Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Yeni Bilgisayar Çipleri Bilimsel Araştırmaları 1000 Kat Hızlandıracak

Uruk-Hai

Obey your MASTER !
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Co-Admin
Katılım
8 Nis 2017
Konular
2,249
Mesajlar
4,196
Reaksiyon Skoru
1,247
Online Süresi
27d 8h 28m
Başarım Puanı
320
MmoLira
646
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
1

RagefullMT2 1-120 FARM OYUN YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE 23.08.2019 CUMA SAAT 20:00'da CBT SUNUCUSUNU AÇIYOR! KAYITLAR VE İNDİRME AKTİF! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN

İngiliz bir girişim şirketi, ürettikleri bilgisayar çiplerinin yeni ilaç keşiflerine yol açabileceğini ve trafik yoğunluğunu azaltarak araştırmaları 1000 kat hızlandırabileceklerini söyledi. Yeni çipler, DNA araştırmalarında, yapay zekâ tasarımında, ilaç keşiflerinde de bilim insanlarına fazlasıyla yardımcı olacak.

Blueshift Memory, bir İngiliz bilgisayar girişim şirketi. Bu şirket, bilgisayarlar için yeni bir çip üretiyor ve söylediklerine göre bununla birlikte veri işlemleri yaklaşık 1000 kat hızlanıyor. Şirketin söylediğine göre bilimsel araştırmaları hızlandırmayı amaçlayan bu çip aynı zamanda DNA araştırmaları, yapay zeka tasarımları ve yeni ilaç keşiflerine de yol açacaktır.

Blueshift Memory teknoloji sorumlusu Peter Marosan, “Bir taksi şoförü olduğunuzu ancak çalıştığınız şehrin devamlı değiştiğini hayal edin. İnsanların durmadan taşındığını ve dükkanların ortadan kaybolduğunu ve başka yerlerde tekrardan ortaya çıktığını düşünün. Bu, mevcut yongalardaki çalışma sistemini size açıklayabilir. Bizim tasarımımız, bulunduğunuz şehri her şeyin nerede olduğunu bildiğiniz yapılandırılmış ve stabil bir şehirle değiştirmeye yarıyor. Her şeyi daha hızlı, daha kolay ve daha etkili hale getiriyor” dedi.


Şirketin yaptığı tasarım, daha verimli modelleme yapılmasına olanak sağlıyor. Gerçekten de söyledikleri gibi araştırmaları katbekat hızlandırmayı başarabilirler. Blueshift Memory, çipin gelişimine devam edebilmek için fon aradığını söyledi.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst