2021
Konular
1,018
Mesajlar
4,503
Reaksiyon Skoru
1,749
Altın Konu
343
Başarım Puanı
259
Yaş
46
TM Yaşı
9 Ay 11 Gün
Online Süresi
105d 15h 32m
MmoLira
3,008
DevLira
12
Takipçiler
12

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

Call Of Duty Warzone'da (PC, Xbox) Bellek Hatası 13-71'i Hızlı Çözümü..

Bazı Call of Duty: Warzone oyuncuları , oyunu yüklemeye çalışırken veya bir Alay'a eklendikten sonra ' Hafıza Hatası 13-71'i gördüklerini bildiriyorlar . Bu sorunun PC ve konsollarda (PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X) oluştuğu bildiriliyor.Activision, sorunun yamalandığını duyurmuş olsa da, bazı kullanıcılar hala hem konsollarda hem de PC'de hata koduyla karşılaşıyor.
Bu sorunu kapsamlı bir şekilde araştırdıktan sonra, bu hata kodundan sorumlu olabilecek birkaç farklı temel neden olduğu ortaya çıktı. İşte olası suçluların kısa bir listesi:

 • Alay Klan Etiketi arızası – Bir alaya davet edildikten ve katıldıktan sonra bu hata kodunu görüyorsanız, kötü şöhretli 'klan etiketi arızası' ile karşı karşıyasınız demektir. Bu sorunu çözmek için Warzone ayarlar menüsündeki Kimlik sekmesine erişmeniz ve alay klan etiketini kaldırmanız yeterlidir.
 • Devam eden CrossPlay sorunu – Bu sorunu Xbox One veya Xbox Series X'te yaşıyorsanız, sorunun CrossPlay ile ilgili olma ihtimali vardır. Aynı tür sorunla uğraşan etkilenen birkaç kullanıcı, Çevrimdışı mod aracılığıyla çapraz oynamayı devre dışı bıraktıktan sonra sorunu nihayet çözebildiklerini onayladı .
 • Aktif Alay tutarsızlığı – Bu hatayı yalnızca bölünmüş ekranda yerel bir mod oynamaya çalışırken görüyorsanız, ilgili hesapların her ikisinin de mevcut Alayların parçası olması veya bekleyen alay davetiyeleri olması ihtimali vardır. Aynı sorunla karşılaşan bazı kullanıcılar, aktif Alay davetlerini kaldırdıktan ve yerel kooperatif oynarken alayı geçici olarak terk ettikten sonra sorunun çözüldüğünü onayladılar .
 • Kötü önbelleğe alınmış ayrılmış alan – Belirli koşullar altında, Call of Duty Warzone ile ilgili kötü bir şekilde önbelleğe alınmış ayrılmış alan verileri nedeniyle bu sorunun Xbox One ve Xbox Series X'te görünmesini bekleyebilirsiniz. Bu durumda, oyunun Yönet menüsüne erişerek ve ayrılmış alanı temizleyerek sorunu çözebilirsiniz.
 • Hesapla ilgili sorun – Gölge yasaklama veya hesapla ilgili farklı bir sorun, belirli durumlarda bu hata kodunu da üretebilir. Bunun doğru olup olmadığından emin olmanın tek yolu, bir Activision Live destek temsilcisiyle iletişime geçmek ve ondan bu sorunun kaynağını araştırmasını istemektir.
Artık ' Bellek Hatası 13-71 ' sorununun olası tüm nedenlerine aşina olduğunuza göre, diğer Call of Duty: Warzone oyuncularının sorunu çözmek için başarıyla uyguladığı düzeltmelerin bir listesi burada.

1. Alay klan etiketini kaldırın

Bu sorun yalnızca bir Alay'a eklendikten sonra veya alay klan etiketini manuel olarak ekledikten sonra ortaya çıkmaya başladıysa, 13-71 bellek hatasının ortaya çıkması muhtemelen bununla ilgilidir.
Neyse ki, aynı sorunla uğraşan etkilenen kullanıcılar, yalnızca alay klan etiketini kaldırarak bu sorunu çözmeyi başardıklarını bildirdi. Elbette, Alay'dan tamamen ayrılarak da düzeltebilirsiniz, ancak arkadaşlarınızla oynamayı seviyorsanız bu sizin için bir seçenek olmayabilir.

Bu senaryo uygulanabilir gibi görünüyorsa alay klan etiketini COD: Warzone hesabınızdan kaldırmak için aşağıdaki talimatları izleyin.
İşleri sizin için kolaylaştırmak için, tüm süreç boyunca size yol gösterecek bir dizi adım adım talimat hazırladık:

 1. Oyunu normal şekilde açın ve ilk başlangıç ekranını geçene kadar bekleyin.
 2. Warzone'un ana menüsüne girdikten sonra, Kışla'yı seçmek için üst kısımdaki şerit menüsünü kullanın .
 3. Gönderen Kışla menüsünde aşağı kaydırın ve erişim Kimlik (altında düğme Özelleştirme)
accessing-the-identity-tab.jpg


4. Kimlik kategorisine girdikten sonra, Özel Klan etiketinizin boş olduğundan emin olun , ardından alay klan etiketini kaldırmak için X'e (PS4, PS5'te) A (Xbox One, Series X'te) veya Boşluk'a (PC'de) basın.

remove-regiment-clan.jpg


5. Değişiklikleri kaydedin, ardından oyunu yeniden başlatın ve alay klan etiketinizi başarıyla kaldırdıktan sonra bellek hatasının durup durmadığına bakın.
Bir alayın parçası olmadığımız için bu senaryo geçerli değilse veya sorununuzu çözmediyse, aşağıdaki bir sonraki olası düzeltmeye geçin.

2. Çevrimdışı Modda Çapraz Oynatmayı Devre Dışı Bırakın (Yalnızca Xbox One, Xbox Series X)

Görünüşe göre, bu özel sorun bir çapraz oyun sorunu nedeniyle de ortaya çıkabilir. Bu, özellikle çevrimiçi bir oyuna katılmaya çalışırken yalnızca 13-71 bellek hatasını görürseniz olasıdır.

Bu sorunu Xbox One veya Xbox Series X'te yaşıyorsanız, oyuna internete bağlı olmadan ve CrossPlay'i devre dışı bırakmadan erişmek için Çevrimdışı Modu kullanabilmelisiniz, böylece oyunu bir sonraki başlatışınızda aynı sorun olmaz' t tekrar oluşur.

Not: PS4, PS5 veya PC kullanıyorsanız, oyunu başlatmadan önce İnternet bağlantı kablosunu fiziksel olarak çıkararak Çevrimdışı modu da 'yeniden oluşturabilirsiniz'.
CrossPlay'i devre dışı bırakabileceğiniz menüye ulaşabilmek için Xbox konsolunuzu Çevrimdışı Mod'a geçirmek için aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Xbox One veya Xbox Series X konsolunuzda Kılavuz menüsünü getirmek için oyun kumandanızdaki Xbox düğmesine bir kez basın .
 2. Kılavuz menüsünün içinde, Ayarlar > Sistem > Ayarlar > Ağ'a giderek doğrudan ağ ayarları penceresine gitmek için en üstteki sekmeleri kullanın .
 3. Doğru menüsüne girdikten sonra Ağ Ayarları menüsünü seçin ve ardından Çevrimdışı Ol'u seçin (sol taraftan).

go-offline.jpg


4. Çevrimdışı Mod etkinleştirildikten sonra devam edin ve Call of Duty: Warzone'u normal şekilde başlatın.
5. İlk menüde oyunun Seçenekler menüsüne girin ve Hesap sekmesine gidin.
6. Dan Hesap sekmesine içinde, Crossplay ait durumlu düğmeyi değiştirmek Etkin için Engelliler ve değişiklikleri kaydetme. Ardından, Crossplay Communication geçiş düğmesiyle aynısını yapın.


disable-crossplahy.jpg


7. Oyunu kapatın ve Xbox konsolunuzda çevrimdışı modu devre dışı bırakmak için yukarıdaki 1 ila 3 arasındaki adımları tersine çevirin.
8. Oyunu bir kez daha başlatın ve 'Hafıza Hatası 13-71' sorununun şimdi çözülüp çözülmediğine bakın.
Aynı sorun hala devam ediyorsa, aşağıdaki bir sonraki olası düzeltmeye geçin.

3. Aktif alayı terk edin (varsa)

Özel bir yerel Warzone oyunu oynamaya çalışırken bu sorunu yaşıyorsanız, sorunun aynı zamanda Alay hatasıyla da ilgili olma ihtimali vardır.

Ancak, bölünmüş ekran oyunları oynarken 13-71 hatası yaşıyorsanız, yalnızca alay klanını kaldırmak sorunu çözmek için yeterli olmayacaktır. Kendinizi bu özel durumda bulursanız, ne yazık ki, yerel oyunda yer alan her iki hesabın da herhangi bir alayın parçası olmadığından emin olmanız gerekir.
Bunun da ötesinde, şu anda iki hesaptan hiçbirinde alay davetiyesi bulunmadığından emin olmanız gerekir.
Aktif alaydan nasıl ayrılacağınıza ve her iki hesaptaki alay davetlerini nasıl sileceğinize ilişkin talimatlar arıyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Öncelikle yerel olarak oynarken kullanmak istediğiniz ilk hesaptan oyunu normal şekilde açın ve ilk ekranları geçene kadar bekleyin.
 2. Ana menüye ulaştığınızda, F1'e (PC'de) basarak veya ekranın sağ üst köşesinden hesap adınıza erişerek Sosyal sekmesine erişin.3. Sosyal sekmesine girdikten sonra , Alaylar kategorisini seçmek için ekranın üst kısmındaki şeridi kullanın.
4. Alaylar sekmesine girdikten sonra , önce Alay Davetleri'ne gidin ve devam edin ve içeride bulduğunuz tüm davetiyeleri silin.


removing-regiment-invitations.jpg


5. Her alay daveti silindiğinde, Alaydan Ayrıl düğmesine (doğrudan şerit menüsünün altında) tıklayın ve alaydan ayrılma seçiminizi onaylayın.

leaving-the-regiment.jpg


6. Alaydan başarıyla ayrıldıktan ve ilgili ilk hesaptaki alay davetlerini sildikten sonra, yerel bölünmüş ekran modlarını oynarken kullandığınız ikinci hesapla yukarıdaki adımları tekrarlayın.
7. Oyunu yeniden başlatın ve hata kodunun şimdi düzeltilip düzeltilmediğine bakın.
Hala aynı 13-71 bellek hatasını görüyorsanız, aşağıdaki bir sonraki olası düzeltmeye geçin.

4. Oyunun ayrılmış alanını temizleyin (Yalnızca Xbox Konsolları)

Görünüşe göre bu sorunu Xbox One veya Xbox Series X'te yaşıyorsanız, sorunun şu anda COD: Warzone Reserved Space klasöründe depolanan oyunla ilgili kötü önbelleğe alınmış verilerle ilgili olma ihtimali vardır.

Xbox konsollarında 'Hafıza Hatası 13-71'i de yaşadığımız bazı kullanıcılar , oyunun Yönet menüsüne erişip ayrılmış alanı temizledikten sonra sorunun giderildiğini onayladılar.
Bunun Xbox One veya Xbox Series X'te nasıl yapılacağına ilişkin özel talimatlar arıyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Xbox One / Xbox Series X konsolunuzun ana panosuna gidin .
 2. Ardından, oyun kumandanızdaki Xbox düğmesine basın , ardından Oyunlarım ve Uygulamalarım menüsüne erişmek için az önce görünen kılavuz menüsünü kullanın .
accessing-the-Games-apps-menu.jpg


3. Oyun ve Uygulamalar menüsüne girdikten sonra , yüklü uygulamalar listesinde aşağı doğru ilerleyin ve Call of Duty: Warzone'u bulun .
4. Doğru listeyi keşfettikten sonra, Başlat düğmesine basın ve yeni görüntülenen içerik menüsünden Oyunu yönet'i seçin.


managing-game.jpg


5. Oyunu Yönet menüsüne girdikten sonra , sol taraftaki Kayıtlı veriler menüsünü seçin , ardından sağdaki bölüme gidin, Ayrılmış Alan'ı seçin ve Tümünü sil'i seçin .6. Not: Activision bunları bulutta sakladığı için bu, kayıtlarınızı silmez. Tüm bunlar, yerel oyun kurulumuyla ilgili geçici verileri temizlemektir.
7. Oyunu normal şekilde başlatın ve hata kodunun şimdi düzeltilip düzeltilmediğine bakın.

5. Activision desteği ile iletişime geçin

Yukarıdaki olası düzeltmelerin hiçbiri işinize yaramadıysa ve devam eden herhangi bir sunucu sorunu olmadığını onayladıysanız, sorunun hesapla ilgili olma olasılığı çok yüksektir.

Not: Activision, kullanıcıya bunun gerçekleştiğini açıkça söylemeden 'gölge yasaklama' ile ünlüdür. Yakın zamanda oyun oynarken bir tartışmaya girdiyseniz veya topluluk kurallarını ihlal eden bir şey yaptıysanız, hatanın kaynağı bu olabilir. 

Göktuğ UYANIK

Stand tall, even if that means standing alone
TM Üye
Üye
Katılım
3 Eki 2017
Konular
609
Mesajlar
4,367
Reaksiyon Skoru
1,655
Altın Konu
139
Başarım Puanı
262
TM Yaşı
4 Yıl 3 Ay 27 Gün
Online Süresi
90d 8h 9m
MmoLira
4,340
DevLira
47
Takipçiler
13
Paylaşım için teşekkürler.
 

Replicant

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Yarışma
Paylaşım
Admin
Katılım
7 May 2010
Konular
10,121
Mesajlar
52,841
Reaksiyon Skoru
8,932
Altın Konu
399
Başarım Puanı
656
TM Yaşı
11 Yıl 8 Ay 28 Gün
Online Süresi
138d 8h 42m
MmoLira
18,793
DevLira
469
Takipçiler
189
Paylaşım için teşekkürler :)
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst