Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Yazıcıoğlu için kim ne dedi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Katılım
3 Şub 2009
Konular
926
Mesajlar
1,426
Reaksiyon Skoru
31
Başarım Puanı
165
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefat haberi siyaset dünyasında büyük üzüntü yarattı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Sayın Muhsin Yazıcıoğlu, büyük bir vatansever olarak kendisini milletine adamış, prensipli, ilkeli, dürüst, yiğit bir Anadolu çocuğu olarak hep bilinmiştir. Ben de öyle bilmişimdir'' dedi.

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Bundan sonra hepimize düşen, sevgili Muhsin Yazıcıoğlu'nun gittiği yolda, savunduğu ilkeler etrafında milletimizin birliği beraberliği ve huzuru için mücadele vermektir. Ne büyük insandı ki kazasında ve vefatında milletimizi birleştirdi'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Acımız, üzüntümüz büyüktür. Milletimizin varlığı, birliği ve geleceği konusunda çok büyük hizmetler sunmuş bir dava insanının, demokrasinin önemli bir müessesesi olan seçimler arifesinde görevinin başında, bir seçim toplantısından diğer bir seçim toplantısına giderken hayatını kaybetmiş olması milletimiz açısından çok üzücüdür. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu Bey ve değerli dava arkadaşları demokrasimizin şehididirler'' dedi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Yazıcıoğlu'nun vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ''Büyük bir vatansever, büyük bir vatan evladı, millet için çok acı çekmiş, ıstırap çekmiş büyük bir vatanseveri kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz'' dedi.

İstanbul Valisi Muammer Güler, Yazıcıoğlu'nu idarecilik döneminden tanıdığını ifade ederek, ''5 yıllık İstanbul Valiliği görevim süresince her zaman bizlere yardımcı olup, arkamızda oldu. Her zaman birleştirici vasfı olan Yazıcıoğlu'na rahmet dilmiyorum. Bu milletin her ferdi, bu acıyı hissetmiştir. Başımız sağolsun'' dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yazıcıoğlu'nun, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun herkesin gönlünü kazanmış, milliyetçi ve muhafazakar hayatını ideallere adamış bir insan olduğunu ifade etti.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, ''Yazıcıoğlu 'vatan' dedi, 'millet' dedi, 'bayrak' dedi. Hep ezilenlerin ve mazlumların sesi oldu. Şimdi ezilenler, mazlumlar onun için Fatiha okuyor'' dedi.

BBP İstanbul İl Başkanı Kazım Ayaydın, ''Bugün bu lidere halimizi gösterme zamanıdır. Değerli alperenlerimize ve partililerimize metanet diliyoruz.'' dedi.

Eski TBMM Başkanı ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Muhsin Yazıcıoğlu ile çok yakın ilişkileri bulunduğunu, yıllardır ''kardeş gibi'' olduklarını anlatarak, Türkiye'nin çok önemli bir siyaset adamını yitirdiğini ifade etti.

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Yazıcıoğlu'nun vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ''O sıradan bir siyasetçi değildi. Yüzlerce, binlerce gencimize yeni ufuklar açmış, onları etrafında toplamış büyük bir dava adamıydı'' dedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Yazıcıoğlu'nu 1974'ten beri tanıdığını belirterek, ''Benim de reisimdi, benim de başkanımdı. Gerçekten yeri doldurulamayacak bir insan'' dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, ''Anadolu'muzun yiğit bir evladı, vatanı, milletini seven, büyük çileler, acılar, ıstıraplar çeken bir insandı. Düzgün bir siyaset çizgisi vardı. Doğru bildiğini yapma gayretindeydi'' diye konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, yıllarca bu ülke için çile çekmiş, hayatını bu ülkede yaşayan insanların geleceğine, mutluluğuna harcamış, inancı doğrultusunda eğilmeden, bükülmeden hareket eden değerli bir vatan evladını kaybettiklerini söyledi.

Eski Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, Yazıcıoğlu'nun bulunacağı yönünde gündüz saatlerinde az da olsa bir ümit taşıdıklarını bildirerek, ''Ümidimizi muhafaza ettik ama olmadı. Karakterli, sırtımızı her zaman verebileceğimiz bir kardeşimizi, dostumuzu kaybettik. Acılarımızın derinliğini, hatıralarımızın büyüklüğünü içimizde hep muhafaza edeceğiz'' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Yazıcıoğlu'nun inandığı değerler uğruna mücadele ederken ciddi badireler, sıkıntılar yaşadığını, buna rağmen ilkelerinden ve değerlerinden asla taviz vermediğini belirterek, ''Üzüntümüz büyük, acımız tazedir'' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan çok genç yaşta memlekete hayırlı hizmetler yapacağından emin oldukları bir kardeşlerini kaybettiklerini ifade etti.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Bekaroğlu, Yazıcıoğlu'nun duruşundan taviz vermeyen değerli bir siyasetçi olduğunu, Türkiye'nin bu değerli siyasetçiyi yitirdiğini bildirdi.

DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, Yazıcıoğlu'nun vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ''Bu toprakların ve Anadolu'nun samimi insanını kaybettik'' dedi.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun, Yunus Emre'nin ''Bir yiğit öldü diyeler, üç günden sonra duyalar, soğuk su ile yuyalar, şöyle garip bencileyin'' şiirine atıfta bulunarak, ''Yiğitçe yaşadı, Yunus'un dediği gibi öldü. Allah bütün siyasetçilere böyle yaşam, böyle hayat, böyle ölüm nasip etsin. Allah rahmet eylesin, ruhu şad olsun'' diye konuştu.

Eski bakanlardan Agah Oktay Güner, ''Yazıcıoğlu, Allah'ın yarattığı özel bir ruhtu. Yedi yıl süren Mamak çilesini bile tebessümle karşıladı. Eğilmeden, bükülmeden yaşadı'' şeklinde konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Yazıcıoğlu'nun vefatından büyük acı ve üzüntü duyduğunu belirterek, ''33 yıllık arkadaşımdı. Bu dünyada rahat yüzü görmedi. Öyle inanıyorum ki rahatı öbür dünyada bulacak. Yine öyle inanıyorum ki bu dünyadan şehit olarak ayrıldı'' dedi.

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, ''Çok yakın dostum, değerli bir insandı. Siyasi yönü bir yana, aynı zamanda bir gönül adamıydı. Birlik, beraberlik ve Türk camiası için çalışmıştı. Can yaratana aittir. Kadere teslim olmak gerekir'' dedi.

Berlin Alperen Ocakları Başkanı Mustafa İnan, Yazıcıoğlu'nun kendini Türk milletine adamış bir vatan evladı olduğunu belirterek, ''Bizleri öksüz bıraktı. Kolumuz kanadımız kırılmış vaziyetteyiz. Türk milletinin her kesimi tarafından sevilen bir insan olduğunu ortaya koydu'' dedi.
 

Prodigy

Level 7
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
18 Mar 2009
Konular
59
Mesajlar
1,747
Reaksiyon Skoru
54
Başarım Puanı
112
Yaş
25
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Güzel bir paylaşım olmuş, eline sağlık...
 

Linux

Level 6
TM Üye
Katılım
4 Kas 2011
Konular
244
Mesajlar
1,331
Reaksiyon Skoru
218
Başarım Puanı
122
MmoLira
-1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Teşekkürler bilgi için ...:.
 

ozcan110r

Level 31
TM Üye
Üye
Katılım
21 Mar 2011
Konular
4,332
Mesajlar
33,138
Reaksiyon Skoru
1,102
Başarım Puanı
360
MmoLira
-23
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Lütfen Eski Konuları Canlandırmayınız.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst