Reklam vermek için [email protected]

Altın Konu Bir Apple Watch Yüzünden Kısayollar Nasıl Başlatılır ?

Prophesy

xKehanet
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
Dergi Editörü
Yarışma
Admin
Katılım
20 Nis 2019
Konular
3,874
Mesajlar
10,810
Reaksiyon Skoru
5,504
Altın Konu
435
Başarım Puanı
439
TM Yaşı
3 Yıl 5 Ay 20 Gün
Online Süresi
271d 21m
MmoLira
8,501
DevLira
51
Takipçiler
26

Sentor2 Baştan Aşağı Yenilenmiş 55-120 Altyapısı ile 7 Ekim Cuma Günü 21:00'da Açılıyor. Detaylı Bilgi Edinmek ve Soru Sormak İçin Discord Sunucumuza Katılabilirsiniz.

Apple-Watch-Face-With-Shortcuts-Complications.png


iPhone kısayolları, ne kadar basit veya karmaşık olursa olsun görevleri otomatikleştirmenize yardımcı olur. Ancak, bazı kısayollarınızı doğrudan Apple Watch'unuzda ve doğrudan saat yüzünüzden çalıştırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Apple Watch'ta watchOS 7 ve üstü (ve iPhone'da iOS 14 ve üstü) çalıştırıyorsanız, kısayolları tetiklemek için akıllı saatinizdeki kısayollar uygulamasını kullanabilirsiniz. İphone'daki kısayollar uygulaması, Apple Watch'ta çalışabilen kısayolları otomatik olarak tanır ve bunları ayrı bir “Apple Watch” klasörüne ekler.

Tap-Apple-Watch-Folder.png


Bu kılavuzda, mevcut Apple Watch kısayollarını doğrudan saat yüzüne eklemeye odaklanacağız. Ekledikten sonra, kısayolu tıklayabilir ve tetiklemek için onaylayabilirsiniz.

İlk olarak, kısayolu bir komplikasyon olarak eklemek istediğiniz saat yüzüne gidin. Ardından, saat yüzüne dokunun ve basılı tutun. Menüden “Düzenle” düğmesini seçin.

Şimdi, “komplikasyonlar” bölümüne gitmek için sola kaydırın. Burada, değiştirmek istediğiniz komplikasyona dokunun.

Edit-Watch-Face-and-Complication-on-Apple-Watch.png


Mevcut tüm uygulamaların ve komplikasyonların listesinde gezinmek için Digital Crown'u kullanın. Burada, “kısayollar” bölümünden bir kısayol seçin. Kısayolunuzu burada bulamazsanız, mevcut tüm kısayolların bir listesini görmek için “daha fazla” düğmesine dokunun.

Choose-A-Shortcut-or-Tap-More.png


Kısayol eklendikten sonra, önizlemede görürsünüz. Düzeni kaydetmek için dijital taç düğmesine bir kez basın. Saat kadranına geri dönmek için dijital taç düğmesine bir kez daha basın.

Press-the-Digital-Crown-to-Save-Watch-Face.png


Kısayolun saat yüzüne eklendiğini göreceksiniz.

Sadece tetiklemek için kısayol dokunun. Bir sonraki ekrandan “Çalıştır” düğmesini seçin ve gerekirse herhangi bir bilgi girin. Kısayol çalıştıktan sonra, kısayollar uygulamasından görsel bir onay görürsünüz.

Run-Shorcut-from-Watch-Face.md.png
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst