Reklam vermek için [email protected]

Metin2 - Savaşçı (Ws Efsunları Ve Vs Atma Taktikleri)

LichKinq

𝗕𝗘𝗗𝗘𝗟
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
TM Üye
Katılım
19 Kas 2009
Konular
685
Mesajlar
3,021
Reaksiyon Skoru
783
Altın Konu
2
Başarım Puanı
251
MmoLira
799
DevLira
24
Takipçiler
38
aC0r33.png


Savaşçı Kimdir ?

Yetenekleri ve yüksek donanımlı eşyaları ile savaşçılar yakın mesafe dövüş konusunda büyük rol oynarlar. Bu kadar güçlü olmalarının sebebi kuvvetli fiziksel yapılarından ve dengeli zihinsel yapılarından kaynaklıdır. Tek el ve uzun mızrak olmak üzere iki farklı tür silah kullanabilirler. Ekipmanlarında yer alacak güç bonusu ile hasarını arttırır. Savaşçılar savaşın öncü askerleridir. En zor görevleri yerine getirir ve güçlü vücud yapıları ile tüm engelleri aşarlar.

Savaşçılar'da her karakterin olduğu gibi 5. seviyeden sonra kas yapılarına göre ikiye ayrılırlar. BEDENSEL ve ZİHİNSEL olarak seçilirler.

Bedensel Savaşçı
Bedensel savaşçıların kılıçları bir büyü ile kutsama yeteneğine sahiptir. Öfkeli ve çevik olarak bilinen Bedensel savaşçılar, düşmanına yakın durmayı ve göğüs göğüse savaşmayı tercih ederler. Vücut yapılarına bakıldığında çok ağır olarak bilinen çift el silahları da taşıyabilirler.

Zihinsel Savaşçı
Zihinsel savaşçılar vücut enerjilerini kontrol etmek ile birlikte içlerindeki enerji ile yıkılmaz güçlere sahip olurlar. Bu enerji ile silahlarını savurmaları ile düşmana belli bir uzaklıktan hasar vermekle bilinirler.


Kl0MGE.png


SAVAŞÇI EFSUNLARI

Silah ;

Silah Tercihimiz : Triton Kılıcı
Efsunlar :

Yarı İnsanlara Karşı Güçlü
Kritik Vuruş Şansı
Büyü Hızı
Güç
Zehirleme
(Taş Seçimi : [BEDENSEL] Savaşçı-Kavrama-Darbe)
(Taş Seçimi : [ZİHİNSEL] Savaşçı-Soğutma-Darbe)
Not : Silahtaki savaşçı taşını karşınızdaki rakibin karakterine göre değiştirmeyi unutmayınız.

Zırh ;
Zırh Tercihimiz : Bazı karakterler wslik savaşçı karakterler için siyah çelik tercih ediyor. Fakat benim tercihim varsa Şeytan boynuzu, eğer yoksa Mavi çelik.
Efsunlar :

Max HP
Kılıç
HP Absorbe
Büyü hızı
Saldırı değeri
(Taş Seçimi : [BEDENSEL] Korunma-Yaşam-Hız. Savunma yerine hız taşı tercih etmemizin sebebi size ws'de savunma taşından daha büyük artısı olmasıdır.)
(Taş Seçimi : [ZİHİNSEL] Savunma-Korunma-Yaşam)

Kask ;
Kask Tercihimiz : Mümkünse Korku Maskesi. Eğer dönüştürme imkanınız şuanlık yoksa Hayalet Maske Başlık
Efsunlar ;

Yarı İnsanlara Karşı Güçlü
Büyü Savunması
HP Üretimi
Saldırı hızı
Zehirleme


Kalkan ;
Kalkan Tercihimiz ; Karşımızdaki karakterin 61. Seviye kalkanı (Şahin,Aslan Ağzı,Kaplan,Ejder Pulu)
Efsunlar ;

Yarı İnsanlara Karşı Güçlü
Güç
Canlılık
Sersemlik Karşısında Bağışıklılık
Yakın Dövüş Saldırılarını Bloklama Şansı

Küpe ;
Küpe Tercihimiz : Abonoz Küpe
Efsunlar :

Yarı İnsanlara Karşı Güçlü
Kılıç
Zehre karşı koyma
Sp çalma şansı
5. Efsun Olarak Opsiyonel Herhangi Bir Efsun Kullanabilirsiniz. Diğer karakterlere savunma yaparken kılıç efsununu çiftel,bıçak,pençe,çan,yelpaze gibi değiştirebilirsiniz.

Kolye ;
Kolye Tercihimiz : Cennet Kolye
Efsunlar ;

Max Hp
Kılıç
HP Üretimi
Yavaşlatma
Kritik
(Diğer karakterlere savunma yaparken kılıç efsununu çiftel,bıçak,pençe,çan,yelpaze gibi değiştirebilirsiniz.)


Ayakkabı ;
Ayakkabı Tercihimiz : İmkan varsa eğer Kirin Ayakkabı, imkan yoksa Anka Ayakkabı. (Bazen Mest Eden ve Coşku Kullanıldığını Görüyorum. Benim Ayakkabı Tercihim Bu Şekildedir)
Efsunlar ;

Max Hp
Kılıç
Saldırı hızı
Yavaşlatma Şansı
Kritik Vuruş Şansı
(Diğer karakterlere savunma yaparken kılıç efsununu çiftel,bıçak,pençe,çan,yelpaze gibi değiştirebilirsiniz.)

Bilezik ;
Bilezik Tercihimiz : Cennet Bilezik
Efsunlar ;

Max Hp
Yarı İnsanlara Karşı Güçlü
Büyü Savunması
Delici Vuruş Şansı
HP Absorbe

Kl0MGE.png

Bedensel Ws Atma Taktikleri ;


Ws'ye başlamadan önce combo açmayı kesinlikle unutmuyoruz. İlk olarak başlar başlamaz rakibi zehirlemeyi kesinlikle unutmayın. Eğer ilk 3-4 düz vuruşunuzda rakibiniz zehir yemediyse üç yönlü kesme ile devam edin. Sonrasında rakibin konumuna bağlı kılıç çevirme ya da hamle kullanmalıdır. Düz vuruşları bolca kullanın. Rakibinizin üzerine üzerine gidin ondan kaçmayın.
Bedensel ws sırasında öfke skilli kullanmamalıdır. Nedeni ise öfke skilli saldırı hızını arttırır fakat aynı zamanda aldığınız hasar'da artar. Bu sebepten dolayı ws sırasında öfke skilli kullanmamanızı tavsiye ederim. Yanlız bulunduğunuz serverde saldırı hızınız birhayli düşükse beceri sıfırlama kağıdı ile öfke skillinizi sıfırlayıp m1 düzeyinde kullanabilirsiniz. Bedensel'de ws atarken şu ufak taktiği unutmayın. Düz vuruşlarınızı kaçırmadan rakibe vurmaya çalışın, boşa kılıç sallamayın. Rakibiniz sürekli yere düşeceğinden size karşı skill kullanması biraz daha yavaşlayacaktır. Bu durumda ws'de galip gelme şansınız çok daha yüksek olacaktır.

Zihinsel Ws Atma Taktikleri ;

Zihinsel wssinde ise wsye uzaktan başlıyorsanız yani karşı karşıya ilk hamleniz rakibiniz yaklaştığında şiddetli vuruş olacaktır sonra rakibiniz size yakınlaşınca Güçlü vuruş vurunuz rakibi uzaklaştırır yere düşürür ardından rakip size yakınlaşınca ruh vuruşu vurunuz ölmediyse düz dalın sonra hangi skiliniz müsaitse onu vurun.
Wsye başlarken yakından başlarsanız eğer İlk olarak başlar başlamaz rakibi zehirlemeyi kesinlikle unutmayın. Eğer ilk 3-4 düz vuruşunuzda rakibiniz zehir yemediyse düz vurmayı bırakıp ruh vuruşu ile devam edin. Ardından şiddetli vuruş ardından kılıç darbesi ve rakip yaklaşınca güçlü vuruş. Zihinsel'de ws atarken şu ufak taktiği unutmayın. Skilleri ardı ardına basmayın. 3-4 düz vuruş ardından skill şeklinde oynarsanız ws'de galip gelme oranınız yükselecektir.

Bunlar benim savaşçı oynarken kullandığım efsunlarım ve ws taktiklerim. Bu efsunlarla yıkılmaz bir karaktere sahip olacaksınız diyemem. O sizin bileğinize bağlı bir durum. Bu oyunda 13 senelik edindiğim tecrübem ve burada anlattığım, kullandığım efsun ve taktikler ile ws attığım 5 savaşçıdan 4'ünü kesiyorum diyebilirim.

Metin2 ile ilgili her türlü merak ettiğiniz sorular ve yardıma ihtiyaç duyduğunuz zaman (oyun içerisi,teknik destek,web vs.) çekinmeden Ö.M. yolu ile ulaşabilirsiniz. Elimden geldiği kadarıyla sizlere yardım etmekten mutluluk duyarım.


 
Moderatör tarafında düzenlendi:

En Çok Reaksiyon Alan Mesajlar

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 2, Üye: 0, Misafir: 2)

Üst