Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Euro Truck Simulator 2 – 1.37 güncellemesi için açık beta çıktı!

 • Konbuyu başlatan Ortex55
 • Başlangıç tarihi
 • Cevaplar 0
 • Görüntüleme 86

Ortex55

Ϝ ϓ ſ Ϟ

ErnaMt2 / 1-99 ORTA EMEK YAPISIYLA / LYCAN/SİMYA/KUŞAK/PET YOK / EĞLENCENİN TADINDA ZİRVE YAPMAK İÇİN DURMA SENDE ARAMIZA KATIL/ ERNAMT2 6 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 19:00 DA AÇILIYOR![DETAYLI TANITIM]

Euro Truck Simulator 2 – 1.37 güncellemesi için açık beta çıktı!

Yeni ses motoru FMOD, açılabilir camlar, yenilenen Fransız şehirleri dahil birçok yenilik ve özelliğin olduğu 1.37 güncellemesi ETS 2 için açık beta olarak yayımlandı.
Yeni ses motoru FMOD ile oyundaki tüm sesler değişmeye başlıyor. Daha gerçekçi ve akustik bir şekilde trafikten ve araçtan gelen sesleri duyabiliyoruz. ETS 2 ve ATS için yayınlanan bu güncellemede seslerde yapılacak geliştirmelerin ilk adımı olarak vurgulanıyor. FMOD adlı yeni ses motoru sektördeki birçok oyun tarafından kullanılıyordu. Şimdi ETS 2 ve ATS’de 1.37 güncellemesiyle araç ve çevre seslerini mix/karıştırma yöntemini kökünden değiştiriyor. Çekicimizin içi ve dışı için ayrı ses setleri oluyor. Çeşitli filtrelemeler ve efektlerle birlikte temelde SFX(ses efektleri) setini de temel alan yeni bir sisteme geçiliyor. SCS Software’ın ses tasarımcılarının ekleyeceği ve güncelleyeceği birçok ses efekti var. Bu sadece bir başlangıç. Ayrıca AI trafik için yeni sesleri(trenler dahil) duyabiliyorsunuz ve FMOD ses kütüphanesinin entegrasyonu sayesinde ortaya çıkan gerçek Doppler etkisini(Doppler effect) deneyimleyebiliyorsunuz.

Mod yapımcılarının ise bu yeni ses motoru ile kendi seslerini oyuna tekrar uyumlu hale getirmek için FMOD’un modlamasına sıfırdan başlamaları gerekiyor. 1.37 güncellemesi ile mevcut sürümdeki sesler uyumsuz oluyor. FMOD, herkesin ücretsiz kullanabileceği bir ses motoru ve mod yapımcıları da SCS’in ses tasarımcılarıyla aynı güce sahip olacak. Ayrıca SCS Software bu yeni ses motoruna geçişleri kolaylaştırmak için bazı faydalı eğitimler yayınlamayı planlıyor.


Topluluğun yıllardır talep ettiği açılabilir pencereler/camlar sonunda bu güncellemeyle eklendi. Yeni ses motorunun farkını daha iyi duyabilmemiz için getirilen özellik tüm çekicilerde çalışıyor. Klavye kontrollerinde sol ve sağ cam için açma-kapama tuşlarını atayabiliyorsunuz. İç ve dış ses farkını mükemmel şekilde duyabiliyorsunuz.Mod yapımcılarının yeni gelen özellikleri kendi yaptıkları çalışmalara uyarlamaları gerekiyor. Özellikle yeni ses motoru FMOD için bu şart koşuluyor.Artık çekici ve dorse yapılandırma ekranında(servis kısmı vb.) yürüyebiliyoruz. Oyunun dünyası yürüyerek keşfetmeye göre tasarlanmasa da oyunun topluluğu yeni gelen özellik sayesinde servis ekranında çekici ve dorselerine daha yakın bir perspektiften bakabilecekler. Garajda ekranında yürüyebiliyor, araçlarımızı modifiye edebiliyoruz. Aynı zamanda eğilme özelliği de var. Çekici ve dorse tarayıcı ekranında kullanılabiliyor. Dışarıda yürüme özelliği ne yazık ki yok.Yeni bir gıda tankeri dorsesi ekleniyor. Schwarzmüller DLC’sinde bulunan gıda tankeri dahil artık kişisel olarak sahiplenebiliyoruz. Ayrıca boyama paketleriyle de uyumlu çalışıyor.

1.37 güncellemesinde ana haritada bulunan mevcut Fransız şehirleri yenileniyor. Vive la France DLC’sinin yayınladığı dönem yenilenen bölge tekrar elden geçiriliyor. Bu yıl bütün planları oyunlarında teknik iyileştirmeler yapmak olan SCS ayrıca bu güncelleme ile ses motorunu(FMOD) değiştirecek. Ardından grafiklerin güncelleneceği 1.38 yayınlanacak. Stüdyodaki harita takımının küçük bir bölümü mevcut oyunlardaki eski alanların genel görünümünü ve hissini geliştirmek için sürekli olarak çalışıyormuş. 1.37 güncellemesi ile Metz, Reims, Strassbourg ve Dijon gibi Fransız şehirlerinin yolları, bitki örtüsü, arazi modelleri gibi ayrıntıları görüntüyü güzelleştirmek adına yenileniyor. Ayrıca trafik levhalarından yol kavşaklarına kadar bir yenilik söz konusu burada yeni assetler ekleyerek daha doğru bir şekilde görünmesi sağlanıyor. Buradaki olay grafik güncellemesinden önce tüm modelleri vb. varlıkları hem DirectX11 ile daha iyi hem de daha modern hale getirmek gibi görünüyor. SCS ekibi gelecekteki güncellemelerde hala bazı sürprizlerin olduğu belirterek blog yazısını noktalıyor.Euro Truck Simulator 2 için ASUS Aura Ready desteği eklendi. RGB ışık özelliği bulunan ASUS klavyeler, fareler, standlar ve diğer parçalarda oyundaki geri bildirimler renkli olarak desteklenecek.
1.37 Değişiklikler Listesi

HARİTA

 • 4 Fransız şehri yenilendi (Metz, Reims, Strassbourg ve Dijon-)
ARAÇLAR
 • Yeni Gıda Tankı Dorsesi (satın alınabilir)
 • Schwarzmülller DLC‘si için Gıda Tankı Dorsesi artık satın alınabilir
ÖZELLİKLER
 • Yeni ses motoru FMOD; var olan tüm seslere birkaç geliştirme ile birlikte uygulanıyor
 • Tüm çekiciler için açılabilir camlar(hem sol hem de sağ camı indirebiliyorsunuz, klavye kontrollerinden tuş atamalısınız)
 • AI hareketleri ve ses davranışı geliştirildi(FMOD sayesinde)
 • Çekici ve dorse yapılandırma ekranında yürüyüş kamerası eklendi(ve yeni garaj sahnesi)
 • Aşamalı çalışan hız cezaları eklendi.
 • Yükleme ekranlarındaki resimler yüksek çözünürlüklü olarak güncellendi
 • ASUS ROG Strix (ASUS Aura Ready) için renkli geri bildirim desteği eklendi
 • Zorunlu ağırlık istasyonlarına araçların teknik muayenesi eklendi(yasa dışı dorse, hasarlı araç)
TOBII EYE TRACKING
 • Eye-tracking(göz takibi) durdurma tuşu işlevi düzeltildi
 • Oyun durdurulduğun ya da kullanıcı arayüzündeyken otomatik eye tracking(göz takibi) duracak.
 • Kullanıcı arayüzünde Ayarlar kısayol tuşu Shift+NumLock ile açılabiliyor.
MOD
 • Oyun içi sesler FMOD için tamamen yeniden uygulandı
 • Motor gücünün menzil verisi(boost değeri yerine)
 • Egzoz gazı için sıcaklık göstergesi animasyonu
 • AI veri ayarlamaları( tork, şanzıman yerine motor gücü değeri, vehicle_mass yani araç kütlesini dorselerde artık geçersiz kılacak)
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst