• Serverınızın epinlerini tamamen Turkmmo güvencesiyle satın. Kredi kartı, mobil ödeme, havale/eft ve uygun komisyon oranıyla. Hemen mağaza başvurunuzu yapın. Oyunalisveris.com

Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Makefile | gmake install komutu | Game db buildden sonra taşıma kolaylığı

5.00 yıldız(lar) 1 Oy
Konu Sahibi
Konu Sahibi
*Kastamonolu*

*Kastamonolu*

Level 1
Üye
Konular
1
Reaksiyon Skoru
16
Online Süresi
2g 2s 9d
Başarım Puanı
24
Madalyalar
0
MmoLira
29
DevLira
3
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0
konu ile ilgili öz eleştiride bulunmak istiyorum,
game sektöründe en kötü durumlardan birtanesi local game ve db kullanılması. neden remote db kullanım yaygınlaşmıyor? yedeklemesi ve korunması bi o kadar kolay. hatta sizlerre önerim remote game bile kullabilirsiniz. hem yedeklenmesi kolay, hemde sunucular 2 kat daha kolay koruyabilirsiniz. sonuçta game ve db farklı sunucularda olacak. bir hack durumunda girilen sunucu master sunucu olacak. ama db ve game'ye erişim sağlayamayacak....

şuanki anlatılan konu düşünce olarak evet gayet başarılı fakat özünde aynı. ister mysqldump ister make.. bunlar bana göre geçici günü kurtarmak için yapılmış hamleler,

Konu için teşekkür ediyorum. Bilmeyen arkaşlar için güzel bir içerik olmuş.
teşekkürler hocam. dediğiniz durumu ilk olarak sizde duyuyorum öğrenebilmem için bir link vs varsa konuyu araştırmam için daha iyi olabilir.

Konu Sahibi
Konu Sahibi
*Kastamonolu*

*Kastamonolu*

Level 1
Üye
Konular
1
Reaksiyon Skoru
16
Online Süresi
2g 2s 9d
Başarım Puanı
24
Madalyalar
0
MmoLira
29
DevLira
3
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0
Derdin anlaşıldı senin, kimi dolandırmaya çalışmışım ? kimle ticaret yaptım ki dolandırıyım bu güne kadar ? kanıtın yada bildiğin bişey varsa yaz yoksa bu konuya son postum 55k gamenle ve hayal dünyan ile sana başarılar.

İyi forumlar.
sen beni biliyosun nasıl okuduğumu :).

DN Angel

Administrator
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Site Yetkilisi
Admin
VIP Üye
Dergi Editörü
Developer
Konular
1,595
Reaksiyon Skoru
2,130
Online Süresi
14g 4s 27d
Başarım Puanı
358
Madalyalar
0
MmoLira
752
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
240
teşekkürler hocam. dediğiniz durumu ilk olarak sizde duyuyorum öğrenebilmem için bir link vs varsa konuyu araştırmam için daha iyi olabilir.
dediğim yapı oyun endüstrisnde yapılmadı daha önce mlsf bir kaynağım yok.. ama linux/debian tabanlı çalışan işletmelerde bu uygulanıyor. şu sıralar bende bunu araştırıyorum. çünkü microsoft sql ciddi anlamda pahalı bu sebepten yazılım tabanında mssql yerine mysql veya türevlerine geçebileceğimiz yapılar araştırıyorum. şuan mysql kurdum şirketimde. şirketim ilk olarak bazı basit uygulamalarımızı ( stok/barkod uygulaması ) bu tabana taşıyıp test ediyoruz.

mssql gibi ciddi bir performans elde edemedik. veri boyutu arttıkca verim alamıyoruz. ama oyun endüstrisinde bu durum farklı olabilir. araştırıp kafa yormak lazım.

bir kaç makale var bununla ilgili aşağıya link bırakayım sana

gibi remote mysql server access ve mysql server kurulumlarını incelemen gerekiyor. aynı zamanda game db connection tabanını localde değil remote olarak çalıştırabilecek br ssh veya config yapman lazım.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
Konu Sahibi
*Kastamonolu*

*Kastamonolu*

Level 1
Üye
Konular
1
Reaksiyon Skoru
16
Online Süresi
2g 2s 9d
Başarım Puanı
24
Madalyalar
0
MmoLira
29
DevLira
3
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0
dediğim yapı oyun endüstrisnde yapılmadı daha önce mlsf bir kaynağım yok.. ama linux/debian tabanlı çalışan işletmelerde bu uygulanıyor. şu sıralar bende bunu araştırıyorum. çünkü microsoft sql ciddi anlamda pahalı bu sebepten yazılım tabanında mssql yerine mysql veya türevlerine geçebileceğimiz yapılar araştırıyorum. şuan mysql kurdum şirketimde. şirketim ilk olarak bazı basit uygulamalarımızı ( stok/barkod uygulaması ) bu tabana taşıyıp test ediyoruz.

mssql gibi ciddi bir performans elde edemedik. veri boyutu arttıkca verim alamıyoruz. ama oyun endüstrisinde bu durum farklı olabilir. araştırıp kafa yormak lazım.

bir kaç makale var bununla ilgili aşağıya link bırakayım sana

gibi remote mysql server access ve mysql server kurulumlarını incelemen gerekiyor. aynı zamanda game db connection tabanını localde değil remote olarak çalıştırabilecek br ssh veya config yapman lazım.
araştırıyorum teşekkürler

:nintendo:

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)