Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


'Uzayda bir de soğuk bira olsa'

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
3 Şub 2009
Konular
926
Mesajlar
1,426
Beğeniler
31
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINİkinci kez uzay turisti olan Amerikalı iş adamının ilginç isteği...


İkinci kez turist olarak uzaya gidecek Amerikalı iş adamı Charles Simonyi, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) konaklaması sırasında özellikle soğuk biranın özlemini duyacağını söyledi.

Word ve Excel yazılımlarını geliştirerek servetini Microsoft şirketinde yapan Macar kökenli Simonyi, yarınki fırlatma işlemi öncesinde bir Hollandalı gazetecinin UUİ'de en çok neyi özleyeceği sorusuna, "Ailem dışında, buz gibi bir Hollanda birası" yanıtını verdi.

Charles Simonyi, ilkine 25 milyon dolar ödediği uzay yolculuğunun ikincisine 35 milyon dolar ödeyerek, yarın kendisini bir kez daha yer çekimsiz ortamda bulacak.

Rus Gennadi Padalka ve Amerikalı Michael Baratt ile Kazakistan'ın Baykonur uzay üssünden fırlatılacak Soyuz füzesiyle Uluslararası Uzay İstasyonuna (UUİ) gidecek ve 6 Nisanda Dünya'ya dönecek Simonyi daha önce yaptığı açıklamada, "Bu uzayın keşfi için harcanan para. ABD'de yapamamak üzücü, ama bunu yapmanın tek yolu da Rusya" diye konuşmuştu.

UUİ'nin yakın bir gelecekte artık sadece profesyonellere rezerve edilecek olmasından ötürü "son uzay turisti" olacak Simonyi, yine de kendisini başkalarının takip edeceğine emin. Simonyi zaten 3. bir seyahat yapmamak için eşi Lisa Persdotter'a söz vermişti.
 

Prodigy

Level 7
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
18 Mar 2009
Konular
59
Mesajlar
1,747
Beğeniler
54
Yaş
25
MmoLira
0
DevLira
0
#2
Madem biradan ayrılamıyor, onun yerine gidebilecek bir çok adam var, gitmesin...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst