Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Varsayılan Huawei kullanıcılarına daha iyi şarj müjdesi!

Black White

yu gonplei ste odon
  • Turkmmo 2012 Yılının En İyi Uzman Üyesi
  • 4. Komik Resim Yarışması
  • 2. Profil Dizayn Yarışması

MT2GO/1-120 EMEK/LYCAN YOK/SİMYA YOK/01 HAZİRAN 19:00'DA AÇILIYOR![DETAYLI TANITIM]

Huawei ve alt markası Honor akıllı telefonlarının pil sağlığını daha iyi bir şekilde koruyabilmek için Akıllı Şarj Modu özelliğini duyurdu. Huawei Tüketici BG Yazılım Departmanı Başkanı Wang Chenglu bu özelliğin şu anda Mate 30 ve Honor V30 serilerine sunulduğunu, yakında birçok modele geleceğini belirtiyor.

Huawei akıllı şarj modu özelliğini duyurdu
Telefonlarda kullanılan lityum piller günümüzde oldukça başarılı olsa da, çok ısınması halinde ve çok yüksek şarj döngülerine maruz kalması halinde eskime süreci hızlanıyor ve ilk gün sunduğu kapasiteye ulaşamaz hale geliyor.

Bu noktada Huawei’nin hedefi şarj alışkanlıklarına göre süreci optimize etmek.

Bu özelliğin yaptığı işlem: cihazdaki dahili yapay zeka aracılığıyla cihazın şarj etme alışkanlıklarını öğrenmek ve pil dolmaya yaklaştığında şarjı yavaşlatmak.

Örneğin: akıllı şarjı aktif ederek gece cihazı şarja taktığınızda, pilin ömrünü uzatmak için yüzde 80’den sonra şarj işlemi durdurulacak. Cihazın tamamen şarj olabilmesi için bu özelliği kapatmanız ve şarj dolduğunda tekrar açmanız yeterli.

Güncelleme sonrasında EMUI arayüzünde Ayarlar > Pil > Diğer Pil Ayarları > Akıllı Şarj Modu yolunu takip ederek bu özelliği ulaşılabiliyor.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst