Reklam vermek için [email protected]

Altın Konu Twitter'da Yer İşareti Nasıl Kaldırılır

ibrahim6516

EFSANE · 16 · Konum Bursa
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Super Mod
Yarışma
Admin
Katılım
8 Eki 2012
Konular
548
Mesajlar
1,282
Reaksiyon Skoru
625
Altın Konu
70
Başarım Puanı
254
TM Yaşı
9 Yıl 2 Ay 2 Gün
Online Süresi
60d 8h 16m
MmoLira
2,132
DevLira
225
Takipçiler
8
Twitter'daki etkileşimlerinizin çoğu doğrudan zaman çizelgenizden gelse de, bazı tweet'ler sadece düşüncelerden geçmez. Twitter, daha sonra tekrar ziyaret etmek istediğiniz tweet'leri kaydetmenize olanak tanır, böylece iş ilanları, sağlık PSA'ları ve çok daha fazlası güvenli, özel bir yerde tutulabilir. Ancak, bu tweetler zamanla birikmeye başlayabilir veya alaka düzeyini kaybedebilir. Twitter'da bir yer iminin nasıl kaldırılacağını merak ediyorsanız, size yardımcı olabiliriz.

How-to-remove-a-bookmark-on-Twitter.jpg

Bu yazımızda hem masaüstü versiyonunda hem de mobil uygulamada bunun nasıl yapıldığını anlatacağız. Ayrıca, farklı Twitter yer imi işlevleriyle ilgili bazı genel soruları yanıtlayacağız.

Twitter'da Yer İşareti Nasıl Kaldırılır​


Twitter'da Yer İşareti Nasıl Kaldırılır
 • Twitter'daki Tüm Yer İmleri Nasıl Kaldırılır
 • Twitter'da Yer İşareti Nasıl Eklenir
 • Twitter'da Okuma Listeleri Nasıl Oluşturulur
  • Yer imlerimi kimler görebilir?
  • Beğenilere kıyasla yer imlerinin avantajları nelerdir?
  • Twitter'da yer imleri ve listeler arasındaki fark nedir?
  • Diğer kullanıcılar tweetlerimi yer imlerine ve listelere ekleyebilir mi?
  • Yer imlerinin sayısında bir sınır var mı?
 • Haberlerinizi Kaybetmeyin
İlk olarak, Twitter'da yer imlerinin nasıl kaldırılacağına bir göz atalım. Herhangi bir cihaz için talimatlar aynıdır. Artık ilgilenmediğiniz bir tweet'i kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Kenar çubuğunu açmak için ekranınızın sol üst köşesindeki üç şeritli simgeye dokunun.
  7.1.png
 2. Yer imlerinizi görmek için “Yer İmleri”ne dokunun.
  7.2.png
 3. Kaldırmak istediğiniz tweeti bulun ve yorum, beğeni ve retweet butonlarının sağ tarafında bulunan paylaş butonuna dokunun.
  7.3.png
 4. “Yer İşaretini Kaldır”a dokunun.
  7.4.png

Twitter'daki Tüm Yer İmleri Nasıl Kaldırılır​

Zamanla, kaydedilen tweetler birikir ve onları unutabilirsiniz, bu da yer imlerinizde bir karışıklığa neden olur. Bu olursa, tüm yer imlerinizi bir kerede silmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Kenar çubuğunu açmak için ekranınızın sol üst köşesindeki üç şeritli simgeye dokunun.
  7.5.png
 2. Kaydedilmiş tweetlerinizi görmek için “Yer İşaretleri”ne dokunun.
  7.6.png
 3. Ekranınızın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunun ve “Tüm Yer İmlerini Temizle”yi seçin.
  7.7.png

Twitter'da Yer İşareti Nasıl Eklenir​

Artık Twitter yer imlerini nasıl kaldıracağınızı bildiğinize göre, beğen düğmesine dokunmadan nasıl yer imleri ekleyeceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz. Adımlar, masaüstü sürümü ve mobil uygulama için aynıdır. Geri dönmek istediğiniz bir tweet'i kaydetmek için aşağıdakileri yapın:

 1. Yer imlerine eklemek istediğiniz tweetin altındaki paylaş düğmesine dokunun. Yorum, beğeni ve retweet butonlarının sağ tarafında yer alır.
  7.8.png
 2. Açılır menüden "Yer İşareti"ni seçin.
  7.9.png
 3. Yer imlerinizi görmek için sol kenar çubuğunu açın ve yer imi simgesine tıklayın.
  7.10.png

Twitter'da Okuma Listeleri Nasıl Oluşturulur​

Twitter listeleri yer imlerine benzer - ancak belirli tweet'ler yerine listeler tüm hesapları içerir. Twitter'da bir okuma listesi oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Kenar çubuğunu açmak için ekranınızın sol üst köşesindeki üç şeritli simgeye dokunun.
  7.11.png
 2. Listeler'e gidin.
  7.12.png
 3. Liste eklemek için sağ alt köşede artı bulunan liste simgesine dokunun.
  7.13.png
 4. Listenizin adını ve açıklamasını yazın ve gizlilik ayarlarını seçin.
  7.14.png
 5. “Ekle” düğmesine dokunarak okumak istediğiniz kişileri listenize ekleyin.
  7.15.png
 6. “Bitti”ye dokunun.
  7.16a.png

SSS​

Ek Twitter işlevleriyle ilgili sık sorulan bazı soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Yer imlerimi kimler görebilir?​Tweet'i gönderen kişi, beğenme ve retweet gibi diğer eylemlerin aksine, yer imlerine bir tweet eklediğinizi bilmeyecek. Takipçileriniz de yer imlerinizi göremez.

Beğenilere kıyasla yer imlerinin avantajları nelerdir?​İlk olarak, beğen düğmesi, bir kişinin bir tweet'e tepki verdiğinizi bilmesini sağlar. Bazen takipçileriniz bile diğer hesaplarda beğenilerinizle ilgili bildirimler alır. Yer imlerini yalnızca siz görebilirsiniz. İkinci olarak, uygulamanın öneri motoru beğenileri analiz ederek size alakalı içerik sağlar. Daha sonra okumak isteyeceğiniz her tweet, akışınızda sıklıkla görmek istediğiniz şeylere iyi bir örnek değildir.

Twitter'da yer imleri ve listeler arasındaki fark nedir?​Yer imleri belirli tweet'leri içerirken, listeler belirli hesaplardan gelen tüm tweet'leri içerir. Yer imleri varsayılan olarak özeldir. Twitter listeleri için gizlilik ayarlarını siz seçersiniz – bir haber hesabına benzer şekilde listenizi gizli veya herkese açık hale getirebilirsiniz. Aynı hesaplardan sık sık tweet'lere yer işareti koyarsanız, bir liste oluşturmak sizin için daha uygun olabilir.

Diğer kullanıcılar tweetlerimi yer imlerine ve listelere ekleyebilir mi?​Kısa cevap - evet. Hesabınız herkese açıksa, herkes tweet'lerinizi okuyabilir ve yer imlerine ekleyebilir. Hesabınız gizliyse yalnızca takipçileriniz tweetlerinizi kendi listelerine ve yer imlerine ekleyebilir. Hangi tweet'lerinizin yer imlerine eklendiğini bilmenin bir yolu yok. Ancak Listeler menüsünden hesabınızın hangi listelere eklendiğini görebilirsiniz. Kendinizi bir listeden çıkarmanın tek yolu, onu oluşturan kişiyi engellemektir.

Yer imlerinin sayısında bir sınır var mı?​Şu anda Twitter yer imlerinin bilinen bir sınırı yoktur, bu nedenle tam depolama nedeniyle eski yer imlerini kaybetmeniz olası değildir. Ancak, takip edebileceğiniz liste sayısı (1.000), günlük tweet ve mesaj sayısı ve diğer birçok işlevde sınırlamalar vardır. Yine de endişelenmeyin – sınırlar o kadar yüksektir ki, ortalama bir kullanıcının bunlara ulaşması pek olası değildir.

Haberlerinizi Kaybetmeyin​

Artık Twitter'da yer imlerini nasıl ekleyeceğinizi ve kaldıracağınızı bildiğinize göre, ilginç tweet'leri kaybetmeyeceksiniz. Umarım beğeniler, yer imleri veya listeler aracılığıyla tweet kaydetmenin en uygun yolunu da bulmuşsunuzdur.

Twitter yer imlerini kullanıyor musunuz? Yer imlerini, listeleri veya beğenileri kullanmayı mı tercih edersiniz? Deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst