Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


League of Legends - Mordekaiser Top Rehberi ve Eşya Dizilimi (S9)

Nirvana ^

All eyez on me
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
VIP Üye
Yarışma Organizatörü
Katılım
17 Haz 2010
Konular
2,836
Mesajlar
17,331
Reaksiyon Skoru
3,508
Online Süresi
73d 23h 4m
Başarım Puanı
410
Yaş
24
MmoLira
576
DevLira
-121
En İyi Cevap Puanı
36

RAGEFULLMT2 GERÇEK PAY TO WIN KARŞITI YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE SÖZ VERDİĞİMİZ TARİH 13.09.2019 CUMA SAAT 20:00'da AÇILMIŞTIR!!! 1-120 EMEK SERVER, KAYITLAR VE İNDİRME AKTİFTİR DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN
Merhaba arkadaşlar bu konuda sizlere şu sıralar Top Lane'de sık sık oynadığım ve oynamaktan zevk aldığım Mordekaiser hakkında bazı taktikler, eşya dizilimi ve rün dizilimi hakkında rehber konusu hazırlamak istedim. Umarım konu hoşunuza gider.

Mordekaiser Gameplay

Mordekaiser İpuçları

Karakter ile Top Lane'de oynarken rakipleriniz ile early aşamasında trade girmekten korkmayın. Pasifiniz sayesinde rakipleriniz %90 ihtimalle mağlup olarak ayrılacaktır. Ayrıca rakip ormanda bu karakterin özellikle bu sezonda ne kadar kanser bir karakter olduğunu bildiği için size çok fazla gank atmak istemeyecektir. O nedenle koridorunuzu ittikten sonra roam dışında rakip ormana girerek rakip ormancıyı da darlamanız mümkün.

Karakter yenilmez rünüyle gerçek anlamda bir yenilmeze dönüşüyor. Resmen bu rün Mordekaiser için biçilmiş bir kaftan! Rakibiniz ile trade girdiğinizde ilk başta hasarınız çok yüksek olmayabilir ancak Yenilmez rünü devreye girdiği andan itibaren oyunun early aşamasında bile inanılmaz hasarlar çıkarmanız mümkün olacaktır. O nedenle laneyi domine etmek adına oynayın, safe ve sürekli geriden oynayacaksanız Mordekaiser size göre bir karakter değil...

Sihirdar BüyüleriSakın tutuştur almak gibi bir hataya düşmeyin, zaten eritici bir güce sahip mordekaiser'i laneye hapsetmenize gerek yok. Rakibinizi ezdikten sonra ışınlan avantajınızı diğer lanelerde kullanarak takım arkadaşlarınızın da rahatlamasında büyük rol oynayabilirsiniz.

Başlangıç EşyalarıDoran Kalkanı sürekli girdiğiniz trade ardından sizin canınızı doldurmak için vazgeçilmez bir eşyadır. O nedenle ilk olarak Doran Kalkanı seçmeniz çok önemli.

İlk Üsse Dönüşte Alınması Gereken EşyalarHextech Altıpatlar oyunun erken safhalarında sizi oldukça rahatlatacak eşyalardan biri. Bunun sayesinde hem hasar artışı kazanacak hemde lane'de rakibinizin daha çok canını sıkabileceksiniz. Ayakkabı ise onu peşlemekte kullanacağınız önemli eşyalardan biri.

Mid Game Alınması Önerilen EşyalarHextexh Roketkemer-01 eşyası laneyi rahatlıkla itip biraz önce bahsettiğimiz gibi rakip ormana girmek için ya da roam atmak için en önemli eşyalardan biri. Morellonomikon'da rakibin can yenilemesini azaltacak ve verdiği büyü nüfuzu sayesinde rakibinizin karşınızda daha kolay erimesinde büyük rol oynayacaktır.

Late Game Alınması Önerilen EşyalarOyun sonunda Mordekaiser, Yenilmez Rünü ile birlikte tamamiyle yenilmez ve tamamiyle can sıkıcı bir karaktere dönüşüyor. Rylai'nin Kristal Asası rakiplerin sizden kaçmasını zorlaştırırken, Liandry'nin Eziyeti de çatışmada kaldığınız süre boyunca verdiğiniz hasarı %10 arttırıyor. Rabaddon'da bu işe girdi mi rakip verdiğiniz hasar karşısında dayanamıyor.

YeteneklerMordekaiser RünlerYenilmez rünü sayesinde inanılmaz hasarlar çıkarabileceksiniz. Sıvışma sayesinde de üzerinizde kullanılan yavaşlatma etkilerini %5 oranında azaltarak rakibe ulaşmanızı daha da kolay hale getirebileceksiniz. Yan rünlerde ise verdiğiniz hasar ile birlikte iyileşmeniz de rakibe karşı üstünlük kurmanızı sağlayacaktır.

Evet arkadaşlar bu konuyu yazarken dahi Mordekaiser oynamak istedim ve oyuna giriyorum, umarım sizlerin de işine yaramıştır.

İyi forumlar dilerim.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst