Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

League of Legends Aphelios Yetenek Seti Tanıtımı

DifficuLty

Hüкмüη Vαяѕα Yαяgıℓα Pαşαм

ErnaMt2 / 1-99 ORTA EMEK YAPISIYLA / LYCAN/SİMYA/KUŞAK/PET YOK / EĞLENCENİN TADINDA ZİRVE YAPMAK İÇİN DURMA SENDE ARAMIZA KATIL/ ERNAMT2 6 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 19:00 DA AÇILIYOR![DETAYLI TANITIM]Çoğu şampiyon kısa bir sürede özetlenebilir ama Aphelios çoğu şampiyon değil. İtikatın Silahı'nı öğrenmek disiplin, dikkat ve zekâ gerektiriyor. Dolayısıyla bu tanıtımı, oyundaki en yüksek beceri eğrisine sahip şampiyonlardan birinde ustalaşma yolunda karşınıza çıkan ilk itikat testi olarak düşünebilirsiniz. (Şaka bir yana, bu sayfada anlamanız gereken çok fazla bilgi var. Birkaç kez okumanız gerekebilir.)


İlk olarak Aphelios'un yetenek setinin genel yapısından başlayacağız ve daha sonra her bir silahın ne yaptığını ele alacağız.


Yetenek seti nasıl işliyor?

Silahlar, normal saldırılar ve cephane


Aphelios her biri kendi normal saldırısına sahip beş silahı dönüşümlü olarak kullanır. Birincil silahıyla saldırır ama her zaman yanında W'suyla seçebileceği ikincil bir silah da taşır.Aphelios kullanacağı iki silahı hiçbir zaman kendisi belirleyemez. Silahların her birinin 50 cephanesi (Ay Işığı) vardır ve bir silahın cephanesi bittiğinde sıradaki silaha geçer. Boş silahlar enerji toplamaları için sıranın sonuna atılır.Aphelios, birincil ve ikincil silahlarını değiştirebildiği için silah sırası ilk olarak hangi silahı kullandığınıza bağlı olarak oyun boyunca değişir.

Yetenekler
Aphelios sadece üç tuş kullanır: Q, W ve R. W birincil ve ikincil silahı arasında geçiş yapar. Yani aslında sadece iki yeteneği vardır. Hemen hemen.


Aphelios'un beş silahı da birincil silah olarak kullanılırken özgün Q yeteneklerine sahip. Her bir Q, ikincil silahına bağlı olarak ilave saldırılar ve etkiler uygular. Her beş Q da mana ile cephane harcar ve her birinin bekleme süresi ayrıdır (Q kullandıktan sonra silah değiştirip hemen başka bir Q kullanabilirsiniz). Aphelios 2. seviyeye ulaştığında Q'yu otomatik olarak öğrenir ve yetenek oyun ilerledikçe yavaş yavaş güçlenir. Her bir Q'nun ne yaptığını, aşağıdaki silahlar bölümünde açıklayacağız.

Aphelios'un ultisi Ay Işığı Nöbeti, ilk rakibe isabet ettiğinde patlayarak yakındaki rakiplere hasar veren bir ay ışığı bombası fırlatır. Daha sonra Aphelios, birincil silahının güçlendirilmiş normal saldırılarıyla patlamadan hasar alan tüm rakiplere saldırır. R'yi 6. seviyede otomatik olarak öğrenir ve R'nin seviyesi yine otomatik olarak 11. ve 16. seviyelerde yükselir.


Seviye Atlama
Aphelios Q ve R'sini otomatik olarak öğrendiği için 18 yetenek puanını yeteneklerden ziyade niteliklerine verir:


  • Saldırı Gücü
  • Saldırı Hızı
  • İlave Zırh Delme

Tüfek, Calibrum

Calibrum
Calibrum dürtme silahıdır. Normal saldırıları ilave menzile sahiptir.


Yetenekler Calibrum'la hasar verdiğinde, isabet alan rakipleri işaretler. Aphelios haritanın herhangi bir yerinden işaretlenen rakiplerin üstüne sağ tıklayarak ikincil silahının (veya ateş etmeden önce Calibrum'u ikincil silahı olarak değiştirdiği durumlarda Calibrum olmayan silahının) normal saldırısıyla onlara saldırır. Bu saldırı yakındaki diğer işaretleri patlatarak işaretli hedeflere ilave hasar verir.Calibrum Q'su: Ay Atışı
İsabet eden ilk birime hasar veren ve onu işaretleyen bir yetenek atışı yapar.Ay Işığı Nöbeti'nin Calibrum etkisi
Ay Işığı Nöbeti'nin patlamayı takip eden saldırıları, isabet alan tüm rakipleri işaretler. Bu işaretler tüketildiğinde daha fazla hasar verir.


Tırpan Tabanca, SeverumSeverum
Aphelios'un verdiği hasarın bir kısmını iyileştirme olarak iade eden bir hayatta kalma silahıdır. Severum'un haddinden fazla yaptığı iyileştirme, küçük bir kalkana dönüşür.Severum Q'su: Kıyım
Aphelios hareket hızı kazanır ve hem birincil hem de ikincil silahını hızla ateşleyerek en yakındaki rakibe saldırır. Bu saldırı şampiyonlara öncelik verir. Kıyım atışları normal saldırılar gibi işler ama daha az hasar verir.


Ay Işığı Nöbeti'nin Severum etkisi
Ay Işığı Nöbeti, Aphelios'a sabit iyileştirme kazandırır.


Top, GravitumGravitum
Gravitum rakiplere azalarak kaybolan yavaşlatma etkisi uygulayan işlevsel bir silahtır.Gravitum Q'su: Tutulma
Gravitum'un yavaşlatma etkisi altında olan tüm rakiplere hasar verir ve onları sabitler. Tutulma, Aphelios'un ikincil silahını kullanmaz.Ay Işığı Nöbeti'nin Gravitum etkisi
Ay Işığı Nöbeti sonrasındaki saldırılar büyük ölçüde arttırılmış bir yavaşlatma etkisi uygular.


Alev Silahı, InfernumInfernum
Infernum alan etkili hasar veren bir minyon dalgası temizleme silahıdır. Normal saldırıları fazladan hasar ve yetenek hasarı verir. Ayrıca isabet alan rakiplerin arkasında bir hasar konisi oluşturur.Infernum Q'su: Karanlık Dalgası
Aphelios, bir alev dalgası saçarak rakiplere hasar verir. Daha sonra isabet alan tüm rakiplere ikincil silahıyla saldırır.Ay Işığı Nöbeti'nin Infernum etkisi
Ay Işığı Nöbeti'nin patlama sonrasındaki saldırıları, isabet alan rakiplerin arkasında hasar konileri oluşturmak yerine hasar daireleri oluşturur.


Çakram, CrescendumCrescendum

Crescendum bumerang gibi çalışan, zamanla hasar veren, yakın menzilli bir silahtır. Aphelios Crescendum'la normal saldırı yaptığında, silahları ona geri dönene dek tekrar saldıramaz. Fakat silahları ona geri döndüğünde saldırıları sıfırlanır. Saldırı hızı, Crescendum'un seyahat hızını arttırır. Aphelios hedefine ne kadar yakınsa, Crescendum'un da o kadar az mesafe kat etmesi gerekir. Böylece Aphelios daha hızlı saldırabilir.


Yetenekler veya yeteneklerden sonra gelen saldırılar Crescendum'la hasar verdiğinde, isabet alan her bir rakip için geçici kopyalarını oluşturarak Crescendum'un normal saldırılarının gücünü arttırır.Crescendum Q'su: Gözcü Taret
En yakındaki rakibe ikincil silahınla ateş eden bir taret yerleştirir.


Ay Işığı Nöbeti'nin Crescendum etkisi
Ay Işığı Nöbeti üçün altında rakibe isabet ederse, patlamadan sonraki saldırıları en az üç rakip isabet almış gibi Crescendum'un normal saldırılarının hasarını arttırır.


Özel Arayüz
Yukarıda bahsettiğimiz şeyler epey karmaşık ve takip etmesi güç. Aphelios'un özgün arayüzü size bu konuda yardımcı oluyor.
  1. Pasif. Aphelios'un silahlarını ve seviye atlamalarını açıklar. İçerik metni neredeyse bu makale kadar uzun.
  2. Aphelios'un birincil silahı ve kalan cephanesi.
  3. Q.
  4. Aphelios'un ikincil silahı ve kalan cephanesi. Eğer Q'su bekleme süresindeyse, simgesi de kalan bekleme süresini belirtir.
  5. Silahınızın cephanesi bittiğinde alacağınız bir sonraki silah.
  6. R.
Ayrıca eğer birincil silahınızın 10 veya daha az cephanesi kaldıysa, ekranınızın sağ tarafında bir cephane sayacı belirir. Böylece kalan atışlarınızı takip edebilirsiniz.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst