Reklam vermek için [email protected]

RAZER BLACKWİDOW V3 MİNİ HYPERSPEED İNCELEMESİ

GHOST

Emre⭑Keskin
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Deneme Mod
Konular
117
Reaksiyon Skoru
192
Altın Konu
1
Başarım Puanı
156
TM Yaşı
11 Yıl 2 Ay 1 Gün
Online Süresi
37d 8h 7m
MmoLira
1,306
DevLira
42
Takipçiler
3
1622649674124.png

RAZER BLACKWİDOW V3 MİNİ ÖZELLİKLERİ
Anahtar: Razer Sarı Mekanik
Tuş Kapakları: Doubleshot ABS Tuş Kapakları
Bellek: Hibrit Yerleşik Bellek (5 profile kadar)
Aydınlatma: Razer Chroma
Bağlantısı: USB Type-C, HyperSpeed Wireless (2.4GHz) veya Bluetooth
Fiyat: 180 $ (180 £)

Razer, geçen yıl piyasaya sürülen BlackWidow V3 Pro'nun %65'lik bir versiyonu olan yepyeni BlackWidow V3 Mini HyperSpeed'i duyurdu. %65 klavye olarak V3 Mini, çok daha küçük bir ayak izi için tüm sağ tuş bloğunu bırakır. %60 Huntsman Mini'den farklı olarak V3 Mini, ok tuşları ve makro tuşu olarak da kullanılabilen dört gezinme tuşu içerir.

Ağabeyi gibi V3 Mini de size bağlanmanız için üç yol sunar: Razer HyperSpeed 2.4Ghz kablosuz, Bluetooth ve USB kablosu. 200 saatlik pil ömrü ve ışık hızında Razer Yellow Mechanical anahtarları ekleyin ve kendinize küçük, züppe bir paketiniz olsun. Ancak, size 180 $ / 180 £ gibi bir maliyete mal olacak.

Bu fiyata muhtemelen senin kadar ben de şok oldum. Son fiyatlandırmayı ancak V3 Mini'yi kutudan çıkardıktan ve kullanmaya başladıktan günler sonra öğrendim. Kesinlikle çoktur.

V3 Mini'nin şimdiye kadar test ettiğim diğer tüm kalın Razer klavyeleriyle karşılaştırıldığında ne kadar küçük olduğu beni çok etkiledi. Bilek güreşi için gerçekten yalvaran oldukça uzun bir alüminyum güverte ile hala tıknaz küçük bir şey. Buna rağmen, şaşırtıcı derecede hafif olması beni başlangıçta plastikten yapıldığını varsaymama neden oldu. Ama hayır, bir ton cezayı kaldırabilecek gibi görünen sağlam bir alüminyum blok, ne kadar kompakt olduğu sayesinde birçok insanın bunu bir dizüstü bilgisayar sırt çantasına atacağını öngördüğüm için iyi.

Şimdi, neden birinin %60'lık bir tahta yerine %65'lik bir klavye isteyebileceğini merak ediyor olabilirsiniz? Basit: ok tuşları. Verimlilik görevleri için olduğu kadar oyun oynamak için de önemli olmayabilirler, ancak yine de ellerinde bulundurmak için kullanışlıdırlar. Bununla birlikte, sağ Shift, Ctrl ve Backspace tuşlarının konumunu yeniden öğrenmeniz gerektiğinden, ok ve ana sayfa tuşlarını ezmek bazı kas hafızası zorluklarını beraberinde getirir. Günler sonra, yön tuşlarını doğru kullanmak için hala tahtaya bakmam gerekiyor.

1622649717977.png

Düzen başlangıçta çok sayıda yazım hatasına neden oldu, ancak birkaç gün içinde parmaklarım her şeyin konumunu yeterince iyi öğrendi ve çok daha az hata yapıyorum. Razer Yellow mekanik anahtarları da başka bir öğrenme eğrisiydi. Bu lineer anahtarlar, çok kısa bir çalıştırma noktasına sahip çok hızlıdır; bu, benim gibi daha uzun seyahat etmeyi ve dokunsal anahtarların geri bildirimini tercih eden biri için çok garip.

Sarılar inanılmaz derecede hızlı ve pürüzsüzdür; harekete geçmek için en hafif dokunuşları gerektirir. Sık sık bitişik tuşları yanlışlıkla etkinleştirdim. Oyunlardaki tepkiler harikadır, ancak hassasiyetleri nedeniyle yanlış şeyi etkinleştirmenin ne kadar kolay olduğunun farkında olun. Bununla birlikte, bir kez bunlara alıştığınızda, minimum hatayla hızlı bir şekilde kelimeleri patlatabilirsiniz.

1622649728439.png

Razer Greens'in aksine, bu geliştirilmiş Sarılar, kullanımlarını çok daha sessiz hale getiren silikon ses sönümleyicilere sahiptir. Bu, V3 Mini'yi çevrenizdeki herkesi rahatsız etmekten korkmadan halka açık veya ortak alanlarda kullanabileceğiniz anlamına gelir. Tuş başlıkları ayrıca, onları daha kalın ve daha dayanıklı hale getiren gelişmiş bir Doubleshot kalıplama işlemine sahiptir. Standarttan daha ince olan sol değiştirici tuşlar dışında bunları satış sonrası olanlarla değiştirebilirsiniz.

Tuşların tümü, elbette Chroma Studio uygulamasında acayip düzeyde kişiselleştirmeye sahip Razer Chroma aydınlatma ile arkadan aydınlatılıyor. Ama uyaralım; V3 Mini'yi tam aydınlatma efektleriyle ve HyperSpeed bağlantısıyla çalıştırmak, pil rezervlerini çok hızlı bir şekilde tüketecektir. Yaklaşık 20 saatten bahsediyoruz. Yine de ışıkları kapatın ve Bluetooth kullanın ve V3 size 200 saat dayanacaktır.

1622649738000.png

V3 Mini USB kablo bağlantısıyla da çalıştığı için pil ömründen şikayet edemem. Bu, tamamen gecikmesiz bir yanıtın ek avantajına sahipken, V3 ayrıca şarjları yedekler. V3 Mini, bu noktada kendini kanıtlamış bir teknoloji olan Razer HyperSpeed 2.4Ghz bağlantısı kullanırken giriş gecikmesi bir sorun değildir. Ancak V3 Mini'deki HyperSpeed ile ilgili en havalı şey, tek bir dongle ile farklı Razer donanımlarını kullanmanıza izin veren yeni çoklu cihaz desteğidir.

Sık sık dizüstü bilgisayar kullanıcısı olarak, bunun vaat ettiği değerli USB bağlantı noktalarından birini serbest bırakmanızı takdir ediyorum. Bunun şu anda sınırlı sayıda Razer cihazıyla çalıştığını belirtmeliyim - yeni Orochi V2 bunlardan biri. Ancak her yeni Razer aksesuarı bu teknolojiyi desteklemelidir.

1622649749322.png

BlackWidow V3 Mini HyperSpeed etkileyici. Kompakt form faktörü, daha net masa alanları sağlar ve taşınabilirlik için de harikadır. Alışmak birkaç gün gerektiriyor ve bazen özel medya ve işlev tuşlarına sahip olmayı özlüyorum. Ancak Masanızı öncelikle oyun oynamak için kullanıyorsanız, bu harika; 180 dolarlık fiyat etiketini kaldırabileceğinizi varsayarsak.

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)