Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


HTC Yöneticisi: 5G, VR Filmleri ve Oyunları Coşturacak Bir Teknoloji Olacak

DifficuLty

Yaş yalnızca bir sayıdır, olgunluk senin tercihin.
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Super Mod
Dergi Editörü
Katılım
20 Eyl 2011
Konular
2,993
Mesajlar
8,404
Reaksiyon Skoru
841
Online Süresi
23g 6s 45d
Başarım Puanı
332
Yaş
23
MmoLira
314
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
159

EFSANEVİ BONUS VEREN BAŞLANGIÇ KOSTÜM VE SİLAHLARI NESNE MARKETTE ÜCRETSİZ ! DAHA ÖNCE GÖRÜLMEMİŞ BOSS VE ZİNDANLAR TÜRKİYE'NİN EN KALİTELİ EMEK SERVERI CİNOMEL2'DE. DETAYLI TANITIM VE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN5G teknolojisinin hayatımızdaki birçok şeyi değiştireceğiyle ilgili çeşitli öngörüler bulunuyor. Bu öngörülerden bir tanesi de HTC Vive’dan geldi. Şirket yöneticisi, VR oyunlarının ve filmlerin 5G teknolojisinde oldukça gözde uygulamalar olacağını söylüyor.

HTC Vive Ürün ve Strateji Kıdemli Başkan Yardımcısı Raymond Pao, sanal gerçekliğin (VR) 5G’nin gözde uygulamalarından bir tanesi olabileceğini söyledi. Pao, sadece yüksek bant genişliği ve düşük gecikmenin müşteri çekmede yeterli olmayacağına ancak 5G ağının bu iki özelliğinin sürükleyici bir deneyim için kilit nokta olduğuna inanıyor.
Pao, Ericsson’un raporunu baz alarak sanal gerçeklik filmlerinin ve bulut oyunculuğun 5G ile birlikte popülerlik kazanacağını söylüyor ve örnek olarak Işık Alanları (Light Fields) teknolojisinden bahsediyor. Işık Alanları, sinema salonlarında gördüğünüz 3 boyut teknolojisine göre çok daha gelişmiş bir teknoloji. Bu teknoloji sayesinde objelerin etrafında bile dolaşabiliyorsunuz.

HTC Vive, Oculus Rift ya da Mixed Reality Headset sahibiyseniz uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir ve bir bakış atabilirsiniz. Şu an için sadece görseller gösterebiliyor dolayısıyla bu teknolojiyle izlenecek filmler için kat edilmesi gereken mesafeler bulunuyor. HTC, Işık Alanları teknolojisini kullanan filmlerin ve 5G destekli VR deneyiminin yaygınlaşması beklentisi içerisinde VR ve 5G’yi gelecekteki telefonlarına entegre etmeyi planlıyor. Pao, bu tarz VR uygulamalarının 5G’nin popüler olmasından 1-1,5 sene sonra oldukça hızlı bir şekilde evrimleşeceğini umuyor.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst