Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Oyuncular İçin En İyi Laptop Markaları

HarunCsknn

Level 5

MT2GO/1-120 EMEK/LYCAN YOK/SİMYA YOK/01 HAZİRAN 19:00'DA AÇILIYOR![DETAYLI TANITIM]

Oyun oynamayı seven insanlar yeni bir bilgisayar alacakları zaman akıllarına ilk olarak “Dizüstü bilgisayar mı yoksa masaüstü bilgisayar mı?” sorusu geliyor. Bu sorunun cevabı bir zamanlar çoğunlukla masaüstü bilgisayarken zamanla dizüstü bilgisayar modelleri de tercih edilmeye başlandı.

Oyuncular için en iyi laptop markaları:

Monster: %38

ABRA ve TULPAR serileriyle oyunlarda ileri düzey performans sunan Monster ekran kalitesi, tasarımı ve bunların yanı sıra teknik desteğiyle de Türkiye’deki oyuncuların bir numaralı dizüstü oyun bilgisayarı üreticisi konumuna gelmiş durumda.

MSI: %29

Oyun bilgisayarı denince akla gelen ilk markalardan biri olan MSI hem kendi ürettiği bilgisayarlar hem de bilgisayarlar için ürettiği özel donanım parçaları ile bu alanda adeta rakipsiz bir duruş sergiliyor. Özel olarak ürettikleri performans odaklı ekran kartlarının dışında MSI, oyuncular için ürettikleri dizüstü bilgisayarlarla da birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

ASUS: %13

Republic of Gamers, yani Oyuncular Cumhuriyeti kavramını hayatımıza katmış olan ASUS, sloganıyla da anlaşılabileceği gibi oyuncular için ürettiği ekipmanlarıyla bu alandaki en iyi markalardan bir tanesi. Yalnızca ekipman değil, aynı zamanda bu marka altında dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar da üreten ASUS, bu sektörde de kendini kanıtlamayı başararak oyuncuların gözdesi haline geldi.

Lenovo: %6

Geekbench raporlarında HP Omen serisinden daha iyi bir performans gösteren Lenovo Legion serisi, tasarımı nedeniyle eleştirilere maruz kalıyor. Yine de eski ve kaba görünen bir tasarımın içerisine yerleştirilen yüksek performanslı donanım parçalarıyla Lenovo Legion serisi oyuncuların gözüne girmeyi başarıyor.

HP: %3

Ülkemizde de fazlasıyla tercih edilen HP, Pavilion markası altında bütçe dostu oyun bilgisayarları üretiyor. Bu modellerde genellikle NVIDIA GTX 1660, GTX 1050Ti gibi orta-üst düzey ekran kartları kullanılıyor. Omen markası altında ise RTX 2060, RTX 2070 gibi daha üst düzey donanım parçaları bulunuyor.

Dell: %3

Dell’in ürettiği son oyun laptoplarında Intel’in i7 ve i9 işlemcileri bulunuyor. Grafik kartı kısmındaysa Dell genellikle NVIDIA’nın GTX serisinden GTX 1660Ti ve GTX 1060 ekran kartlarını tercih ediyor. Güncel ekran kartı ve işlemci seçenekleriyle oyun oynamak için ideal bir seçim olan Dell, düşük bütçeye sahip oyuncuların gözbebeği konumunda. Yine de Alienware yerine Dell markalı bir laptop alındığında çoğu kişi dayanıklılık konusunda şüpheye düşüyor.

Acer: %2

Birçok kişi tarafından iyi bir fiyat performans ortalamasına sahip olduğu belirtilen Acer’ın bu özelliği özellikle düşük bütçeli oyun bilgisayarı arayan kişilerin ilgisini çekiyor. Bunun yanı sıra birçok laptop modelinde 120 Hz yenileme hızına sahip ekran kullandığı için Acer’ın modelleri akıcı bir oyun deneyimi sunuyor.​
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst