Hikayeler

Reklam vermek için turkmmo@gmail.com

Discord'da Nasıl Canlı Yayına Geçilir

ibrahim6516

EFSANE · 16 · Konum Bursa
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
8 Eki 2012
Konular
555
Mesajlar
1,301
Reaksiyon Skoru
689
Altın Konu
68
Başarım Puanı
272
TM Yaşı
11 Yıl 8 Ay 18 Gün
Online Süresi
63d 17h 16m
MmoLira
2,125
DevLira
243

RisaMt2 Orta Emek Kalıcı Sunucu - Bireysel Farm Alanları - WON EP TL Ödüllü Etkinlikler HEMEN TIKLA!

Discord, kullanıcıların sesli sohbet edebilecekleri, metin yazabilecekleri ve çok çeşitli multimedya dosyaları gönderebilecekleri sayısız sunucuya katılmalarını sağlayan popüler bir sosyal istemcidir.
Discord'da Nasıl Canlı Yayına Geçilir

Çoğunlukla bir oyun platformu olduğundan, Discord'un kendi canlı akış özelliğini yayınlaması sadece bir zaman meselesiydi. Bu popüler uygulama kısa süre önce 'Canlı Yayına Geç' özelliğinin bir beta sürümünü yayınladı ve kullanıcıların oyun oturumlarını aynı kanaldaki arkadaşlarına aktarmalarına olanak tanıyor.

Bu makale, 'Canlı Yayına Geç' özelliği konusunda size rehberlik edecek ve bilmeniz gereken her şeyi açıklayacaktır.

Discord'da Canlı Yayına Geçmek​

Oyun oturumunuzu Discord'da yayınlamak istiyorsanız, bir Discord'un ses kanalına üye olmanız gerekir. Ayrıca, yayınlamayı düşündüğünüz oyunun Discord'un veritabanında olması gerekir. Discord'un entegre bir oyun algılama mekanizması olduğundan, başlattığınızda oyunu otomatik olarak tanıması gerekir.

Birlikte yaşamak istediğiniz oyunu başlatın​

Gerisi kolay:
Akışını yapmak istediğiniz bir oyunu başlatın. Discord'un oyunu tanıdığını bildiren küçük bir iletişim kutusu açılır.
Screenshot-2-2.png

Not: Oyununuz Discord'un Oyun Algılama özelliğinde mevcut değilse, onunla Canlı yayın yapamazsınız. Ancak, hemen görünmezse oyununuzu eklemek için Ayarlar > Oyun Etkinliği'ne gitmeyi deneyin .

Canlı Yayına Geç'i tıklayın​

Ekranın sol alt kısmında (durum çubuğunuzun üstünde) görünen 'Canlı Yayına Geç' düğmesini tıklayın. Yeni bir pencere görünmelidir.

canlı git


Oyunu yayınlamak istediğiniz ses kanalını seçin.​


bir ses kanalı seçin


Canlı yayına geçtiğinizde, yayınladığınız oyunun küçük bir PiP (resim içinde resim) penceresi görürsünüz. Bu, izleyicinin bakış açısından nasıl göründüğünü görmenizi sağlar.
akış ayarları

Farenizi küçük pencerenin üzerine getirebilir ve çözünürlük ve kare hızı gibi belirli akış ayarlarını yapabilirsiniz. Normal kullanıcılar yalnızca 720p/30fps'ye kadar yayın yapabilir. Ancak Nitro Classic üyeliğine abone olanlar 1080p/60fps yayın yapabilir. Üstelik Nitro abonesiyseniz, 4k/60fps'ye kadar çözünürlük ayarlayabilirsiniz.
Davet et

Sonunda, başkalarını da ses kanalınıza katılmaya ve akış oturumunuzu izlemeye davet edebilirsiniz. Doğrudan davet gönderebileceğiniz PiP penceresinin sol alt kısmında küçük bir 'Davet' simgesi göreceksiniz. Ayrıca belirli bir kanala davet bağlantısını gönderme seçeneği de vardır.

Ya Discord Oyunu Tanımazsa?​

Oyun otomatik olarak görünmezse, manuel olarak eklemeyi deneyebilirsiniz.
Sol alttaki kullanıcı adınızın yanında bulunan 'Kullanıcı Ayarları' düğmesini tıklayın.

'Oyunlar'ı seçin.​


oyunlar


'Oyun algılanmadı' bildiriminin altındaki 'Ekle' düğmesini seçin.​


ekle


Oyunu ekledikten sonra, Discord her başlattığınızda onu tanıyacaktır. Ancak, yine de oyunu tanıyamazsa, onu yayınlayamazsınız.

Kimler Canlı Yayına Geçebilir?

Discord kanalına davet ettiğiniz tüm arkadaşlarınız aynı adımları yukarıdan takip edebilir ve oyun seanslarını canlı yayınlayabilir. Sunucu sahibi iseniz ve kimlerin canlı yayına girip giremeyeceğini yönetmek istiyorsanız, izinleri ayarlayarak bunu yapabilirsiniz.

Ekranın solundaki Sunucu sekmesine tıklayın.​

Screenshot-4-3.png

'Sunucu Ayarları'na gidin.​


sunucu ayarları


Menünün sol üst köşesindeki 'Roller' bölümünü bulun.
Bu bölümde tüm kullanıcılarınızın izinlerini yönetebilirsiniz.
Alternatif olarak, ses kanalınızı sağ tıklayıp 'Düzenle'yi seçebilirsiniz. Kanal'. 'İzinler' bölümünün altında, tüm kanal için 'Canlı Yayına Geç' seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Arkadaşların Akışı Nasıl İzlenir?

Başka bir kullanıcının akışına katılmak istiyorsanız aynı ses kanalının parçası olmanız gerekir. Kullanıcı akışa başladığında, kanal listesindeki kullanıcı simgesinin yanında 'canlı' bildirimi görürsünüz.
Akışa katılmanın iki yolu vardır – kullanıcının profiline bir kez tıklayabilir ve ardından sağda görünen ekrandan 'Yayını İzle'yi seçebilirsiniz. Diğer yol, kullanıcının adına çift tıklamaktır ve akış penceresi otomatik olarak görünecektir.
Akış ses kanalına katıldığınızda, tam ekrana gitmek için akış penceresine çift tıklayabilirsiniz. Ek olarak, akışın hacmini yönetebilir ve küçük akış penceresini sürükleyip tercihlerinize göre yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Canlı Akışınıza Yer Paylaşımı Ekleme​

Discord Yerleşimi widget'ı, oyunu tam ekranda oynarken uygulamanın özelliklerinin çoğunu kullanmanıza olanak tanır. Overlay ve Go Live özelliklerinin entegrasyonu sayesinde, oyunun tam ekran modundan çıkmadan yayınınızı kolayca başlatabilirsiniz.
  1. Oynamak istediğiniz bir oyunu başlatın.
  2. Yer Paylaşımı kısayol tuşuna basın.
  3. Kullanıcı çubuğunuz üzerinde görüntülenen oyunu seçin. Akış penceresi açılır.
  4. 'Canlı Yayına Geç'i tıklayın.
Akış başladığında, tüm akış ayarları Yer Paylaşımı aracında görünecektir. Kimin izlediğini kontrol etmek, ayarları yönetmek, diğer kullanıcıları davet etmek ve akış oturumunu sonlandırmak için kullanabilirsiniz.
Birinin izleyip izlemediğini kontrol etmek için kullanıcının durum çubuğunun yanındaki küçük göz küresi simgesini arayın.

Cep Telefonundan Yayın Yapabilir veya İzleyebilir misiniz?​

Ne yazık ki, Go Live özelliği cep telefonlarında hala kullanılamıyor. Yalnızca Windows Masaüstü uygulamasından canlı yayına geçebilirsiniz. Bir akışı izlemek istiyorsanız, bunu hem tarayıcıdan hem de masaüstü istemcisinden yapabilirsiniz.
Resmi Discord web sitesine göre, mobil uygulama izleme yakında kullanıma sunulacak, ancak akışın akıllı cihazlardan da mümkün olup olmayacağına dair bir gösterge yok.

Canlı Yayına Geçin: Sürekli İyileştirme​

Canlı Yayın özelliği hala nispeten yeni olduğundan, önümüzdeki aylarda bazı önemli değişiklikler bekleyebilirsiniz.
Şu anda akışınızı izlemek için yalnızca 10 kişiyi davet edebilirsiniz, bu nedenle bu hala biraz özel bir deneyimdir. Twitch-vari oranlara ulaşana kadar hala uzun bir yol var. Öte yandan, en sevdiğiniz oyunları oynarken arkadaşlarınızla takılmak için harika bir yoldur.

Go Live ile ilgili sorunlar yaşıyorum, yardım için kiminle iletişime geçebilirim?​


Temel sorun giderme ile çözülmeyen ses veya akış sorunları yaşıyorsanız (örneğin Discord'u yeniden başlatmak, Ayarlarınızı ve İzinlerinizi kontrol etmek veya bağlantınızı kontrol etmek) ek yardım için Discord'un Destek web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla yardım almak için web sitesini ziyaret edin ve formu doldurun. Hata kodu alıyorsanız; Daha hızlı hizmet için ekran görüntüsünü aldığınızdan emin olun.

Canlı Yayına Geç seçeneği benim için mevcut değil. Ne oluyor?​


Go Live hala Beta testinde olduğundan bazı aksaklıkların olması oldukça yaygın. Mobil veya macOS kullanıcısıysanız, Masaüstü istemcisinde Canlı Yayına Geçme seçeneğiniz olmaz çünkü bu seçenek yalnızca (yazma sırasında) Windows için kullanılabilir.

Bu sizin için bir sorunsa, Chrome web tarayıcısını kullanarak izlemeyi deneyin. İzlemek istediğiniz içeriğe erişmek ve erişmek için Discord giriş sayfasını ziyaret edin.

Discord'da arkadaşlarına hangi oyunları yayınlarsın? Neden? En sevdiğiniz akıcı oyunları aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Geri
Üst