Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Zula "Hata Oluştu: 40-0" hatası nedir? Çözümü nelerdir?

SpeedOfLight

Deneme Moderatör
Ticaret - 0%
0   0   0

"Zula hata oluştu: 40-0" hatası nedir ve neden oluşur?
"Zula hata oluştu: 40-0" hatası oyun yapımcıları tarafından tam olarak açıklanmasa da çözüm için uğraşılan ve genel olarak Steam üzerinden oyunu indirenlerde görülen bir hatadır. Çoğu Steam oyuncusu, oyunu Steam üzerinden indirdikten sonra bu hatayı aldıklarını belirtilmiş ve Zula ekibinin bu konuda hakkında inceleme başlatıldığı belirtilmiştir. Hatanın genel sebebi, Steam oyun dosyalarının net olarak doğrulanmaması olduğu düşünülmekte. Steam Forumların'da yer alan konulara göre, hatanın tek çözümü Steam - LokumGames ekibinin ortak bir çözüm üretene kadar beklenmesi olduğu paylaşılmıştır. Bunun dışında "Performans Kontrol" işlemi ardından oyunu çalıştıran kullanıcılar olmuştur. Peki "Performans Kontrol" işlemi nasıl yapılır?

1. Zula Launcher'a sağ tıklayın ve "Dosya Konumu'na" giriş yapın.
Screenshot_1.jpg


2. Ardından "Game" Klasörüne giriş yapın.
Screenshot_2.jpg


3. "Performance Test" programını bulup yönetici olarak çalıştırın.
Screenshot_3.jpg


4. Performance Test tamamlanana kadar programı kapatmayın.
Screenshot_5.jpg


5. Ayarlar tamamlandıktan sonra oyuna giriş yapabilirsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yukarıda gösterdiğimiz adımları uyguladıktan sonra sorununuz hala çözülmemişse, sorunun oyun yapımcısından kaynaklandığını kesinleştirmiş olursunuz. Oyun yapımcıları sorunu çözene kadar yapmanız gereken tek şey beklemek olacaktır. Dilerseniz oyun yapımcılarına iletişim bilgilerinden ulaşarak, sorununuzu ekran görüntüleriyle birlikte bildirip yardım talep edebilirsiniz. Bir diğer ihtimal ise, oyunu tamamen bilgisayarınızdan temizleyin ve oyunu Steam dışı bir platformdan indirin ardından oyununuzu farklı bir diske kurun. (C ise D diskine).
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst