• Hiçbir zaman yapacağınız alışverişlerde Turkmmo`ya güvenerek alışveriş yapmayın. Turkmmo hiçbir firmanın garantörü değildir. Hosting yetkilisi rütbesine sahip olsun ya da olmasın, forum yönetiminde olsun ya da olmasın hiçkimse Turkmmo adına satış yapma ya da güvence verme yetkisine sahip değildir. Alışveriş yapacağınız firmalara sadece Turkmmo yönetiminde diye ya da hosting yetkilisi rütbesine sahip diye güvenmeyin. Turkmmo.com olarak görevimiz alıcı ve satıcıyı bir araya getirmektir. Onun dışında kalan herşeyde alıcı ve satıcı sorumludur. Turkmmo.com Yönetimi olarak bu bölümlerde yapacağınız alışverişlerin hiçbirinde sorumluluğumuz olmadığını tekrar belirtir, üyelerimizden alışveriş yapacakları firmaları önceden çok iyi araştırmalarını öneririz. Turkmmo üzerindeki tüm bölümlerde alışveriş yaparken bu şartları ve sorumluluğun tamamen size ait olduğunu kabul etmiş olursunuz.

Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Facebook, Instagram, Google Adsense Reklam İçin Bilginize Ihtiyacım Var.

aslanmuco

Level 2
Konular
32
Reaksiyon Skoru
6
Online Süresi
3g 20s 31d
Başarım Puanı
90
MmoLira
34
DevLira
12
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
1

Landom2 başlamanın TAM ZAMANI! Harika Paskalya Eventi başladı HEMEN OYNA!

Arkadaşlar selam öncelikle iyi forumlar diliyorum herkese. Yakın zamanda açıcağım metin2 PVP Serverim için Turkmmo, İtemci gibi sitelerin yanı sıra Facebook, Instagram ve Google Ads'e Reklam vermek istiyorum, daha önce hiç bu şekilde reklam vermediğim için nasıl bir yol izlemem gerektiğini ne yazık ki bilmiyorum. Şimdi gelelim konuya :) 400TL gibi bir bütçem var ve en az 1 hafta önceden serverimi tanıtmak istiyorum. Bu bütçe yeterli olur mu? Ortalama kaç gün reklam yapabilirim? Bunun haricinde örneğin ben facebook'ta reklam verdiğim zaman metin2 ile alakası olan tüm hesaplar anasayfasında reklamımı kesin görücek mi? Seçtiğim kitle ne kadar büyükse ona göre mi ücret ödüyorum? Son olarak reklamı nasıl veriyoruz? Detaylı bir şekilde anlatım konusu göremedim. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

En Çok Reaksiyon Alan Mesajlar

Bütçe konusunun ucu açık. 5000 lira ayırırsan o da biter.
1 hafta için 400 tl biraz düşük kalıyor, yani metin2 ile ilgili herkes görür iddialı olur.
Günlük 20 liradan 7 gün Google`a reklam versen 140 lira yapar ki öyle yüksek dönüş alamazsın bu tutarlara.
Facebook`a nispeten daha düşük bütçe ayırıp, instagram a daha fazla ayırabilirsin. Bunun planlaması sana kalmış. Fakat hedef kitleni iyi seçmelisin ki bütçen boşa gitmesin.

admin

Administrator
Konular
20,643
Reaksiyon Skoru
15,829
Online Süresi
101g 18s 7d
Başarım Puanı
835
Madalyalar
65
MmoLira
7,065
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
14
Takipçiler
1,861
  • Turkmmo 2019 Yılının En İyi Admini
1 hafta için 400 tl biraz düşük kalıyor, yani metin2 ile ilgili herkes görür iddialı olur.
Günlük 20 liradan 7 gün Google`a reklam versen 140 lira yapar ki öyle yüksek dönüş alamazsın bu tutarlara.
Facebook`a nispeten daha düşük bütçe ayırıp, instagram a daha fazla ayırabilirsin. Bunun planlaması sana kalmış. Fakat hedef kitleni iyi seçmelisin ki bütçen boşa gitmesin.

CorpeX

Poker Face
Konular
237
Reaksiyon Skoru
1,028
Online Süresi
138g 15s 56d
Başarım Puanı
252
MmoLira
1,024
DevLira
25
En İyi Cevap Puanı
4
Takipçiler
30
Facebook da reklam vermek için üyelik aç ve reklam manager sayfana git oradan günlük harcama limiti veya şu kadar gün açık kalsın Max şu kadar lira harca gibi seçeneklerle reklam verirsin bu arada kitlenin büyüklüğü reklam fiyatina etki etmez. Tıklama başına ve görüntülemeden ufak bir ucret alir. Birkaç hafta (net zamanini bilmiyorum) facebook reklam ile çalışırsan yalnızca tıklama başına ücret al seçeneğini seçebiliyorsun

Google adwords de ayni mantıkla çalışır tiklama başına ücret alır goruntuleme başına da küçük bir ücret aldığı da oluyor. Hedef kitle belirlersin ve hedef kitlenin büyüklüğü reklam fiyatina etki etmez.

Dipnot; google ve facebook akıllı reklam politikasına sahip yani senin belirlediğin tutar doğrultusunda ve senin belirledigin reklam bitis suresi dogrultusunda senden ücret alir. Google in tiklama basina aldığı ücret facebook a göre daha fazladir bunu net söyleyebilirim. Tabi ki yine daha iyi bilen birileri vardır bunlarin stratejileri ve detaylari farkli olabilir.

Konu Sahibi
Konu Sahibi

aslanmuco

Level 2
Konular
32
Reaksiyon Skoru
6
Online Süresi
3g 20s 31d
Başarım Puanı
90
MmoLira
34
DevLira
12
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
1
Teşekkür ederim.
Elimde reklam için 800TL gibi bir bütçe var bu bütçe ile pek bir şey yapamayacağımı bende biliyorum ancak bu benim için bir deneyim ve tecrübe olucak bundan sonraki projelerimde daha büyük paralar oynayacağından eminim.Sen olsan bu bütçeyi nasıl ayırırdın? Forumunuzda sabit konunun yanı sıra itemci ve facebook, instagrama reklam vermeyi düşünüyorum. İtemci üzerinden 1 haftalık manşet'e 250TL vermektense oraya hiç reklam vermeden tüm parayı instagrama vermek daha mı mantıklı olur?

Örneğin;
150TL Sabit konu mmo 1 Hafta öncesinden
250TL İtemci.com Manşet 1 Haftalık
200TL Facebook 3-4 gün öncesinden
300TL Instagram 3-4 gün öncesinden
Kafamdaki reklam panosu bu doğru kriterlerle güzel files ve dikkat çekici güzel tasarımlar ile 1-2 youtube kanalınada EP karşılığı reklam yaptırsam ortalama bi 1000 online alırım diye düşünüyorum. İtemciye vereceğim parayı instagrama versem daha mı iyi olur?

admin

Administrator
Konular
20,643
Reaksiyon Skoru
15,829
Online Süresi
101g 18s 7d
Başarım Puanı
835
Madalyalar
65
MmoLira
7,065
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
14
Takipçiler
1,861
  • Turkmmo 2019 Yılının En İyi Admini
Teşekkür ederim.
Elimde reklam için 800TL gibi bir bütçe var bu bütçe ile pek bir şey yapamayacağımı bende biliyorum ancak bu benim için bir deneyim ve tecrübe olucak bundan sonraki projelerimde daha büyük paralar oynayacağından eminim.Sen olsan bu bütçeyi nasıl ayırırdın? Forumunuzda sabit konunun yanı sıra itemci ve facebook, instagrama reklam vermeyi düşünüyorum. İtemci üzerinden 1 haftalık manşet'e 250TL vermektense oraya hiç reklam vermeden tüm parayı instagrama vermek daha mı mantıklı olur?

Örneğin;
150TL Sabit konu mmo 1 Hafta öncesinden
250TL İtemci.com Manşet 1 Haftalık
200TL Facebook 3-4 gün öncesinden
300TL Instagram 3-4 gün öncesinden
Kafamdaki reklam panosu bu doğru kriterlerle güzel files ve dikkat çekici güzel tasarımlar ile 1-2 youtube kanalınada EP karşılığı reklam yaptırsam ortalama bi 1000 online alırım diye düşünüyorum. İtemciye vereceğim parayı instagrama versem daha mı iyi olur?
Diğer sitelerle ilgili yorum yapmam etik olmaz
Fakat bütçeye google adwords reklamlarınıda eklemeni öneririm. Facebook reklamlarını biraz daha kısarak orada çekiliş ile ilerleme yoluna gidebilirsin

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)