Reklam vermek için [email protected]

Altın Konu Sitenizi Saldırıya Karşı Korumaya Alın Cloudflare (Kurulum)

cegk

Gerçekçi ol, imkasızı iste
Fahri Üye
TM Üye
Konular
747
Reaksiyon Skoru
405
Altın Konu
38
Başarım Puanı
247
MmoLira
1,958
DevLira
12
Takipçiler
2
Paylaşım için teşekkürler, yararlı bilgi bir çok kişinin işini görecektir fakat, yaklaşık 9 yıldır cloud kullanan biri olarak şunları rahatlıkla söyleyebilirim ki; Proxy gibi çalışan bir şey bu sql spam syn gibi atakları engelliyor ama ddos karşısında hiç bir etkisi kalmıyor. Cache modu ile site açık gibi gözüküyor sadece, cachelediği anı görebiliyorlar. Çünkü yurt dışından alınan aylık 200-300$ ye özel ddos için sunucular var bunlar anında düşürebiliyor. Böyle bi durumda yurt dışına ip yi kapatmak gerekiyor, kapanınca çözülüyor fakat bunu da yapmak zararlı çünkü google botları siteye giriş yapamadığı için google'de site indexleyemiyor. Bu yüzden ip adresini yurt dışına kapatmakta zararlı. Bunu bilmeyenler şimdi yapıp yurt dışına ip yi kapatır sonra siteleri googlede gözükmez diye ek bir bilgi olarak eklemek isterim :) 2015-2016 yıllarında DGN nin donanımsal ve yazılımsal olarak FW cihazına sadece 1.5m verdiğine şahit oldum. TR de sanırım donanımsal ve yazılımsal olarak bu cihaz/lar 2-3 yerde var. Sunucularımı DGN ye attıktan sonra ve koruma aldıktan sonra DDOS'un önüne geçebildim. Sunucu taraflı yazılan kurallar, bir yerden sonra etkili olmuyor. Eğer bu DDOS çözümü olsaydı dışarıda DATACENTERler aylık 500-1000TL gibi ücretlerle ek olarak 1 IP Başına koruma sağlamazlardı buradan yola çıkmak lazım. Ama şu forumlarda paylaşılan garip spurut programlarını, SYN floodlarını %100 engeller

Agora Metin2

Level 6
TM Üye
Üye
Konular
50
Reaksiyon Skoru
584
Altın Konu
0
Başarım Puanı
195
MmoLira
918
DevLira
3
Takipçiler
7
rubinum benzer bir methodla site üzerinden serverını koruyor kesinlikle yararlı konu ben ücretsiz olduğunu bilmiyordum bile

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)