Reklam vermek için [email protected]

Altın Konu Phantasy Star Online 2'de 'Hata 249' Nasıl Düzeltilir ?..

Esinti_

ᴛᴜʀᴋᴍᴍᴏ ヅ
Moderator
Dergi Editörü
Ayın Üyesi
Ayın Yönetici
Altın Üye
Katılım
21 Nis 2021
Konular
617
Mesajlar
2,412
Reaksiyon Skoru
718
Altın Konu
176
Başarım Puanı
208
Yaş
46
MmoLira
1,057
DevLira
6
Takipçiler
0
phantasy-star-online-2-is-now-available-on-xbox-one-and-will-arrive-on-pc-soon.jpg


Phantasy Star Online 2'de 'Hata 249' Nasıl Düzeltilir ?..

Bazı Phantasy Star Online 2 oyuncuları, hesaplarıyla oyuna giriş yapmaya çalışırken düzenli olarak 249 hata kodunu gördüklerini bildiriyor . Bu sorunun neredeyse yalnızca Windows 10'da meydana geldiği bildirilmektedir.

connecting-to-the-network.png


Bu sorunu derinlemesine inceledikten sonra, bu hatayı bir Windows 10 bilgisayarında ortaya çıkaracak oldukça yaygın birkaç neden var gibi görünüyor. İşte olası suçluların kısa bir listesi:
  • Sunucu bakımda - Etkilenen birçok kullanıcının onayladığı gibi, sunucu planlı bakımda olduğundan veya geliştiriciler beklenmeyen bir kesinti süresini azaltmanın ortasında olduğu için bu hata görünebilir. Tipik olarak, PSO2 geliştiricileri, yaklaşan veya devam eden planlı bir bakım olduğunda resmi sitelerinde duyurur.
  • Aşırı korumacı AV paketinin neden olduğu parazit – Görünüşe göre, oyunun ana yürütülebilir dosyasını yanlış pozitif olarak etiketlediği ve giden veri bağlantılarını reddettiği bilinen birkaç antivirüs veya güvenlik duvarı paketi var. Bu sorunu çözmek için, şu anda etkin olan virüsten koruma paketinin gerçek zamanlı korumasını devre dışı bırakmanız gerekir.
  • Bozuk Gameguard klasörü – PSO2 için kullanılabilen hile karşıtı rootkit oyunun önemli bir parçası olsa da, hile önleme motoruyla ilişkilendirilen önbellek klasörü bozulduğunda bu özel hataya neden olduğu da bilinmektedir. Bu durumda, PSO2 Tweaker yardımcı programını kullanarak GameGuard klasörünü silerek sorunu çözebilirsiniz.
Artık bu hatanın ortaya çıkmasına neden olabilecek tüm olası nedenlere aşina olduğunuza göre, 249 numaralı hatayı gidermenize yardımcı olacak bir düzeltme listesi aşağıda verilmiştir:

Sunucunun Bakımda olup olmadığını kontrol edin

Kayıt işlemi sırasında PSO2 Hatası 249 ile karşılaşırsanız, yapmanız gereken ilk şey sunucunun durumunu doğrulamaktır. Çoğu durumda, sunucu planlı bakımda olduğundan bu hatayla karşılaşırsınız .
Neyse ki, sunucunun bakım takvimini veya sunucuyla ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını resmi PSO2 sitesinde doğrulayabilirsiniz. Bunu yapmak için bu sunucu bilgi sayfasına erişin .


scheduled-pso2-maintenance.md.png


Sunucunun bakımda olduğunu öğrenirseniz, sunucunun hala aynı durumdan etkilenip etkilenmediğini tekrar kontrol etmeden önce biraz bekleyin.
Hatanın planlanmış bakımdan veya herhangi bir sunucu sorunundan kaynaklanmadığından eminseniz, aşağıdaki sonraki yönteme geçin.

3. Taraf AV Girişimini Devre Dışı Bırakın

Etkilenen birkaç kullanıcıya göre, bu hata, çevrimiçi oyunu kolaylaştırmak için gerekli devam eden bağlantıları engelleyen aşırı korumacı bir 3. taraf antivirüs paketi nedeniyle de ortaya çıkabilir.
Aşırı korumacı olma eğiliminde olan bir 3. taraf paketi kullanıyorsanız (diğer çok oyunculu oyunlarda benzer sorunlarla karşılaşıyorsanız) veya bu senaryo uygulanabilir gibi görünüyorsa, bu sorun gerçek zamanlı korumayı devre dışı bırakarak çözülmelidir . 3. taraf AV paketi.

Çoğu 3. taraf süit, bunları doğrudan tepsi çubuğu simgesinden devre dışı bırakmanıza izin verir . Simgeye sağ tıklayın ve gerçek zamanlı korumayı devre dışı bırakmanıza izin veren seçeneği arayın.


disable-antivirus.png


Önemli: 3. taraf AV paketiniz bir güvenlik duvarı ile birlikte geliyorsa, AV paketini devre dışı bıraktıktan sonra bile aynı güvenlik kurallarının geçerli olabileceğini unutmayın - Bu durumda, bu hatanın tek düzeltmesi yazılımı kaldırmaktır. AV paketini tamamen kaldırın ve kalan dosyaları kaldırın .
Bir AV paketi kullanmıyorsanız veya bu yöntem PSO2 Hatası 249'unuzu düzeltmediyse , aşağıdaki sonraki yönteme geçin.

GameGuard Klasörünü Sil

GameGuard, oyun sürecini gizleyen, çalışan süreçleri gözlemleyen ve hiçbir işleminizin izlediği sürece müdahale etmemesini sağlaması gereken bir hile karşıtı rootkit'tir .

Ancak birçok kullanıcı tarafından bildirildiği gibi, bu hile önleme modülü, GameGuard motorundan kaynaklanan bir hata nedeniyle 249 hata koduna neden olmaktan da sorumlu olabilir. Neyse ki, PSO2 Tweaker'ın bu GameGuard sorununu çözen bir seçeneği var.
GameGuard için sorun gidermenin nasıl çalıştırılacağını görmek için sonraki adımları izleyin:

  1. PSO2 Tweaker yardımcı programını açın . Bilgisayarınızda kurulu değilse, buradan resmi indirme sayfasına erişin ve indirmek ve kurmak için resmi talimatları izleyin.
  2. Bundan sonra , sol taraftaki Sorun Giderme düğmesini bulun ve tıklayın.

accessing-the-troubleshooting-button.png


3.Ne zaman giderme menüsü ekranda belirir, aramak Fix GameGuard , düğme sonra üzerine tıklayın.

fix-gameguard-button.png


4.Bundan sonra, eğer kullanıyorsanız, 3. taraf paketini devre dışı bırakmanızı söyleyen bir mesaj ekranınızda belirecektir. Ardından basın devre dışı olduğundan emin olun TAMAM .

fix-gameguard-issues.png

5.Ekranınızda izin isteyen başka bir mesaj açılacaktır. Sorun gidermeyi başlatmak için Tamam'a basın .

fixing-the-pso2-permission.png


6.Sorun giderme işlemi tamamlandıktan sonra oyunu bir kez daha başlatın ve 249 hatasının şimdi düzeltilip düzeltilmediğine bakın.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst