Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


League of Legends - Solonun Efendisi İllaoi Oynanış İpuçları, Eşya Dizilimi Rehber (Sezon 9)

JusiFer

All eyez on me
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
VIP Üye
Yarışma Organizatörü
Hosting Yöneticisi
Katılım
17 Haz 2010
Konular
3,272
Mesajlar
18,391
Reaksiyon Skoru
3,902
Online Süresi
88g 6s 57d
Başarım Puanı
445
Madalyalar
7
Yaş
24
  • Turkmmo 2018 Yılının VİP Üyesi
  • Turkmmo 2018 Yılının Paylaşımcıya En Çok Destek Veren Üyesi
  • Turkmmo 2018 Yılının En İyi Turnuva Organizatörü
  • Turkmmo 2018 Yılının En İyi Dergi Editörü
  • 9. İmza Yarışması
  • 8. Avatar Yarışması
MmoLira
1,123
DevLira
-118
En İyi Cevap Puanı
38
Takipçiler
226

Merhaba Turkmmo ailesi, bu konuda sizler ile Solo Lane'nin efendisi ve karşısında doğru oynandığı takdirde duramayacağı şampiyon olmayan İllaoi rehberinden bahsedeceğim. Umarım konu hoşunuza gider.

Illaoi Solo Rehber

Solo şampiyonları arasında Darius'tan sonra en güçlü şampiyonlardan biri olan İllaoi rakip takıma gerçekten oyunu bir kabus haline çeviren nadir şampiyonlardan biri. Lane safhasında doğru oynandığı takdirde orta oyunda 2vs1-3vs1 atabilmesi çok kolay bir şampiyon. Bu şampiyonu oynarken eğer lane'i domine ettiyseniz gang almaktan sakın korkmayın. Eğer ki size gang atma gibi bir hata yapıyorlarsa da onları rahatlıkla cezalandırabilirsiniz.

Illaoi Solo Rehberi

Soloda Illaoi oynuyorsanız oyun başlar başlamaz direkt koridorunuza hızlı bir şekilde koşup pasifinizin verdiği kolları koridorun her bir köşesine dikmek olmalıdır. Hatta ve hatta bu konuda sizden yardım isteyen ormancınızdan da ricada bulunup yardıma çok mecbur kalmadıkça gitmemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü her ne kadar koridora kol çıkarırsanız lane safhasında o derece güçlü oluyor ve o denli rahat oynuyorsunuz.

Illaoi Solo Oynanış

Koridorda olabildiğince agresif oynamaya çalışarak rakibinizi darlayın ve koridoru domine etmeye çalışın. Rakibiniz çıkardığınız ahtapot kollarını elbet kesmek isteyecektir. Bunu yapmaya kalkar ise W yeteneğiniz ile onu darlayın ve bunu yapmasına izin vermemeye çalışın. Roam için yaratılmış bir şampiyon değil, amacınız solodan oyunu bitirmek olsun. Işınlanınızı bot lane'e rahatlatmak ve free kill gördüğünüzde almak için kullanabilirsiniz onun dışında bulunduğunuz lane'den çıkmamaya özen gösterin. Karşınızda burst (anlık) hasarı yüksek olmayan bir şampiyon var ise de jungle'dan korkmayın, gelirse dahi doğru oynarsanız ikisini birlikte çok rahat kesebilirsiniz. E yeteneğiniz bu aşamada çok önem taşıyor bu sayede rakibe 2x hasar verebilir ve daha rahat erimesini sağlayabilirsiniz.

Takım Savaşları ve Pozisyon Alma

Illaoi genelde takım savaşını başlatan karakterlerden biridir. Ancak şöyle bir durum var rakip takımda Lee-Sin gibi şampiyonlar var ise ulti yeteneğinin olmadığından emin olun çünkü Ulti yeteneğinizi açtığınızda sizi o alanın dışına atarsa şayet ulti yeteneğinizin hiçbir işlevi kalmıyor. E yeteneğiniz ile sürekli rakiplerin ruhlarını çekin ve onları öldürmeye çalışın. İlk Q ikinci olarak E kastığınız için rakibe vurduğunuz hasar da o denli yüksek olacaktır.

Sihirdar BüyüleriIşınlan tercihi hem koridorunuza daha hızlı bir dönüş gerçekleştirmek için hem bot koridoruna gelen baskınlarda kullanabilmek için oldukça avantajlı. Ayrıca ışınlanı koridorda çıkardığınız ahtapot kollarına da atabildiğinizi unutmayın.

Başlangıç EşyalarıRünlerden girdiğiniz Zaman Büken Karışım ile birlikte Musibet İksiri almanız koridor safhasında daha rahat can ve mana toparlamanıza kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca rakibe yakma özelliğiyle birlikte güzel hasarlar verebilir ve darlayabilirsiniz.

Gideceğiniz Eşya Dizilimi (Sırasıyla)Eğer ki lane safhasında çok öne geçtiyseniz ve güçlü olduğunuzu düşünüyorsanız Kara Balta tercihi yerine Üçlü Kuvvet tercihini de yapabilirsiniz. Hem böylece mana sıkıntısı çekmez ve rakiplere sağladığı ekstra büyü hasarı ile daha fazla hasar verebilirsiniz.

Late Game Eşya DizilimiSterak almanız sıvışma sağlayacağından rakiplerin içine girip kolayca çıkabilirsiniz. Ayrıca Ölümün Dansı almanız bir bakımdan Illaoi karakterini ölümsüz gibi bir şey haline getiriyor. Onun dışında direkt olarak tanka yönelmeniz çok akıllıca bir seçim olacaktır. Neden diye sorarsanız Illaoi tank olmasına rağmen inanılmaz hasarlar çıkarabilen bir şampiyon bu sayede savaşlarda daha uzun durabilir ve rakibin focusunu tanklayabilirsiniz...

Illaoi RünlerArakçı almak inanın çok fazla öne geçiriyor. Arakçı rünü sayesinde rakibin ruhuna vurduğunuz yetenek sonrası vuruşlar bile size eşya, para, seviye vesaire ödülleri direkt olarak veriyor. Onun dışında 2. rün olarak Kan Tadı ve Açgözlü Avcı tercihi yetenekleriniz ile vurduğunuz hasar kadar canınızın yenilenmsini ve takım savaşlarında inanılmaz canlar çekmenize olanak sağlıyor.

Son Yamada Kazanma Oranı, Seçilme Oranı, Banlanma OranıKonuyu yararlı bulduysanız beğenmeyi ve yorum yapmayı unutmayın. Biliyorsunuz ki yorum ve beğenileriniz bizim için oldukça değerli. Gelecek League of Legends rehber konularında görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın.

İyi oyunlar.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst