Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


BİR BAKIŞ AÇMA: MOBİL KONTROLLER < Call Of Duty >

5.00 yıldız(lar) 1 Oy

Karahаn

Hiç bir miras, doğruluk kadar zеngin dеğildir.
Super Mod
Dergi Editörü
Turnuva
Yarışma
Paylaşım
Katılım
2 Eyl 2017
Konular
1,432
Mesajlar
3,753
Reaksiyon Skoru
1,638
Online Süresi
113g 21s 59d
Başarım Puanı
300
MmoLira
3,362
DevLira
-54
En İyi Cevap Puanı
24
Takipçiler
0

EFSANEVİ BONUS VEREN BAŞLANGIÇ KOSTÜM VE SİLAHLARI NESNE MARKETTE ÜCRETSİZ ! DAHA ÖNCE GÖRÜLMEMİŞ BOSS VE ZİNDANLAR TÜRKİYE'NİN EN KALİTELİ EMEK SERVERI CİNOMEL2'DE. DETAYLI TANITIM VE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINCall of Duty: Mobile , önceki Oyunların hiçbir deneyime benzemez. Bu sadece çoklu imtiyaz evrenlerinin doğrudan avuçlarınızın içine dökülmesi değil, aynı zamanda bir kontrol cihazı veya klavye ve fare yerine dokunmatik ekran kontrollerini kullanan bir oyundur.

Ekrandaki Heads Up Display'in üstündeki kontrol ünitesini kaplayan bu kontrol şeması, oyun içi seçenekler menüsünden oynaması kolay ve tamamen özelleştirilebilir.
Burada, bu Kontrollerin hem Çok Oyunculu hem de Savaş Royale'de nasıl kullanılacağını ve oyun içi HUD'yi ve dokunmatik ekran denetleyicisini nerede kişiselleştirebileceğinizi,


Call of Duty: Mobile deneyimini daha da kişiselleştirmek istediğinizde göstereceğiz :

Çok Oyunculu Kontroller
Call of Duty: Mobile’in Multiplayer oyununda HUD’dan bekleyebileceğiniz şey yukarıda . Ekranda gördüğünüz, sol üstten başlayıp saat yönünün tersine hareket eden tam bir döküm:

1. Faction, Score ve Timer: Bu alan, askerinizin Faction amblemini (Gerilla Kadrosu veya Özel Kuvvetler), geçerli maçın geçerli skoru ve varsa maç içi zamanlayıcısını gösterir. Bu düğmeye basıldığında, her iki takım için ayrı ayrı oyuncu performansının görülebildiği maçın skor tablosunu getirir.

2. El Bombası İptal Düğmesi: Bir el bombası çıkarıldıktan sonra bu düğme görünecektir. Vurarak daha sonra kullanmak için çözülecek ve el bombası uzak durur.

3. Kalça Ateş Düğmesi (varsa): Silahları ateşlemek için Gelişmiş Modu kullanırken, burada ikinci bir ateş düğmesi görünecektir. Buna basmak, kalçaya bir silah ateşlemenizi sağlayacaktır.

4. Kontrol Çubuğu: Call of Duty: Mobile'daki tüm hareketler bu sanal joystick'i sürükleyerek yapılır. İleri doğru hareket ettirmek, askerinizi öne getirecek, sola ve sağa hareket ettirirken uygun yönde bir asker botu yapacaktır. Geri çekmek, askerinizin ileriye dönük iken geri pedal çevirmesini sağlar.

5. Puanlar: Seçtiğiniz üç Puanın simgeleri burada gösterilmiştir. Bir Scorestreak kazandıktan sonra, simgesine dokunduğunuzda aktif hale gelecektir. Bazı oyun modlarında, bu düğmelerin üzerinde bir zamanlayıcı bulunur, bu zamanlayıcı bitene kadar kullanılamaz hale getirir.

6. Silahlar: İki simge mevcut silahınızı (en soldaki silah) ve istiflenmiş silahınızı (en sağdaki silah) gösterir. Her silah simgesinde, bir dergide kalan mermi sayısını (soldaki sayı) ve toplamda kalan mermi sayısını (sağdaki sayı) gösteren iki sayı gösterilir. İstiflenmiş silaha dokunmak onu dışarı çıkaracak ve mevcut silah yapacaktır.

7. Silah Değiştirme: Yerdeki bir silahı geçerken, bu düğme açılır. Buna basmak mevcut silahınızı yerdeki silahla değiştirecektir.

8. Puan ve Sağlık: Ekranın altında, sarı renkteki Scorestreaks puanınız ve mevcut sağlık durumunuz beyazdır.

9. El bombası: Bu düğmeye basmak, bir el bombası atma özelliğini etkinleştirir. Etkinleştirmeden sonra, dokunulduğunda el bombasını atacak olan büyük bir Bombası simgesi görünecektir. Küçük bir sarı ok, eğer geçerliyse, Loadout'unuzdaki diğer el bombası için mevcut el bombasını değiştirecektir.

10. Yeniden Yükle: Bu simgeye dokunduğunuzda, mevcut dergisinde maksimum mermiden daha az bir şey varsa, sadece bir mermi bile olsa, mevcut silahınızı yeniden yükler. Silahlar ayrıca mevcut mermi tükendiğinde otomatik olarak yeniden yüklenecek.

11. Crouch / Prone / Stand / Slide: Bu düğmeye basmak, askerinizi çömelmiş bir duruşa getirecek, ağırlık merkezlerini düşürecek, hızlarını yavaşlatacak ve manzaraları düşürürken silah tepmesini azaltacaktır. Yüzüstü iken tekrar vurmak, bir askeri tekrar ayakta pozisyona getirecektir. Bir askerin tutulması eğilimli olacak, ADS en az iken silah geri tepme yaparken hızlarını ve ağırlık merkezlerini daha da düşürecek. Sprint yaparken vurmak, askerinizi çömelir.

12. Ateş: Gelişmiş Ateş modundayken veya Başlatıcı kullanırken bu düğmeye basmak silahınızı ateşler. Ateş edilen belirli bir silah türüne uygulanabilirse, askeriniz de ateş etmeden önce görüş alanını hedefleyecektir.

13. Zıpla / Manto: Askerini zıplamak için bu düğmeye bas. Önünüzde bir nesne varsa, bu düğmeye basmak, askerin üstündeki ya da üstündeki mantoyu yukarı çıkarır.
14. Amaç: Bu düğmeye basmak, bir silahın manzaralarını hedef almanızı sağlar.

15. Bıçak / Geri Atma Bombası: Bir düşman çarpıcı mesafeye ulaştığında, burada büyük bir bıçak simgesi belirecektir. Ona basmak, askerinizin bir bıçak çekmesini ve düşmanı kaydırmasını sağlar. Alternatif olarak, bu alanda, eğer birinin tepesindeyseniz, bir düşman el bombasını geri atmak için gerekli düğme bulunur.

16. Operatör Becerileri: Yüklemenizdeki Operatör Becerisinin göründüğü yer burasıdır. Maç boyunca puan kazanarak ücretlendirilecek ve zamanla ücret alacaktır. Sarı yandığında, bu düğmeye basmak Operatör Becerisini etkinleştirecektir.

17. Sohbet: Bu düğmeye basmak, takım arkadaşlarına veya oyunun içindeki veya dışındaki arkadaşlarına önceden ayarlanmış veya özel bir mesaj göndermeni sağlar.

18. Auto-Run: Bu düğmeye basmak, askerinizi otomatik olarak öne doğru hareket ettirir. (Alternatif olarak, Control Stick'i öne doğru eğerek koşabilirsiniz)

19. Sesli Sohbet Mikrofonu: Mikrofonunuzu değiştirmek için bu düğmeye basın. Varsayılan olarak sessizdir. Diğer seçenekler arasında bas-konuş ve her zaman açıktır.

20. Sesli Sohbetin Sesini Kapat: Belirli takım arkadaşlarını susturmak veya oyundaki tüm takım arkadaşlarını susturmak için bu düğmeye basın.

21. Ayarlar: Bu simgeye dokunmak, size Ayarları değiştirme, bir Yüklemeyi değiştirme (bir oyun başladıktan sonra ölüme geçecek), Oyundan çıkma veya Oynatmaya devam etme seçeneği sunar.

22. Emote: Bu düğmeye basmak, savaşın sıcağında bile, maça biraz eğlence ve yetenek katabileceğiniz Emote ve Spray tekerleğini getirir.

23. Mini Harita: Burada, şu anda üzerinde çalmakta olduğunuz haritanın küçük bir versiyonunu, karakterinizi sarı bir okla, takım arkadaşları mavi oklarla ve düşmanları kırmızı noktalar olarak gösterir. Mini haritaya dokunduğunuzda, bölgenizi temsil eden küçük bir bölüm yerine tüm harita gösterilir.

Bekle, etrafa nasıl nişan alıp bakarım?
Haritayı hedeflemek ve etrafa bakmak basitçe ekranınızın sağ tarafındaki parmağınızı sürükleyerek yapılır.


Savaş Royale Kontrolleri
Battle Royale'daki kontrollerin çoğu Multiplayer ile aynıdır, ancak farkında olmanız gereken birkaç yeni buton ve farklı HUD eşyası vardır:

1. Kalan Oyuncular, Öldürmeler, Takım Bilgisi: Burada, bir Battle Royale oyununda kaç oyuncunun hala hayatta olduğunu, kaç oyuncuyu attığınızı ve varsa ekip arkadaşlarınızın şu anki sınıfını ve sağlığını görebilirsiniz.

2. Kamera Modu: Bu, geçerli kamera modunuzu gösterir; FPP (birinci şahıs bakış açısı) veya TPP (üçüncü şahıs bakış açısı).

3. Yüklen: Bu düğmeye basmak, askerde taşıdığın her şeyi gösterir.

4. Şifa Öğeleri: Sağlığına kavuşmak için Adrenalin gibi bir şifa maddesi kullanmak için bu butona dokunun. Birden fazla iyileştirici öğeniz olduğunda, öğeler arasında dolaşmanıza yardımcı olacak küçük bir yukarı ok görünecektir.

5. Canlandırmak Takım Arkadaşı: Düşürülmüş bir takım arkadaşının üstünde olduğunda, bu düğmeye basmak canlanma sürecini başlatacaktır.

6. Kapıyı Aç: Bir kapının önündeyken, bu düğmeye basmak onu açacaktır veya kapatacaktır.

7. Araca Girin : Bu düğmeye basmak, karakterinizi araca sürücü (tekerlek simgesi) veya yolcu (koltuk simgesi) olarak girmesini sağlar.

8. Beceri: Bir Operatör Beceri gibi, Battle Royale'deki tüm Sınıfların da zamanla yüklenen bir Beceri'si vardır. Etkinleştirmek için bu düğmeye basın.

9. İşaretçi: Ekranınızdaki bir noktayı işaretlemek için bu düğmeye dokunun ve sürükleyin. Bu, önünüzdeki önemli noktalardan oluşan takım arkadaşlarını haritalarında uyarmak için mükemmeldir.

10. Daire Çökme Zamanlayıcısı ve Mesafesi: Burada, dairenin çökmesine kadar ne kadar süreceğini ve güvenli bölgeye olan mesafenizin ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

11. Pusula: Takım arkadaşlarına belirtme çizgileri yapmada ve çevrenizi anlamada size yardımcı olmak için, bu kullanışlı pusula 360 derecelik yöne işaret edecektir. 0 (Kuzey), 45 (Kuzeydoğu), 90 (Doğu), 135 (Güneydoğu), 180 (Güney), 225 (Güneybatı), 270 (Batı) ve pusula yönlerine değişen sayılarla her 15 derecede bir kenetlenir 315 (Kuzeybatı 0 (Kuzey).

Araç Kontrolleri
Sürücü olarak bir araca girdikten sonra oyun içi kontroller değişecektir. Varsayılan düzen, ekranın sağ tarafına basarak ve ekranın sol tarafındaki ileri / geri sürüşlerini görmenizi sağlar.


Kontrolleri Özelleştirme
Bir düğmenin veya HUD parçasının boyutunu değiştirmek ister misiniz? Ya da belki opaklığı? Joystick'i ekranın sağ tarafına ve soldaki ateş düğmesine yerleştirmeye ne dersiniz? Bu Southpaw oyuncuları için daha rahat olabilir.

Bunların hepsini ve fazlasını, oyunun Ayarlarında bulunan kapsamlı Kontroller menüsünde yapabilirsiniz.
Burada, Özel Mizanpaj'a dokunduğunuzda, ekrandaki her şeyin boyutunu ve opaklığını sürükleyip bırakabileceğiniz ve değiştirebileceğiniz sahte bir HUD elde edersiniz.
Kontroller alt menüsü aynı zamanda Basit ve Gelişmiş Ateş modları arasında geçiş yapabileceğiniz ve aynı zamanda askerin ekrana ne kadar sert basıldığına bağlı olarak nişan almasını ve ateş etmesini sağlayan 3D Dokunma Amacı özelliğini açabilmenizi sağlayan yerdir. Diğer seçenekler arasında, Basit Ateşleme Modu için otomatik kalça ateşi aralığının sınırlandırılması ve Gelişmiş Modda Ateş düğmesine basıldığında, tek dokunuşla ADS veya Kalça Ateşi için bireysel kontroller bulunur.

Call of Duty: Mobile’ın Ayarları, Kontrollerin çok ötesine uzanıyor; Her alt menüde değiştirebileceğiniz seçeneklerden bazıları:


Temel: Oyunun içerdiği, ancak bunlarla sınırlı olmayan çok çeşitli seçenekler içeren en büyük alt menülerden biri:
· Amaç Yardımı - Bunu açmak, manzaraları hedef alırken bir düşmana silah tutmaya yardımcı olacaktır.
· Sabit R-Fire Düğmesi - Etkinleştirildiğinde, bu, parmağınızın ekrana bastığı yere göre hareket etmek yerine ekranın sağ tarafındaki Ateş düğmesini bir konuma kilitler.
· Joystick Sprint - Bunu etkinleştirmek, ekrandaki Joystick'i ileri konumda tutarak öne doğru sıçramanıza olanak sağlar.
Sabit Joystick - Bunu etkinleştirmek, Joystick'i ekranın sol tarafına bastırırken hareket ettirmek yerine ekrandaki bir konuma kilitler.
Jiroskop - Açıldığında, tüm hedefleme ve görünüm kontrolleri, telefonunuzu nasıl hareket ettireceğinizle tanımlanır. Bunu açarken ADS yalnızca manzaraları hedeflerken Jiroskop kumandalarını etkinleştirir.

· Kamera FOV - First Person Camera modundayken Görüş Alanını 51 ila 75 arasında değiştirir.
· Otomatik Yağma - Askerinizin Battle Royale maçlarında oynarken önerilen vitesi otomatik olarak yağmalaması için bunu açın.
· Otomatik Açik Kapilar - Açildiginda, Battle Royale'de yakinlarinda kapılar otomatik olarak açilir.

Ses ve Grafik: Bu bölümdeki Grafik alt menüsü, Grafik Kalitesi ve Kare Hızını Düşük, Orta ve Yüksek seçenekleriyle özelleştirmenize olanak sağlar. Burası Alan Derinliği, Kenar Yumuşatma, Çiçeklenme ve Ragdolls'i etkinleştirebileceğiniz ve aynı zamanda Gerçekçi, Black Ops ve Modern Warfare® arasında BR Modu Grafik stilini özelleştirebileceğiniz yerdir.

Ses alt menüsünde Master, UI, SFX, Müzik, Takım Arkadaşı ve Ses seviyesi için ayrı kaydırıcılar ve Dil Seçimi için birkaç buton bulunur.
Hassasiyet: Bir keskin nişancı kapsamını hedeflerken veya genel olarak etrafa bakarken kameranın daha hızlı veya daha yavaş hareket etmesini ister misiniz? Önceden ayarlanmış birkaç hassasiyet seçeneğinden birini seçin veya oyun tarzınıza en uygun hassasiyeti bulmak için birkaç kaydırma çubuğuyla oynayın.
BR Ayarları: Bu ayrı alt menü, Araç Kontrolleri ve Kamera ayarları için üç seçenek ile belirli Kapsamlar, Tıp, Ölümcül ve Taktik Bombalar için bireysel Yağma tercih kaydırıcılarını içerir.

Hızlı Mesaj: Battle Royale ve Team Deathmatch ve Hardpoint gibi Multiplayer modları gibi çeşitli oyun modlarında komutları hızlı bir şekilde vermek için oyun içi metin sohbeti içerisindeki mevcut Hızlı Mesajları seçin.
Dil: Buraya tüm oyun içi metnin çevrileceği bir dil seçmek için gel.
 

XxZeMaHSeRxX

Co-Administrator
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Co Admin
Yarışma
Paylaşım
Katılım
12 Tem 2017
Konular
3,352
Mesajlar
12,499
Reaksiyon Skoru
4,912
Online Süresi
228g 17s 33d
Başarım Puanı
430
Madalyalar
1
Yaş
18
MmoLira
1,600
DevLira
157
En İyi Cevap Puanı
75
Takipçiler
59
Eline sağlık.
 

mehter001

Level 5
TM Üye
Katılım
24 Ağu 2014
Konular
87
Mesajlar
647
Reaksiyon Skoru
72
Online Süresi
9g 8s 50d
Başarım Puanı
102
Yaş
21
MmoLira
359
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
15
Üst düzey anlatım inşallah oyunda ki kolsuzlara fayda sağlar.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst