Reklam vermek için [email protected]

Altın Konu Rocket League: Araba Kontrolünde Ustalaşmak İçin Profesyonel İpuçları

xKehanet

Sıradışı Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Yarışma
Admin
Katılım
20 Nis 2019
Konular
3,726
Mesajlar
9,310
Reaksiyon Skoru
3,884
Altın Konu
425
Başarım Puanı
409
TM Yaşı
2 Yıl 9 Ay 13 Gün
Online Süresi
206d 19h 28m
MmoLira
13,479
DevLira
51
Takipçiler
24

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

RocketLeagueHeader.jpg


Merhaba turkmmo okurları ve oyun severler. Sizlere Rocket League oyununda Araba Kontrolünde nasıl ustalaşılır ve uzmanlaşılır bunları anlatacağım ve topun yönleri hakkında bilgiler vereceğim. Rocket League, son on yılın en iyi rekabetçi oyunlarından biridir. Topluluk olduğundan daha büyük olduğu için, yeni ve geri dönen oyuncular şampiyon olmak için saflarına tırmanmaya kararlıdır. Rocket League oyununun en önemli yönlerinden biri top kontrolüdür.

Gelişmiş top kontrol teknikleri, Şampiyonları platin ve elmas oyunculardan ayırır. Deneyimsiz ve deneyimli Rocket League oyuncuları, araçları daha iyi kontrol etmek ve topu ustalıkla ele geçirmek için aşağıdaki profesyonel ipuçlarından yararlanacaktır.

Backflipping

rocket-league-haunted-hallows.jpg


Açık bir ipucu gibi görünse de, backflipping, topu kazanmanın ve tutmanın en iyi yollarından biridir. Çoğu rakip backflip isabetini beklemeyecek ve isabeti ele geçirebilecek oyuncular rakip takım üzerinde bir avantaja sahip olacaklar. İlk başta, oyuncular, top kam kapalı bir backflip gerçekleştirdikten sonra thumbstick üzerinde yukarı basarak gerçekleştirilen yarım çevirme, usta gerekir. Oyuncular, ters yönde hemen yüz yüze gelmek ve topa sahip olmak için yarım çevirme veya çevirme iptalini bir hava rulosu ile birleştirebilirler.

rocketleague-cars-f2p.jpg

Landing Straight

Landing Straight, deneyimli oyuncuların bile unuttuğu basit bir ipucudur. Bir oyuncu topa sahip olmadan önce, ilk dokunuş için kendilerini konumlandırmaları zorunludur. Herhangi bir zaman bir arabaya Roket Ligi olan hava, oyuncular gereken odaklanmak iniş yönü onlar gibi gidin. Doğru şekilde konumlandırarak, oyuncular rakibin bir sonraki vuruşuna itiraz etmek için çok daha kolay bir zamana sahip olacaklar.

rocket-league-update-free-to-play.jpg

Hitbox'lar

Rocket League'de altıfarklı hitbox var. Her otomobil, aracın görünür hatlarının ötesine uzanan dikdörtgen bir hitbox'a sahiptir. Kontrollerini geliştirmek isteyen oyuncular, kullandıkları aracın hitbox'ını anlamalı ve hitbox'ın topa nasıl temas edeceğine odaklanmalıdır. Hitbox'ın nerede olduğunu belirlemenin iyi bir yolu, eğitimde biraz zaman geçirmektir. Oyuncular topun aslında arabanın kendisi ile temas etmediğini fark edecekler. Rocket League oyuncuları bir otomobilin hitbox'ını hissettiğinde, daha gelişmiş taktikler öğrenmeye başlayabilirler.

Rocket-League-free-to-play.jpg

Toggling Ball Cam

Orta ve ileri seviyedeki birçok oyuncu top kamerasını yeterince değiştirmez. Oyuncular topu yere sürmeye ve kontrol etmeye çalıştıklarında, top kam kapalı olmalıdır. Top kamını kapatmak oyuncuya iki avantaj sağlar. Birincisi, ileriye doğru hareket ederken geliştirilmiş hareketlilik ve kontroldür. İkincisi, oyuncuların arabalarını düz bir çizgide hizalayabilmeleridir. Ball cam, oyunculara topu dengelemek ve yönlendirmek için daha kolay bir görünüm sağlayacaktır. Oyuncular top sürme yapmadıklarında, oyuncuların konumunu belirlemek ve topun yörüngesini izlemek için bir top kamına sahip olmalıdırlar.

rocket-league-battle-cars.jpg

Tuzağa Düşmüş Bir Topun Dengelenmesi Hakkında

Bir oyuncunun topu havaya uçurması ya da havada tutması, dengelenmesi, oyuncuların elit dribblers olmayı öğrenmeleri gereken bir sonraki adımdır. Oyuncular hitbox'ı görselleştirmeli ve bir kitap üzerinde bir topu dengelemeye çalıştıklarını hayal etmelidir. Top sola düştüğünde, oyuncuların dengeyi yeniden kazanmak için sola hareket etmeleri gerekir. Bu teoriyi test etmek için, oyuncular top sola veya sağa doğru eğildiğinde bir daire içinde hareket edebilirler. Oyuncular topun eğildiği yönde mükemmel bir daire içinde sürerse, arabanın kenarında asılı kalacaktır. Roket Ligi kontrollerini geliştirmeye çalışan oyuncular, pratikte dengeyi gerçekleştirmeden önce hitbox ve fizik anlayışını geliştirmelidir. Yine, üst düzey bir dribbler olmak bir gecede gerçekleşmez ve oyuncuların topu dengelemede usta olmak için pratik yapmaları gerekir.

rocket-league-llama-rama-car-skin.jpg

Performing Fisk

Rocket League oyuncuları topu dengelemek için rahat olduktan sonra, topu geçmek, ateş etmek ve savunucuların etrafında dolaşmak için topa vurmaya çalışabilirler. En basit fiske, top aracın merkezinin üstünde ise yapılabilir. Oyuncular sadece topu itmek için öne doğru dönmelidir. Topu dengelemek gibi, Eğer top arabanın bir tarafındaysa, oyuncu kontrollü bir fiske yapmak için aracın o tarafına yan yana dönmelidir. Top arabanın önündeyse, daha yüksek bir yörüngede hareket eder ve eğer spoylere yakınsa, daha düşük bir yörüngede uçar.

fennec-rocket-league.jpg

Side To Side Scoop

Top sürme için en etkili Ara taktiklerden biri, topu bir tarafa ve sonra diğerine atmak için aracın yan tarafını kullanmaktır. Oyuncular bu taktiği topun yanında sürerek ve ona dönüşerek gerçekleştirebilirler. Top ya kepçe ya da arabanın diğer tarafına yuvarlanır. Rocket League oyuncuları bu taktiği alt bölümlerde başarılı bir şekilde yerine getirebilirler ve bu, Rocket League'de araba kontrolünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir.


Rocket-League-e1611724491990.jpg

Top Duvardan Yukarı Ve Aşağı Yuvarlanması Hakkında

Duvara girerken veya çıkarken, oyuncular her vuruştan sonra dört tekerleği bir yüzeye yapıştırmak için bir hava rulosu gerçekleştirebilirler. Bir hava rulosu yapmak, oyuncuların bir sonraki vuruşlarına daha kontrollü bir yaklaşıma sahip olmalarını sağlayacaktır. Aynı zamanda, Rocket League'deki herhangi bir yüzeye iniş, aracın çift atlamasını sıfırlayacaktır. Topu yan duvardan almış olan oyuncular, bir sonraki vuruşlarından veya havadan önce arabayı hizalamak için hava rulosunu da kullanmalıdır.

Rocket-League-Shot-e1611724206426.jpg

Top Göstergesi Ve Boyutu

Birkaç oyuncu bile fark eder, ancak top kam kapalı olduğunda, topun yere çarpacağını gösteren beyaz bir daire vardır. Göstergesi de uzakta topu ne kadar alana isabet görüntüler. Topu yakalamak isteyen oyuncular, doğru bir vuruş veya tuzak için ilk dokunuşlarından hemen önce göstergeyi kullanabilirler. Bu gösterge, top doğrudan oyuncunun üstünde olduğunda da yararlıdır.
 

Göktuğ UYANIK

Stand tall, even if that means standing alone
TM Üye
Üye
Katılım
3 Eki 2017
Konular
609
Mesajlar
4,367
Reaksiyon Skoru
1,655
Altın Konu
139
Başarım Puanı
262
TM Yaşı
4 Yıl 3 Ay 27 Gün
Online Süresi
90d 8h 9m
MmoLira
4,340
DevLira
47
Takipçiler
13
Paylaşım için teşekkürler.
 

Replicant

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Yarışma
Paylaşım
Admin
Katılım
7 May 2010
Konular
10,121
Mesajlar
52,844
Reaksiyon Skoru
8,934
Altın Konu
399
Başarım Puanı
656
TM Yaşı
11 Yıl 8 Ay 29 Gün
Online Süresi
138d 15h 5m
MmoLira
18,796
DevLira
469
Takipçiler
189
Paylaşım için teşekkürler.
 

ByESiNTi

ByESiNTi TURKMMO
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Ayın Üyesi
Paylaşım
Admin
Altın Üye
Katılım
21 Nis 2021
Konular
1,018
Mesajlar
4,503
Reaksiyon Skoru
1,749
Altın Konu
343
Başarım Puanı
259
Yaş
46
TM Yaşı
9 Ay 12 Gün
Online Süresi
105d 15h 32m
MmoLira
3,008
DevLira
12
Takipçiler
12
Paylaşım için teşekkürler
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst