Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

ÖSYM Başkanı Aygün'den son dakika YKS açıklaması!

xKehanet

𝑺𝑰𝑹𝑨𝑫𝑰𝑺𝑰 𝒀𝑶𝑵𝑬𝑻𝑰𝑪𝑰
Ticaret - 0%
0   0   0

MELKORMT2 1-99 ORTA EMEK YAPISIYLA 10 TEMMUZ 21:00'DA AÇILIYOR.5000 TL LONCA TURNUVA & 500 TL BİREYSEL TURNUVA ÖDÜLÜ.EDİT SİMYA LYCAN KUŞAK YOK!DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ...

27 - 28 Haziran tarihlerinde yapılan üniversite sınavları bugün itibariyle sona erdi. Milyonlarca öğrenci, iyi bir üniversite kazanabilmek için sınavda ter döktü. Konuyla ilgili ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den kritik açıklama geldi.

ÖSYM Başkanı Aygün'den son dakika YKS açıklaması!


ÖSYM Başkanı Aygün, 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı olan YKS'nin sorunsuz bir şekilde tüm oturumlarının tamamlandığını duyurdu. Aygün, açıklamasında, "Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl önceki yıllarda yapılan sınavlarda alınan tedbirlere ek olarak koruyucu önlemler de hayata geçirildi" ifadesini kaydetti.
188 SINAV MERKEZİ
YKS sınavının 81 il ve Lefkoşa'da yapıldığını belirten Başkan, açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:
"Sınav, Türkiye'de 81 il ve Lefkoşa dahil olmak üzere 188 sınav merkezinde gerçekleştirildi. YKS'de toplam 714 bin 181 sınav görevlisi yer aldı. 1 milyon 788 bin 694 adayın başvurduğu AYT oturumunda, 291 bin 932 sınav görevlisi, 128 bin 211 adayın başvurduğu YDT'de ise 29 bin 303 sınav görevlisi yer aldı"


TÜM ÇALIŞANLARA TEŞEKKÜR EDERİM

Sınavın başarılı bir şekilde tamamlanmasına görev alanlara teşekkür eden Aygün, sorumlu ve bilinçli davrananlara teşekkür ederek, şu ifadeyle açıklamasına devam etti:
"Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl önceki yıllarda yapılan sınavlarda alınan tedbirlere ek olarak koruyucu önlemler de hayata geçirildi. Böylesi hassas bir dönemde, böylesi büyük bir organizasyonda, dezenfekte işlemlerinden maskeye kadar alınan önlemlerle ilgili her konu, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun görüşleri alınarak titizlikle incelendi ve sınavlar bu önlemler doğrultusunda uygulandı. Aldığımız tedbirlere uyarak sınav görevlilerimizin yönlendirmelerine göre hareket eden tüm adaylarımıza sorumlu ve bilinçli davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Sınav binalarında aldığımız önlemlere saygı göstererek binaların dışında herhangi bir kalabalık oluşmaması için çaba harcayan, sorumlu, bilinçli ve bizimle iş birliği içerisinde hareket eden tüm aday yakınlarına da selamlarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Bu zorlu süreçte bu büyük sınavın sağlıklı bir şekilde tamamlanmasında önemli katkı sunan İçişleri Bakanlığımıza, Milli Eğitim Bakanlığımıza, Sağlık Bakanlığımıza, Sınav Koordinasyon Kurulunda bulunan valilerimize, rektörlerimize, kaymakamlarımıza, belediyelerimize, milli eğitim müdürlüklerimize, nüfus müdürlüklerimize, emniyet müdürlüklerimize, jandarma komutanlıklarımıza, sınav koordinatörlerlerimize, sınav merkezlerimizde görev alarak katkı sağlayan tüm sınav görevlilerimize ve süreçlerin başından itibaren başarılı şekilde tamamlanması için özveriyle gayret gösteren tüm ekibime şükranlarımı sunuyorum"

SINAV SONUÇLARI
Sınavların başarılı bir şekilde tamamlanmasından sonra gözler sınav sonuçlarına çevrildi. Aygün, sınav sonuçlarının 28 Temmuz tarihinde sona ereceğini de sözlerine ekledi.

 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst