Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Kesinti için operatörlerden şaşırtan açıklama!

HarunCsknn

Moderatör
Corona virüsü ile mücadele kapsamında uygulanan dört günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle insanlar bayramlaşmak için telefonlara sarıldı. Ancak Türkiye genelinde birçok kullanıcı arama yapamadığını gördü. Bazı telefonlar arama yapılamıyor hatası verirken, bazı denemelerde telefon hiç çalmadı.

26 Eylül 2019’da Silivri açıklarında gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında GSM operatörlerinde 27 saate kadar uzanan kesintiler yaşanması sonrasında, kesinti süresine göre BTK tarafından bir ceza kesilmişti. Benzer bir cezanın bugün yaşanan sorun nedeniyle kesilip kesilmeyeceği merak edilirken Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom‘dan şaşırtıcı bir açıklama geldi.

Bayram kesintisi için operatörlerden “Suçumuz Yok” açıklaması
Her üç operatör sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını, diğer operatörlerde sorun yaşandığını dile getirdi. Bu açıklamalar kısa süre içerisinde sosyal medyanın gündemine oturdu.Turkcell’in açıklaması: Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir.

Vodafone’un açıklaması: Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir.

Türk Telekom’un açıklaması: Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

Bayram kesintisi hakkında yapılan bu açıklamalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst