Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Öngörü Kitabı – 3'üncü Bölüm – Hırsızlık [ YARDIM ]

ficeone

Level 4
Konular
107
Reaksiyon Skoru
105
Online Süresi
4g 23s 1d
Başarım Puanı
102
MmoLira
227
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0

Landom2 başlamanın TAM ZAMANI! Harika Paskalya Eventi başladı HEMEN OYNA!

Eski koruma Quintus Maximus yeni görevini sevmedi ve bu yüzden alışıldık kötü ruh haline büründü. Pretoryan topluluklarından birinde sadık bir şekilde hizmet verdiği o yıllardan sonra yolu burada mı son bulacaktı? Kütüphanede? Sadece yakındaki akademi öğrencilerinin ve kitap kurtlarının uğrak yeri olan bu unutulmuş yerde nasıl bir olay olabilirdi ki? Dünyadaki en sıkıcı yer!
Bitmek bilmez kitaplıklardan alınmış kitaplardan birini okuyarak ve acımasız zamanın eski askerlere neler yapabileceğini düşünerek aylak aylak oturdu. Yine de burası olması gereken yer gibi görünüyordu. Kendini, arkadaşı olan hastane doktoru tarafından ihanete uğramış hissediyordu. Son seferinde, Quintus Maximus'un pek çok şanlı savaşlarda aldığı yaralara bakmış ve tek bir kelime etmeden, sadece iç çekmişti. Buna rağmen komutanıyla doğrudan konuştu. Ve şimdi Quintus Maximus, Codex Victoria toprakları yolunda olmak yerine ruhsuz kütüphanecilerle çevrilmiş bir şekilde burada oturuyordu.

Şimdiye kadar çoktan dünya egemenliği için o topraklara doğru yola çıkmış muhafız arkadaşlarını ne yazık ki kaçırmıştı. İki kat hızlı! Bu gerçek bir meydan okuma olacak ve çok kalabalık olmadığı sürece bölgelerin tekrar kilitleneceği gerçeği, komutanların, diğerleriyle birlikte devam etmek istiyorlarsa tüm bilinen stratejileri sil baştan tekrar düşünmeye zorlayacak. Dört aylık mücadele çetin geçecek.

Ama o burada. Başkenti terk etmek zorunda oldukları için oldukça mutlu görünen, komutası altındaki sadece iki genç acemi askeri saymazsak neredeyse yalnız. Zamane gençleri…
Kavganın yüksek sesi onu havaya zıplattı. Gizli kütüphanede birşey mi oluyordu? Diğer muhafızları çağırdı; onlar da en yakın kapıdan odaya girdiler. İçeri geldiklerinde, görünüşe göre hırsız tarafından etkisiz hale getirildikten sonra yere serilen kütüphanecilerden birini gördüler. Kütüphaneci solgun ve dehşete düşmüş görünüyordu.

"Lütfen yardım edin! Hırsızı yakalayın!" diye zayıf bir sesle muhafızları uyardı. "Bir şey yapma imkanım olmadı, hırsız benden kat kat güçlüydü. Burada saklanıyordu ve kitaplardan biriyle kaçmadan önce beni yere serdi. Tüm gücümle onu durdurmaya çalıştım ama ne yapabilirdim ki? Kütüphanenin diğer tarafındaki kapıdan kaçtı."

Muhafızlar, kütüphanecinin gösterdiği kapıya baktılar ve hırsızın arkasında bıraktığı keşmekeşi gördüler. Gelgelelim, kütüphanecinin nahoş durumu yüzünden hırsızı kovalamakta tereddüt ettiler. Açık ki burada yanlış giden bir şeyler vardı. Bulmacanın parçaları birbiriyle uyuşmuyordu.

"Seni tutuklamayı yeğlerim," dedi Quintus Maximus sonunda. "Çünkü hırsızla işbirliği yaptığın apaçık ortada. Ve teşekkürler! En azından, artık bu mekanın önceden düşündüğüm kadar sıkıcı olmadığını biliyorum! Burada kesinlikle bir şeyler olmak üzere!"

Kütüphanecinin beti benzi attı.

Görev: Görsele bakın ve kütüphanecinin hikayesinde neyin yanlış olduğunu söyleyin. Muhafız neden onun hırsızlığa karıştığından şüpheleniyordu?

BEN ÇÖZÜMÜ BULAMADIM YARDIM ISTIYORUM SIZCE ?

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)