Reklam vermek için [email protected]

Razer Viper Mouse 8K İncelemesi

GUNNERIUS

Bugün, hayatınızın geri kalanının ilk günüdür.
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
VIP Üye
TM Üye
Konular
1,823
Reaksiyon Skoru
2,017
Altın Konu
592
Başarım Puanı
349
TM Yaşı
13 Yıl 17 Gün
Online Süresi
77d 17h 51m
MmoLira
4,202
DevLira
48
Takipçiler
18

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

Razer Viper 8K, 8000Hz yoklama oranıyla yeni zirvelere ulaşıyor. 79,99 $ 'dan başlayan ve şirketin oyun teknolojisi cephaneliğindeki en son özelliklere sahip olan bu son teknoloji ve ileri görüşlü bir oyun faresi. Aynı zamanda Razer'ın en hızlısı, ancak satın almaya değer mi? İncelememizde öğrenin.

121229.jpg

Teknik Özellikler

MSRP: 79.99 USD (Razer Mağazası)
Gerçek 8000Hz (0.125ms) yoklama oranı
Gerçek 20.000 DPI Focus + optik sensör
Saniyede 650 inç (IPS) / 50 G hızlandırma / sektörün en iyi % 99,6 çözünürlük doğruluğu
70 milyon tıklama için derecelendirilmiş 2. nesil Razer ™ Optik Fare Anahtarları
Ultra dayanıklı entegre kauçuk yan tutamaklarla gerçek iki elle kullanılabilen tasarım
% 100 PTFE fare ayağı
Oyun sınıfı dokunsal kaydırma tekerleği
Anında Hassasiyet Ayarı (Varsayılan aşamalar: 400/800/1600/2400/3200)
Hibrit Bulut depolama ve yerleşik bellek (4 + 1 profil)
Gerçek 16,8 milyon özelleştirilebilir renk seçeneğine sahip Razer Chroma ™ RGB aydınlatma
7 + 1 programlanabilir düğme
Gelişmiş Kalkış / İniş mesafesi özelleştirme
Razer Synapse 3 etkin
1,8 m / 6 ft Speedflex kablosu
126,73 mm / 4,99 inç (Uzunluk) X 57,6 mm / 2,27 inç (Genişlik) X 37,81 mm / 1,49 inç (Yükseklik)
Yaklaşık ağırlık: 71 g / 2,5 oz (Kablo hariç)
sistem gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i5 8600K, AMD R5 3600
Monitör: 144 Hz'nin üzerinde
CPU: Nvidia GTX 1080 veya daha iyisi, AMD RX 5700 veya daha iyisi

Tasarım özellikleri

Razer Viper 8K, orijinal Razer Viper ile aynı görünümü ve hissi taşıyor. Ancak, sözden de anlaşılacağı gibi, "dışarıda olan değil, içeride olan şeydir". Bu, tanıdık kasanın altında yalnızca yükseltilmiş anahtarlar değil, aynı zamanda Razer'ın en üst düzey Focus + sensörü ve 8000 Hz'lik bir yoklama hızına ulaşmasını sağlayan yeni bir yüksek hızlı USB mikro denetleyicisi de içerdiği için doğrudur. Kozmetik bölümünde, bu fare selefi olan orijinal Razer Viper ile aynıdır. Aynı ergonomik tasarıma sahip ve gerçek anlamda çok yönlü bir oyun faresi olmaya devam ediyor. Bu yenileme aynı zamanda önceki modelin yerini aldığından, sunduğu yükseltmelerin hiçbir ek maliyeti yoktur.

Geçtiğimiz birkaç yılda birçok farklı oyun faresi kullandım. Birçoğu bir süre kalacak, ancak karşılaştırma için onlara ihtiyacım olana kadar genellikle başka bir yerde kullanılacak veya rafa kaldırılacak. Tutuş tarzım ve rahatlık ihtiyaçlarım için "mükemmel" fareyi hiçbir zaman gerçekten bulamadım, ancak Razer Viper 8K yaklaşıyor ve "Desk Hall of Fame" benim yeni şampiyonum. Viper'ı gerçek anlamda etki alanının kralı yapan şey ergonomik tasarımıdır. Plastik, elimde harika hisseden kauçuk bir yan tutuş ile hafif dokulu bir yüzeye sahiptir. Şekil ve şekillendirme rahat ve kullandığım neredeyse tüm diğer farelerden daha doğal.

Razer-Viper-8K-Top-Down.jpg

Güzelce işlenmiş kasanın içine gizlenmiş gerçek sihir, Razers'ın en yeni Focus + sensörüdür. Razer'ın en üst düzey oyun farelerindeki özellikler, Viper Ultimate paketin liderliğini sürdürürken orijinal Viper'a inmesi hoş bir sürpriz. Saniyede 650 inçlik bir maksimum hıza sahiptir. Ayrıca 50G hızlanma ve maksimum 20K DPI hassasiyete sahiptir. Bu inanılmaz derecede yüksek ve Razer, paranın satın alabileceği en doğru oyun farelerinden biri olduğunu iddia ediyor. Bunlar mükemmel iyileştirmelerdir, ancak ortalama oyuncularda kaybolabilecekler. 20K DPI'da oynamıyorum ve kimin oynadığını bilmiyorum, ancak sensörün bu fiyata verdiğim her şeyi yapabileceğini bilmek hoşuma gidiyor. Rekabetçi e-sporlar oynuyorsanız ve tipik olarak turnuva şampiyonlarına karşı farkındalığınızı artırdığınızda, bu yükseltmeleri hissedebilirsiniz,

Bu sensör aynı zamanda Razer'ın Motion Sync teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji, sinyali PC'nizin bilgileri aldığı tam aralıklarla hizalar. Motion Sync ile bu işlev, Razer Focus + Optik Sensörün daha yüksek sensör duyarlılığına sahip olmasını sağlar. Kısacası, oyuncular hareketleri üzerinde ayrıntılı bir kontrol hissedebilir ve deneyimleyebilir, bu da yakında alacağım 8kHz yoklama oranına da bağlı.

iper 8K ayrıca Razer'in sol ve sağ fare düğmeleri için şirket içi optik anahtarı ile yükseltildi. İlk Razer Naga'ma dönersek, tek hatası sol düğmenin birkaç yıl sonra çift tıklamaya başlamasıydı. Optik anahtar, bu sorunun geçmişte kaldığından emin olmalıdır. Girişi algılamak için mekanik kontaklara güvenmek yerine, optik anahtar, düğmeye basıldığını algılamak için bir kızılötesi ışık demeti kullanır. Mekanik temaslar olmadan, kıyametin çift tıklaması fiilen gerçekleşemez. Bununla birlikte, fareyi yalnızca birkaç haftalık bir süre boyunca test ettim. Bu veya başka bir sorun ortaya çıkarsa, buraya bir güncelleme ekleyeceğim.

Optik anahtarların bir diğer yararı, aşınmaya ve yırtılmaya karşı daha dayanıklı olmalarıdır. Fiziksel temaslar olmadan, aşınacak daha az şey vardır. Razer, bu anahtarları etkileyici 70 milyon tıklama ömrü ile derecelendirdi. Bu, en sevdiğiniz oyun çevre birimleriyle daha uzun kullanım süresi anlamına gelir. Kişisel deneyimlerimden biliyorum, rahat ve faremle uyum sağladıktan sonra, onu olabildiğince uzun süre tutmak istiyorum.

Razer-Viper-8K-Left-Side.jpg

Başlık özelliğine dalmadan önce, geliştirilmiş fare ayaklarından bahsetmek zorundayım. Orijinal Razer Viper, farelerde yıllardır gördüğümüz standart fare ayaklarına sahiptir. Kolayca kayamıyorsanız, geliştirilmiş bir sensöre sahip olmanın ne faydası var? Neyse ki, Razer, Viper 8K'yı yeni% 100 PTFE fare ayaklarıyla yükseltti. Bu yükseltme, Viper 8k'nin cam üzerinde bir buz bloğu kolaylıkla kaymasını sağlar.
Razer-Viper-8K-Microstuttering.png

Son olarak, ürün adına 8K'ya geliyoruz: 8.000Hz yoklama oranı. Çevre birimi endüstrisi yıllardır 1.000 Hz'de dinlendi. Bu "oyun derecesiydi" ve dürüst olmak gerekirse, bundan kurtulmak için büyük bir ihtiyaç olduğunu hiç düşünmemiştim. Ultra yüksek yenileme hızına sahip monitörlerin yükselişiyle birlikte, 1000Hz'lik bir hızın sürdürülmesi mikro kekemeliğe yol açtı. Genel olarak, böyle bir şeyi deneyimlemek için 240Hz veya 360Hz monitöre ihtiyacınız olacak, bunların hiçbirine sahip değilim. Ancak, hızlı bir araştırma, bunun gerçekten de son teknoloji oyuncuların deneyimlediği bir şey olduğunu gösteriyor. Razer'ın yeni HyperPolling Teknolojisiyle, fare artık konumunu saniyede 8.000 kez rapor ederek oyun monitörünüzde "rapor" dan "konum" a olan boşluğu azaltıyor.
Razer-Viper-8K-Software.png

lk başta herhangi bir fark görmedim. Bunun nedeni, farenin daha geniş sistem uyumluluğu için varsayılan olarak 1.000 Hz yoklama oranına sahip olmasıdır. İnanılmaz derecede yüksek rapor hızı nedeniyle, bu aslında CPU'nuzu çeken bir faredir, bu nedenle eski sistemler, kullanırken oyunlarda yavaşlamalar yaşayabilir. Yine de sistemim daha yenidir, bu yüzden açılır kutuda değişiklik yapıp uyguladığımda, setler yuvarlanmaya başladı.

Verim

Doğal olarak, Viper 8K'yı, artan yanıt ve akıcılıktan fazlasıyla fayda sağlayacağını düşündüğüm bir oyun türünde test etmeyi seçtim: CS: GO. Şimdi, 1000Hz ve 8000Hz arasında bir fark hissetmek için gereken şey için “çizginin altı” olan 144Hz'lik bir monitör kullanıyorum. İlk seansımdan beş dakika sonra, hareket hissinin ne kadar iyi olduğuna şaşırdım. Bununla birlikte, her oyunda durum böyle değildi. Diğer oyunlarda, bir gelişme hissedebileceğimi düşündüm ama gerçekten kesin olarak söyleyemedim ve World of Warcraft, Doom Eternal ve hatta Minecraft gibi çeşitli oyunlar arasındaki testlerimde, bunu daha çok fark ettiğimde fark edebiliyor gibiydim. her şeyden önce nişan almaya odaklanın.

Yine de, fare bir kez olsun sendelemedi ya da beni hayal kırıklığına uğratmadı. Keyifli bir oyun deneyimi için denediğim her oyunda şekil ve his beni gerçekten taşıdı. Gerçek kaya gibi sağlam bir yatırım, söylemeliyim. Viper'ın yükseltilmiş bir versiyonunu orijinaliyle aynı fiyata ve ileriye dönük bazı yenilikler de eklenmiş olarak alırsınız.

Farklı forumlara göz atarken, Apex Legends gibi başlıklarda 8K ile ilgili sorunlardan şikayet eden birkaç kullanıcı fark ettim. Bunun nasıl ve nerede meydana geldiği çılgınca değişiklik gösterdi. Gerçekten başlık veya sistem konfigürasyonu arasında tutarlı bir geçiş hattı üzerinde devam olabilir ne sıkıştırmak Orada görünmüyordu öbürsadece yoklama oranını düşürmek. Benim önsezim CPU kullanımıyla ilgili, çünkü 8000Hz, normal bir oyun faresinden daha fazla kaynağı doğrudan çekecek. Bu oyun motorlarına bu kadar yüksek bir oylama oranı için optimize edilmemiş olabilecekleri ekleyin ve üst düzey sistemlerin bile 4K, 2K ve hatta 1K'ya düşmesi gereken durumlar olabileceğini görmeye başlıyorsunuz. Bunu yapmak kolay, ama genellikle benim için bir çakal olur. Ancak, daha önce de bahsettiğim gibi, bu fare orijinal Razer Viper ile aynı fiyata geliyor, bu yüzden şimdi daha geniş bir kitleye getirdiği faydalar için bazı ağrıları olduğunu kabul etmeye hazırım.

Sonuç

Razer Viper 8K beni birkaç karışık düşünceyle bıraktı. Birincisi, bu fareyi yalnızca 8K yoklama oranı için satın alıyorsanız, ekstra sistem çekilişine ve bazı oyunlarda durma olasılığına hazırlıklı olun. Bununla birlikte, 240 veya 360Hz monitör çalıştırmıyorsanız, bunun gibi bir şeye ihtiyacınız olacak mı? 144Hz'de bile, kişisel olarak oyunlarımdaki mikro kekemeleri hiç fark etmedim. Bununla birlikte, gelecekteki monitör yükseltmeleri için kendinizi gelecekte kanıtlamak için sağlam bir adımdır.

Ve daha da önemlisi, Viper 8K sağlam bir fare alıyor ve onu daha da iyi hale getiriyor. Benim favorilerimden biri haline geldi, eller aşağı ve bu 8K olsun veya olmasın. Çoğu kullanıcıya tavsiyem, bu fareyi ilk önce şekli, duyarlılığı ve hissi için satın almaları olacaktır. 8K ek fayda olsun. Zaten orijinal Viper'dan daha fazlasını ödemiyorsun.

Replicant

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Yarışma
Paylaşım
Admin
Konular
10,118
Reaksiyon Skoru
8,923
Altın Konu
399
Başarım Puanı
656
TM Yaşı
11 Yıl 8 Ay 25 Gün
Online Süresi
136d 17h 4m
MmoLira
18,765
DevLira
466
Takipçiler
185
Paylaşım için teşekkürler.

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)