Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

İlkokul kayıtları ne zaman

serseri0791

Moderatör
Site Yetkilisi
Moderatör
Konular
544
Reaksiyon Skoru
411
Başarım Puanı
250
MmoLira
270
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

M2Allstar | 1-105 Orta Emek | 8000 TL Ödüllü Turnuvalar ! BUGÜN SAAT 20.00`DA AÇILIYOR ! KAYITLAR VE OYUN İNDİRME AKTİF DETAYLI TANITIMA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

İlkokul kayıtları için meraklı bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz günlerde okula başlama yaşının da değiştirilmesi sonucu aileler çocukları için en iyisini seçmek için araştırmalar yapıyorlar. Bu bağlamda "İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor?" şeklinde arama motorlarında aramalar yapan vatandaşlar en doğru bilgileri öğrenmek istiyor. Hayatında ilk defa okula başlayacak olan öğrenciler için gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çevrildi.

Çocuğunun hangi okula gideceğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, aşağıda bulunan E-Okul MEB ilkokul kayıt sistemine giriş yaparak gerekli bilgileri öğrenebilecek.

Yapılan ilkokul 1'inci ve 5'inci sınıflara aday kayıtların yapılması ve okul öncesi eğitim kurumları için kayıtların başlaması, takvime göre 1 Temmuz itibariyle gerçekleşecek. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre bu kayıtlar, e-Okul sistemi üzerinden e-kayıt yöntemiyle alınacak.

Son düzenleme:

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)