Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Microsoft, 129 Güvenlik Açığının Giderildiği Haziran Güvenlik Güncellemesini Yayınladı

xKehanet

𝑺𝑰𝑹𝑨𝑫𝑰𝑺𝑰 𝒀𝑶𝑵𝑬𝑻𝑰𝑪𝑰
Ticaret - 0%
0   0   0

MELKORMT2 1-99 ORTA EMEK YAPISIYLA 10 TEMMUZ 21:00'DA AÇILIYOR.5000 TL LONCA TURNUVA & 500 TL BİREYSEL TURNUVA ÖDÜLÜ.EDİT SİMYA LYCAN KUŞAK YOK!DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Amerika Birleşik Devleti merkezli yazılım devi Microsoft, bugün Haziran 2020 güvenlik güncellemesini yayınladı. Firma, güncellemeyi Windows işletim sistemi ve ilişkili ürünleri olumsuz etkileyen 129 yeni açığı kapatmak üzere geliştirdi.


Geçen ay yayınlanan ve birçok hatayı beraberinde getiren 2004 isimli büyük sürüm haricinde, bu güncelleme dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından beri yayınlanan üçüncü güncelleme diyebiliriz. Karantina sürecinde ortaya çıkan sorunlar ve güvenlik açıkları da hâliyle evlerinden çalışmak zorunda kalan güvenlik ekibi üzerinde büyük bir baskı oluşturmuş durumda.

Kullanıcılar tarafından bildirilen ve sistemde ortaya çıkan 129 açıktan 11’i kritik, 118’iyse önemli olarak sınıflandırılıyor. Microsoft tarafından bugün yayınlanan bilgilendirme yazısında mevcut 129 güvenlik açığının hepsinin kapatıldığı ve kötü niyetli saldırganların sisteme zarar verme ihtimaline karşın bu açıklara ait detayların saklı tutulduğu bilgisi de kullanıcılarla paylaşıldı.
Keşfedilen başlıca açıklar:
windows 10

  • Server Message Block 3.1.1 açığı
  • VBScript motorunu etkileyen kritik hatalar
  • Saldırganların kişisel bilgisayarınıza kolaylıkla erişmesini sağlayan sistem açığı
  • Microsoft Edge tarayıcısında bulunan önemli güvenlik açıkları
  • Microsoft Office’te keşfedilen açıklar ve hatalar
  • Bilgisayara uzaktan erişilmesine sebep olan sistem açığı
Cihazlarınıza saldırganlar tarafından uzaktan erişim imkânı sunan açıkların da bulunduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, kendinizi zararlı yazılımlara ve kötü niyetli kişilere karşı korumanız adına güncellemeyi ilk fırsatta indirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Mevcut en yeni güncellememelere ulaşmak için bilgisayarınızda bulunan 'Ayarlar' kısmından 'Güncelleştirme ve Güvenlik' sekmesine gidebilirsiniz.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst