Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

World of Tanks İncelemesi

ShineSun

Hiç bir miras, doğruluk kadar zеngin dеğildir.
Katılım
2 Eyl 2017
Konular
1,477
Mesajlar
4,107
Reaksiyon Skoru
1,838
Online Süresi
129g 18s 10d
Başarım Puanı
300
Madalyalar
1
MmoLira
2,226
DevLira
-51
En İyi Cevap Puanı
24
Takipçiler
0
Ticaret - 0%
0   0   0
  • Turkmmo 2019 Yılının En İyi Dergi Editörü

Landom2 1-120 emek server "Kadirland & RedLab Games" ortaklığında 21 Şubatta sizlerle.DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN


Sade basit bir savaş oyunu olmayan, taktiksel tarafı kuvvetli olan gerçek bir savaş simülasyonu. RPG öğeleri olan kişiselleştirme ve güçlendirme de mevcut.


Oyun incelemesi
Bu oyun, 2. Dünya Savaş zamanında geçmiş, ve baş rolde tankların olduğu bir MMO. Mekaniklerin sayesinden sizi uzun saatler bilgisayar başına kitleme potansiyeli olan, alışkanlık yapan eğlenceli bir oyun. Onlarca farklı tankın çeşitli menzillerde çarpışacağı ve en güçlü olanın kazanacağı bir durum söz konusu. Komplik ve zor bir oyun, ayrıca yetenekleri geliştirmeyi gerektiren ve bunu güzel grafiklere bakarak yaptıran bir yapısı var . Eğer 2. Dünya Savaşları ile aranız iyiyse, yaya olarak savaşmaktan sıkıldıysanız veya piyade olmak hafif geliyorsa o zaman World of Tanks tam size göre.


Ayrıntılı İnceleme
Oyun dünyasında 2. Dünya Savaşı'nda geçen yapıtlar bulmak çok zor değil ve aslında çok da yoğun bir şekilde işlenen bir konu. Nazi (veya tam tersi) avına çıkar bir askeri oynadığınız sayısız oyun vardır.
World of Tanks bu geleneğin dış kalıyor sayılmaz, ancak isminden de anlaşılacağı gibi baş rolde insan yerine metalden yapılmış bir büyük makineler var. Yani asker yok, sadece tank var.

Tank Mekanikleri
Aslında tarz olarak World of Tanks, hem "role playing" hem de aksiyonel türü oyun elementlerini barındırıyor. Bunların üstüne nasıl nişan alıp vurmanız gerektiğini de bilmeniz gerekiyor. Tankı dışarde gördüğümüz için bir nevi oyuna, kamera açısından dolayı TPS de denebilir.
Oyunda amacımız, düşmanlara ateş ve mermi yağdırmak ve oyun dünyasına dağılmış olarak bulunan anahtar noktalara ulaşmak. Eğlence katan kısım ise, bunları takım halinde başka bir takıma karşı yapıyor olmak.
Kiminin devasa boyutlarda, kiminin ise daha mütevazi boyutlarda olduğu, birbirinden değişik harita var.
Bir savaşını kimin kazanacağı çoğunlukla nasıl taktik belirleneceğine bağlı.
Örneğin, eğer refleksleriniz kuvvetliyse ve tankınız yeterince upgrade edildiyse, düşmana doğru gidip süpriz bir şekilde bir anda onu yenmek mümkün olabilir, en azından küçük ya da orta büyüklükteki haritalarda; ancak ortam genişse ve düşmanın arkasına saklanacağı çok fazla şey varsa o zaman bu taktik muhtemelen sizi yenilgiye götürecektir. Bu tür durumlarda takım arkadaşlarıyla olan koordinasyon önem kazanıyor.

Bir kaç farklı tankla oynayabilirsiniz ama her biriyle iyi bir duruma gelmek daha çok zamanınızı alacaktır çünkü geliştirmler için kaynaklarınızı harcamanız gerekiyor. Bahsi geçen kaynaklar ise savaşlar bittiğinde tecrübe puanı ve kredi olarak kazanıyorsunuz. Kredi ile tankınızı onarabiliyorsunuz, mermi satın alarak harcayabiliyorsunuz. Tecrübe puanı ile ise, tankınıza yeni parçalar ekleyerek iyileştirmeye çalışıyorsunuz. Bir tankın bütün parçalarını tamamladığınızda ise, tankınız "Elite Tank" seviyesine yükseliyor.

Tank Sınıfları
World of Tank'teki ordular ABD, Fransa, Almanya, Sovyetler Birliği v Çin olarak karşımıza çıkıyor ve hepsi belli tank sınıflarını kullanıyor. Tankların sınıfları ise şöyle: Light Tank, Medium Tank, Heavy Tank, Tank Destroyer ve SPGs (Topçu). Her biri için değişik stratejiler belirlemek size düşüyor. Örneğin, heavy tank, medium tank'e göre çok daha yavaştır ama ateş gücü yüksektir. Medium tank'in avantajı ise hızlı olmasıdır. Heavy tank, medium tank'e dönüp nişanlayana kadar medium tank bazı durumlarda, heavy tank'in etrafında turlayarak onu mermi yağmuruna tutabiliyor.

Tanklar Parlıyor
World of Tanks'in grafikleri çok güzel.
Oyunun görsellerinden bir Crysis olmasını beklemeyin ama şunu belirtmeliyiz ki, Wargaming.net bu oyunu ücretsiz sunuyor ve grafik motorunun hafif olması da oyunun her bilgisayarda sorunsuz çalışmasını sağlıyor.
Tank modellerinin sayısı oldukça fazla ve oldukça dikkatle modellenmiş, her detaya dikkat edilmiş.
Her tank gerçekten de 2. Dünya Savaşı'nda kullanılan modellerden ve görsel olarak da, çıkardığı sesler olarak da paletlerinden tepesine kadar bütün parçaları mükemmele yakın.

Sonuç
Wargaming tarafından geliştirilen ve en azından denenmeyi hakeden bu yapım tereddütsüz orjinal bir oyun. Denemenin ötesinde, Premium bir hesaba sahip sahip olmak istiyor olabilirsiniz. Bu da size tecrübe puanı ve kredi olarak geri dönüyor.
Kontrollerde ustalaşmak başlarda bir nebze zor olsa da, eğer oyun mekaniklerini anlar ve ona göre taktik geliştirip, reaksiyon gösterirseniz, yenilmez olmanız şaşırtıcı olmayacaktır!
Bitirmeden şunu da eklemekte fayda var: World of Tanks artık XBOX konsollarında da var!
 

Tranquillo

Yıldızlar Bile Kayar
Katılım
9 Mar 2014
Konular
5,598
Mesajlar
19,141
Reaksiyon Skoru
3,295
Online Süresi
87g 16s 47d
Başarım Puanı
440
Madalyalar
7
MmoLira
2,238
DevLira
50
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0
Ticaret - 0%
0   0   0
  • Turkmmo 2018 Yılının En İyi Co-Admini
  • 10. Konu Açma Yarışması
  • 6. Komik Resim Yarışması
  • Turkmmo 2014 Yılının En Sportif Üyesi
  • Turkmmo 2016 Yılının En İyi Türkçe Kullanan Üyesi
  • Turkmmo 2014 Yılının En Geveze Üyesi
Paylaşım için teşekkürler.
 

|herkul01|

Level 44
Katılım
6 Nis 2014
Konular
25,247
Mesajlar
51,985
Reaksiyon Skoru
2,124
Online Süresi
23g 16s 42d
Başarım Puanı
845
Madalyalar
1
MmoLira
554
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
1
Takipçiler
30
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst