Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Koloniler ve Eyaletler

Karahаn

Hiç bir miras, doğruluk kadar zеngin dеğildir.
Site Yetkilisi
Moderatör
Dergi Editörü
Katılım
2 Eyl 2017
Konular
932
Mesajlar
2,449
Reaksiyon Skoru
1,118
Online Süresi
56d 17h 39m
Başarım Puanı
257
MmoLira
181
DevLira
-91
En İyi Cevap Puanı
17

RAGEFULLMT2 GERÇEK PAY TO WIN KARŞITI YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE SÖZ VERDİĞİMİZ TARİH 13.09.2019 CUMA SAAT 20:00'da AÇILMIŞTIR!!! 1-120 EMEK SERVER, KAYITLAR VE İNDİRME AKTİFTİR DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYINKolonileştirme tamamıyla yeniden tasarlandı. 2 yeni özellik olacak: Eyalet ve koloni. Bunlar arasında kullanım bakımından birkaç benzerlik ve farklılıklar olacak.

Eyaletler şuanda olduğu gibi eyalet haritasında bulunacak ve eyalet sayısı merkezi yönetim seviyesine bağlı olacak.

Koloniler ise genel (global) haritada "yıkılabilir" statüsünde bulunacak; saldırıya uğradığında haritadan silinebilecek. Kalite bakımından eyaletlere göre farklılık gösterirken gelişmeleri farklı bir araştırmaya bağlı olacak: "Kolonileşme". Bu araştırma belirli bir Merkezi Yönetim seviyesi ve birkaç farklı araştırmadan sonra kullanılabilir duruma gelecek. İçerikleri çok farklı olsa da birbirini tamamlar niteliğe sahip olacaklar. Koloniler, koloni gibi ana imparatorluğu sağladığı üretimleriyle destekleyecek.

Eyalet (ya da imparatorluk) haritası

Eyaletler genellikle ana eyaletten(kişinin oyuna başladığı ilk eyalet ve başkent) dışa doğru 2 grup olarak genişleyecek. Burası imparatorluğun bölgesi ya da başka bir deyişle diğer oyuncuların karışamayacağı doğal sınırları olacak. Eski sistemin aksine bu bölgeler ıssız olmayacak, bağımsız şehirler bulunacak ve oyuncu bu şehirleri topraklarına katmak için işgal ederek ele geçirmek zorunda. Başka bir deyişle oyuncunun görevi artık kolonileştirme değil birleştirme olacak. Eyalet tipi sayısı hala 6 olarak kalırken farklı bonuslara sahip olacaklar. (Sadakat'e bağlı olarak) Verimlilik ve sadakat kaybı bonusları, eyaletin haritanın merkezine olan uzaklığına göre de farklılık gösterecek. Başkent kendine has sadakat ve nüfus limiti bonuslarına sahip olacak ve oyuncu tarafından istenildiğinde değiştirilebilecek.

Haritanın merkezine daha uzak mesafedeki eyaletler daha az sadakate sahip olacak ve oradan elde edilebilecek sadakat limiti de buna göre az olacak. (Bürokrasi ile bu oran düzeltilebilecek.) İç eyaletler daha sadık olduğundan vergilendirme de daha kolay olacak. Bu nedenle tek seferde daha fazla birim elde edilebilecek. Dış eyaletlerin gelişme potansiyeli daha fazla olacakken sadakati olumlu yönde tutmak daha zor olacak. Aynı zamanda ekonomik potansiyel olarak da iç eyaletlerden üstünler (Örneğin daha fazla nüfus limiti).

Bağımsız eyaletler farklı bir kapsamda gelişmişliğe sahip olacak. İlk eyaletinize yakın olan 1. ile 3. seviye arasında kaleye sahip olabilecekken uzaklaştıkça bu kale seviyeleri 4., 5., 6. ve hatta 7., 8. seviye olabilecek. Nüfus ve üretim de aynı şekilde farklılık gösterecek. Bağımsız bir eyalete baskın yapılabilir, özerk ya da tam yönetim ile topraklarınıza katabilirsiniz.

Baskın - başarılı bir kuşatmadan sonra gerçekleştirilen tüm kaynakları ele geçirme amaçlı bir saldırı çeşidi. (herhangi bir karışıklık olmaması adına "baskın" adını ileride değiştirebiliriz, önerilerinizi özel mesajla iletebilirsiniz.) Kale ve içindeki askeler baskından sonra kendini toparlayacak ve eski haline dönebilecektir. Oyuncu eyaleti topraklarına katmak zorunda değildir. Bu tip saldırılar askeri puan getirmeyecek ve her baskından sonra eyaletin üretim potansiyeli azalacaktır .Bu nedenle sınırsız sayıda baskın yapamayacaksınız, her baskında üretim %5 düşecek ve 20 saldırıdan sonra hiçbir şey alamayacaksınız.

Özerk Eyaletler - oyuncu bir eyalete baskın yapmamayı yada topraklarına katmamayı seçebilir. (Yeterli merkezi yönetim seviyesine sahip olmayabilir.) Fakat özerk olarak eyalete sahip olabilir. (Merkezi yönetim 5 gerekli) Bu oyuncuya özerk eyaleti altın cinsinden vergiye tabi tutmaya yarar. Vergi miktarı oyuncu tarafından belirlenirken gelen altın miktarı özerk eyaletin nüfusuna göre değişkenlik gösterecektir. Bu eyaletlerde bina inşa edilemez, yani özerk eyaletler geliştirilemezler. Özerk eyaletler kalıcı değillerdir. Nüfusunun sadakatine göre durum değişebilir. Sadakat azaldıkça isyan çıkabilir ve ayrılıklar gerçekleşebilir. İsyan çıkması durumunda 24 saat boyunca vergi alınamazken, ayrılık durumunda eyaletin tekrar ele geçirilmesi gerekir. Özerk bir eyalete ordu gönderilemez ve ayrılan eyalette kendi ordusu tekrar belirir.

Birleşme - klasik eyaletin yönetimini ele geçirme şekli. Tam yönetim. Bina inşası, vergiler, ordu... Bir eyalet kuşatma veya özerklik sonrası topraklarınıza katılabilir. Özerk yapının topraklarınıza katılabilmesi için sadakatinin %100 ve yeterli merkezi yönetim seviyenizin olması gerekir.

Eyalet haritaları oyuncular için yeni ve önemli bir oyun alanı oluşturmaktadır. Burada oyuncular her eyalet için farklı parametrelere müdahale edebilecek ve komutlar verebilecektir. (Vergi, festival düzenleme gibi) Her eyaletin durumunu belirten bilgiler haritada bulunabilecek. Tüm ekranı kullanarak izometrik bir yapıyla tüm şehirlerin, yer şekillerinin, bilgilendirme simgelerinin ve diğerlerinin bulunacağı hoş bir görüntüyle oyunculara sunacağız.
 

MAHMUTGNS35

Level 3
Üye
Katılım
3 Eyl 2019
Konular
2
Mesajlar
101
Reaksiyon Skoru
13
Online Süresi
18h 18m
Başarım Puanı
25
MmoLira
17
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
teşekürler
 

Ahmetyılmaz04

MaskesizVEVO
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Deneme Moderatör
Katılım
3 Tem 2018
Konular
103
Mesajlar
521
Reaksiyon Skoru
225
Online Süresi
16d 18h 0m
Başarım Puanı
134
Yaş
22
MmoLira
282
DevLira
3
En İyi Cevap Puanı
0
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst