• Serverınızın epinlerini tamamen Turkmmo güvencesiyle satın. Kredi kartı, mobil ödeme, havale/eft ve uygun komisyon oranıyla. Hemen mağaza başvurunuzu yapın. Oyunalisveris.com

Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Oyunu alta alınca ekran kararması fps düşmesi fix

4.80 yıldız(lar) 13 Oy

Barnn

Reye
TM Üye
Konular
44
Reaksiyon Skoru
143
Online Süresi
16g 22s 4d
Başarım Puanı
97
Madalyalar
0
MmoLira
277
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
1
Takipçiler
3
Sen 2019 Mimarisisin galiba?

Yılın mühendisi ve açıklamaya bakın...

5 Harf : F A L S E
4 Harf : T R U E

düşürürek sorunu çözme düşünceniz saçma :)

Tam 2 dakika güldüm... Sen hayat mücadelelerinden vazgeç aslanım...

C++ 1979 da çıkmış bir dil 2007 şu oyunu yazan koreli mühendislerin 5 yaşındaki çocuğundan daha basitsin haberin olsun
okumadım

skytech63

Level 6
TM Üye
Konular
97
Reaksiyon Skoru
126
Online Süresi
1g 5s 53d
Başarım Puanı
112
Madalyalar
0
MmoLira
33
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
23
Canrender -> yüklenebilir, çözümlenebilir yada render yapılabilir
True yu evet false'ı hayır olarak görürsek.
Programlarda değişken kullanırken işlevini açıklamaya özen gösteririz. Bu değişkenin gerçekten de işlevi render yapılabilir mi yapılamaz mı bunu belirtmek.

Basitçe oyun arka plana alındığında render yapılmasını engellemek için yazılmış. Bu nasıl bir engel? Bu işlemi sleep yoluyla erteleme denilebilir. iptal edilmez sadece sleep yapılarak bekletilir. siz tekrar öne aldığınızda ise açığa çıkar. bu yüzden efektlerin patlaması olan siyah ekran görürsünüz.

Ama siz bunu iptal ederseniz, bu engeli kaldırmış olursunuz. yani bu efektleri açığa çıkartmış olursunuz. Arka plandayken oyun tam performans çalışmaya devam eder. Bu nedenle oyunu alta alıp işlem yapmanız zorlaşır. Sizin intel xeon işlemciniz, GTX 2080Ti ekran kartınız olabilir ama insanlar bu oyunu tek çekirdekli işlemci ve anakarta gömülü ekran kartları ile oynuyorlar. bu işlem onların işlerini bir hayli zorlaştırır. bir den fazla metin2 açıldığında ekran kartı taşıyamaz duruma gelir ve görüntü kesilmeleri başlar. belki alta alıp tarayıcıda gezinmek bile yeterli olur çünkü görüntü sağlayan herşey ekran kartını kullanır, tarayıcı bile.

Umarım false olması yada true olması arasındaki fark'ı anlatabilmişimdir. Maksadım tartışmayı uzatmak değil. Arasındaki farkı kendi bilgilerim ışığında açıklamak ve kararı size bırakmak.
Kardeşim sırf kendini haklı çıkarmak için tonla gereksiz yazı yazmışsın -çoğunu okumadım-, yazılım biliyorum ayağına yatmışsın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tungа

Zekânın ruhu kısa sözde yatar.
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Turnuva Organizatörü
Hosting Yöneticisi
Paylaşımcı
Konular
267
Reaksiyon Skoru
1,342
Başarım Puanı
270
Madalyalar
1
  • 5. Hikaye Yarışması
MmoLira
212
DevLira
9
En İyi Cevap Puanı
65
Takipçiler
37
Kardeşim sırf kendini haklı çıkarmak için tonla gereksiz yazı yazmışsın -çoğunu okumadım-, yazılım biliyorum ayağına yatmışsın.
kendimi haklı çıkarmak için yazmadım. sorulduğu için yazdım.
rica ediyorum bu bool değerinin True olması koşulu neyi sağlar False olması koşulu neyi sağlar bundan bahset birşeyler öğrenelim???

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kaneki

Level 4
TM Üye
Konular
26
Reaksiyon Skoru
175
Online Süresi
8g 14s 33d
Başarım Puanı
89
Madalyalar
0
MmoLira
235
DevLira
3
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
5
Arkadaşlar kullanan kullanır herkesin kendi bilinci bilgisi, herşeyi hazır beklemeyin adam fikir atmış derinine inip çözüm aramak daha iyi değilmi ? Herkes diyorki ymir akıl edememiş vs. Ymir azcık aklını kullansaydı daha kullanıma hazır şeyler için uğraşırdı (yaptı>sundu>parasına baktı). Unutmayın alışılmışlıklar sorun olarak gözükmez bazı şeyler sonradan insanların gözüne sorun olarak gözükür. Attan in - bin yapınca oluşan bug gibi.

Örnek vermek gerekise; ticaret sonrası 10 saniye içerisinde ışınlanmadan giden nesne, yang kaç yıl boyunca açık kaldı ymir düşünemiyormuş demekki. Oyun bakıma alındığında oyuncu bilgilerinin --- saniye önceki durumlarının veri kaynaklarına yasıması reboot atıldığında item kaybının olması gibi.

Herkes yapabildiğini yapsın kullansın milletin eline bakan yorum yapmasın bilen bildiğini sunsun düzeltsin.

Umarım anlatabilmişimdir.

AlienwareDEV

Level 2
Üye
Konular
2
Reaksiyon Skoru
19
Online Süresi
3g 14s 19d
Başarım Puanı
24
Madalyalar
0
MmoLira
68
DevLira
-33
En İyi Cevap Puanı
2
Takipçiler
0
ymir akıl edememiş vs. Ymir azcık aklını kullansaydı daha kullanıma hazır şeyler için uğraşırdı (yaptı>sundu>parasına baktı). Unutmayın alışılmışlıklar sorun olarak gözükmez bazı şeyler sonradan insanların gözü
+1

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)