• Serverınızın epinlerini tamamen Turkmmo güvencesiyle satın. Kredi kartı, mobil ödeme, havale/eft ve uygun komisyon oranıyla. Hemen mağaza başvurunuzu yapın. Oyunalisveris.com
Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Official Metin2 gibi PvP serverlerin de çöp olması.

siffredi

Level 1
10 sene sonra korona virüs muhabbetinden dolayı can sıkıntısına metin2'ye başladım. 10 sene önceki halime nazaran çalışan biri olduğum için de oyuna biraz para yatırarak eğleneceğimi düşündüm. EvdeKal sunucusunda açtığım hesaba bir oyuncunun tavsiyesi üzerine Yang çektim sitenin birinden. İlkinde 90 tl çaktılar tabi. Ucuzculuğa kaçmanın sonucu işte. Sonra kurumsal bir firmadan aldım ve hemen teslim edildi. 10 sene önce Ergenekon serverinde oynadığımda birinin üzerinde parlayan bir eşya gördüğümüzde içimiz giderdi. Siyah Çelik Zırh zaten herkes bilir efsane idi. +9 Dolunay nerede bulacaksın? +3 taşlar zaten yeterli görülüyordu. Üzerimde 6.5m yang varken ''Param var'' tribine girdiğimi hatırlıyorum. Şimdi tekrar başladım ve tam 250 milyon yang param vardı. Eskiden olsa bu muazzam, ulaşılmaz bir para. Ve bu parayla 1 dolunay 1 +9 42 seviye zırh, +9 abanoz küpe +9 kask satın aldım. İlkin hilesiz oynamayı düşündüm, öyle başladım fakat kasmanın imkanı yok. Gerçi Ergenekon serverinde de geceleri hileyle kasardık. Gün içerisnde yaklaşık 18 saat kadar kasılırdı o çar ve 6 ayda 69 seviye olmuştum. Şimdi baktım +9 eşyalarla bile kasılmanın mümkünatı yok. Neden çünkü slotlar eşşek yüküyle hasar bırakıyor. Arkadaşlar eskiden ben çekme açar Örümcek Zindanı 2. katında slotları hileyle pat pat keserdim. Şimdi 7xle kesilmiyor :D 78 seviye çar ormanda metin keserken slot gelmesiyle birlikte yatıyor. Oyun burada seni 3 yere yönlendiriyor.

1-) Nesne markette efsun çek eşşek gibi. Kasabilmek için gereken efsunları tutturacağım diye servet harca. Pet satın al, kostüm satın al.
2-) Ticareti yasak olmasına rağmen, kurumsal sitelerde dahi satılan ve bizim hiç de şikayetçi olmadığımız sitelere git oradan yang çek ve oyun içerisinde bu efsunlu nesneleri başka oyunculardan satın al.
3-) m2Bob/m24 gibi profesyonel hilelere abone ol onunla kas.

Arkadaşlar hem yang çektim, hem de m2bob satın aldım. Hem ticaret camı aldım, hem ex bonus, iki kat eşya düşme falan full aldım. 1 ay olmadan 78 seviye oldum ve sıkıldım oyunu bıraktım. Kimse bu oyun emek oyunudur demesin. Emeğin hiçbir kıymeti kalmamış. 2. köyde herde dolanan bot hesaplar yüzünden zırhlı at görevini dahi yapamıyordum siz düşünün. Sonradan kafam dank etti geç olsa da. Eğer Gameforge ya da Tr ekibi bu işlerin içinde olmasa, bu oyunda ne hile olurdu ne de siteler oyun parası satabilirdi. Sonradan hatta serverde botlarla yang kasıp reklam yapanlardan birisi işine taş konulunca ''[GM]Nathan'ın kırmızı bayrak ikinci köyünde kendisi bot kurup yang sattığını iddia etti. Zaten beni en çok soğutan olaylardan birisi de bu oldu. Velhasıl kelam +3 taşlı +6 su perisi kılıcıyla lonca savaşlarında epey adam kestiğim zamanlara kıyasla, şimdi zehirlerin dolunayların çöp sayıldığı (dünya kadar dolunay attım yere) oyun bana çöp geldi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pvp serverlere gelecek olursak...

Tr'yi bırakınca pvp servere sarmak istedim. Gördüğüm şu oldu ki pvp serverlerin çoğunu ''Yea kanka server açalım iyi para var'' deyip bu işe giren ergenler açmış. 3 günde onca pvp server gezdim ve bir tane bile iş görür pcp server göremedim BENİM AÇIMDAN. Girdiğim pvp serverlerin hepsi birbirinin aynı, siteleri aynı, içerikleri 95% aynı. Tek fark birinin adı Hasan2 öbürünün ki Salakoğlan2. Kardeşim bir iş yapacaksan bunu özgün ve en iyi şekilde yapman gerekmez mi? Yani senin parana yazık bana giren çıkan yok. Etraflıca düşünen yok. Nasıl milleti çekerim daha çok özellikle kafasında herkes ve bu da bizim milletin ne kadar vizyonsuz olduğunun başka bir ispatı. Bol dönüşümler, 100k damage, 10 seviyede bir gelen oyuna özel silahlar, 100% canavar bonusu... Ulan o zaman ben ne yapacağım bu oyunda? Dün girdiğim yeni açılan serverde herif 4 saatte oyunu bitirdi. 4 saatte 105 bosslarını kesti ve biz tartışırken bu konuyu ''Benim oyunum biter kardeş'' dedi gitti. Bizi mi koparıyorsun demedik tabi :| Kardeşim oyun bir silah veriyor 30% saldırı gücü verdiği gibi üzerine ortalama zarar veriyor. 0 seviye eşyalarla 105'e kadar patronları kesiyorsun. Zehir kılıcı mı? Ne gerek var? Heriflerdeki kafaya bak 60% ortalamalı zehir satıyorlar nesne markette. Ulan ne gerek var? Vs desen zaten herkeste 60-80% savunma var kılıç-çift el vs. O zaman ne anlamı kaldı vs atmanın, kasılmanın? Herifler onca site, server zart zurtu millet 4 saat oynayıp gitsin diye yapıyor farkında değiller.

Girdiğim pvp serverlerde hoşuma giden birkaç şey var onları da söyleyeyim. O da hazır dosyalardan kaynaklı tabi.

*Şeytan kulesi yaparken Tr'de dahi oyundan düşmeye sebep olan katlarda yapılan kolaylık ve iyileştirmeler.
*Zindanlardaki dizaynlar.
*Metin taşlarından düşen Bk, Ruh taşı, Bitki ve arttırma kağıtları vs.
*Her yerden eşya satın alabilme.

Zaten ışınlanmadır zarttır zurttur bunlar her pvpde var olan şey.

Yanlış bulduklarım:

*Sabit Efsun oranları: En başta bu geliyor. Herkeste aynı savunma olacaksa ne anlamı var düelloların? Zaten böyle olursa bir üstünlük olmayacağından Lonca savaşı diye bir olgu da olamaz.
*Oyun başı eşyalarını oyun sonuna kadar kullanabilme: Öyle ki 54 seviyede buz cadısı kesebiliyorum. Saçmalık değil de nedir? Lonca turnuvası vs. yapacağım diyorsan insanları beraber oynamaya MECBUR bırakacak şeyler yapmalısın. Ne gibi? Tek kişiyle kesilemeyecek patronlar. Herif ch ch dolaşıp 5 dakikada 15 patron kesemeyecek. İyi eşya atacak ama 2-3 arkadaş beraber kesmek zorunda kalacaklar.
*Şaman sistemi: ''Benim serverimde şaman oynanmasına gerek yok, oynamayın'' demektir bu. İstediği kadar süreli olsun. Zaten yukarıda anlattığım gibi adam 4 saatte oyunu bitiriyor 4 gün niye kalsın?
*Binekler, kostümler, silah fişlerinin bedavadan oyun başında verilmesi: Metinlere, patronlara 10k girmenize sebep bunlar.
*Bazı serverlerdeki editli eşyalar: Oyunun afedersiniz ağzına ediyor bunlar da. Bir servere girdim 60 ortalama 35 beceri var silahta. Her eşyaya istediğin efsunu parayla atıyorlar. Abicim gerçekçi mi bu şimdi? Elbette sen de para kazanacaksın ama böylesi bana saçma geliyor.
*Hazır biyolog eşyaları: Herkes kolayca yaparsa bu görevleri yine herkes aynı olur. Emek verenin, emek vermeyenden üstün olması lazım. Hem böyle görev eşyaları, ekipmanlar, taşlar biraz zor düşer ve farklı olarak yükseltilebilir de olursa, o zaman bu pazar da kurulmasına sebep olur.
*Bazı serverlede, olmayan otomatik yang toplama: Metin taşlarından düşen eşyaları, sayfa dolduğundan ötürü göremiyorsun ve alması zor oluyor.
*Bazı serverlerdeki tek bayraklı sistem.
*Efsun botu.

Şu da bir gerçek ki server sahipleri herhalde böyle çöp ve kalitesiz serverler tutulduğu için bu şekilde yapmak zorunda kalıyor olabilirler orasını bilemem. Bizim millet istiyor ki 1 saatte her şeyim full olsun. Efsun botuyla full eşya çıkayım, vs atayım çıkayım oyundan. ulan hr oyun bilmem kaç gb, tek tek indir kaydol ben bıktım bunlar hiç mi bıkmıyor?

Ben bu pvp server olayına ilk zzyt2 ile başlamıştım, bilenler bilir ve çok zevk almıştım. Ayrıca iyi bir pvp serveri başka nasıl tanımlarsın derseniz, kendisi için hile aranan ve hile çalışmayan, çalışan hile varsa hemen fixlenendir derim. Bu, serverin kalitesini gösterdiği gibi, idarecilerinin de çalıştığını gösterir.

Son olarak varsa öyle Metin tarzında, tek başına oynayacağın değil beraberce hareket etmek zorunda kalacağın, eşya basmanın, düşürmenin ve eşyanın kendisinin değerli olduğu, efsunun kolay bulunduğu ama oranını tutturmak için emek harcanması gereken, Herkesin soytarı kostümleriyle dolaşmadığı, zehir kılıcının, dolunayın para ettiği bir server hemen akayım. Para yatırmaya da razıyım.

Tengrist

Level 2
Merhabalar şikayetlerinizin birçoğunu okudum, haklı olduğunuz noktalar var fakat eleştirirken Türk oyuncu kitlesini de düşünmemiz gerekiyor.
Genel 1-120 ve 55-120 oyun tiplerini seviyor şu anki kitle, metine 100k ile başlamakla 2k damage ile başlamanın göz boyamaktan başka farkı yok oyundaki tüm metin ve bossların canları ona göre ayarlanıyor düzgün serverlarda. İsim olarak hangi pvplerde oynadığınızı bilmiyorum ama şu anki sağlam 1-120 serverlarda efsunlu ürünler satılmaz hatta satılanlar efsunsuz zehir kılıcı canavarlı bilezik kolye ayakkabıdır.(tabi bazıları +9 satar bazıları +6 satar değişir duruma göre)

Dediklerinize kıyasla şu an iki serverı önerebilirim:
rubinum: rb2.to (1-120 global server, türkçe dil seçeneği mevcut)
anglar2 de oynanabilir bir server fakat şu an sitesi saldırı alıyor.
bu serverlar tatmin edecektir sizi.

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)