Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

FiveM Sunucu Kişi Sayısı Arttırma

EfecanTuncbilek

security is just an illusion

MT2GO/1-120 EMEK/LYCAN YOK/SİMYA YOK/01 HAZİRAN 19:00'DA AÇILIYOR![DETAYLI TANITIM]

Merhabalar,

FiveM sunucularında oyuncu sayısı normalde maksimum 32'ye kadar çıkarılabilir. 64'e çıkarmak için ekstra bir işlem yapmak gerekiyor. Bu yapılacak işlem, FiveM'de OneSync'ı aktif etmektir. OneSync direkt olarak aktif edilemiyor. Bunun için FiveM'den Element Club Key alınması gerekiyor. Element Club üyelik fiyatları şuanda 15$ - 25$ - 50$ kademelerinde alınabiliyor. OneSync bütün kademelerde aktif edilebiliyor fakat 128 kişiliğe çıkarmak için OneSync+ gerekiyor. Bunu da yalnızca 50$ kademesindeki key sağlıyor.

Key satın aldıktan sonra yapılması gereken işlemler:

1- Satın aldığınız keyi server.cfg dosyasındaki sv_LicanseKey bölümüne ekleyin.

2- server.cfg dosyasına şu kodu ekleyin:
Kod:
set onesync_enabled 1

3- server.cfg dosyasından sv_maxclients bölümünü ayarlayın. Burdaki rakam sunucunun maksimum oyuncu sayısını değiştirir. 15$ veya 20$ değerinde key satın aldıysanız maksimum 64, 50$ değerinde key satın aldıysanız maksimum 128 olarak ayarlayabilirsiniz.

Bu işlemden sonra sunucu kişi sayısı arttırma işlemi başarıyla tamamlanmış oluyor. Fakat bazı scriptlerin de bu kişi sayısına uyumlu yapılması gerekiyor. Bu çok kolay bir işlem fakat birçok scriptte yapılması gerekiyor. Scriptlerinizin dosyalarını kontrol edebilirsiniz. Başlıca değiştirilmesi gerekenler:

es_extended \ config.lua
Config.MaxPlayers = GetConvarInt('sv_maxclients', 32)

hardcap \ server.lua
local cv = GetConvarInt('sv_maxclients', 32)

baseevents \ deathevents.lua
for i=0,32 do

essentialmode \ client \ main.lua
for i = 0,32 do

Buradaki 32 yazan her şeyi 255 yapmalısınız. Şunu da eklemeliyim ki OneSync hâla alpha sürecinde ve çökme dahil birçok soruna neden oluyor fakat neredeyse bütün sunucular mecburen kullanıyor.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst