Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Rubinum Kapandı! Gameforge Metin2 Pvp Serverlar İle Yasal Yollarla Mücadeleye Başladı

4.30 yıldız(lar) 12 Oy

FelankorTR

Level 5
TM Üye
Üye
Katılım
31 Tem 2018
Konular
7
Mesajlar
650
Reaksiyon Skoru
5
Online Süresi
3g 1s 49d
Başarım Puanı
52
Yaş
26
MmoLira
314
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0

xnutzx

Morto per la liberta, morto per la liberta !
TM Üye
Üye
Katılım
20 Ocak 2019
Konular
108
Mesajlar
579
Reaksiyon Skoru
86
Online Süresi
39g 11s 22d
Başarım Puanı
102
MmoLira
354
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
17
Takipçiler
0
ŞİMDİ PVPLERİN KAPANMASI TÜRKMMO TARAFINDAN KOTÜ KARŞILANABİLİR YETKİLİLER TARAFINDAN SONUCTA EN BÜYÜK METİN2 FORUMU HATTA TAMAMI FORUM ZATEN ORASI AYRI KONU KAPANSIN İYİ OLUR HOCAM TÜRKİYEDEDE KAPANMAYA BAŞLASA DAHADA İYİ OLUCAK METİN2 KİTLESİ ARA VERİR BIRAKANLAR NADİRDİR ZATEN SİZDE BİLİRSİNİZ DAYANAMAZ İNSAN O YÜZDEN KİTLE TR YE YONELMEYE BAŞLICAK O YANDAN GÜZEL OALBİLİR
TR p2w nin tillahı olmuş kimse dönmez daha
 

ddjmuratt

Level 1
Üye
Katılım
27 Eki 2009
Konular
5
Mesajlar
29
Reaksiyon Skoru
2
Online Süresi
42d
Başarım Puanı
53
Yaş
25
MmoLira
2
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0
Almanya üzerinden dava açılırsa zaten istinabe süreci ve taraf teşkilinin sağlanması gibi ciddi problemler doğacaktır. davanın usulden reddedilmesi daha mantıklı kalır. yooksa o dava bitmez yani.
 

frst1123

Level 1
Üye
Katılım
2 Ağu 2019
Konular
0
Mesajlar
1
Reaksiyon Skoru
0
Online Süresi
1d
Başarım Puanı
2
MmoLira
1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0
kendi oyunları b*k gibi olmasa sevinecem de işte napalım
 

karakuletr

Darktower
Üye
Katılım
26 Ağu 2017
Konular
4
Mesajlar
30
Reaksiyon Skoru
8
Başarım Puanı
65
MmoLira
125
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0
Metin2 Oynamıyorum ama Gameforge seçmece karpuz misali insanları yönetici ettiği kesin. Bir ülke senin bayrağın altında yaşıyor nasıl bir ego var ise insanlara o şekilde yorum yapmak tavır sergilemek yanlış. Pvp server olması da ya da olmaması fark etmiyor. Öncelikle insan olmayı bilmek gerek. 10 yılla yakın oldu Gameforge başka bir oyununda oyunculuk ediyorum 4story TR serverda 4 yıldır bir oyuna bakılmaz mı yöneticileri dahi bakmaz oldu bot gibi sadece otomatik olarak sadece bakım duyurusu yapıp duruyorlar. Arkadaş biri yukarıda Alamayanda olduğu için kapanmış dedi de yasal olarak hakkı ama şunu da unutmayalım Almanya Avrupa Birliği üyesi Fransa Lokasyon müdahalede buluna bilir. İş Kanunları ve aynı olduğu için gerekli yaptırımları yapabilir.


Biz Türkiye de oynuyoruz ama sorun yaşadığımızda Türkiye mahkemeleri müdahalede bulunamıyor bu ayrıca bir sıkıntı. Bir çok oyuncu bu şekilde denli oyunlarda bu problemi yaşıyor. muhatap olarak koymuş oldukları sirk maymunları adam akılı cevap veremiyor. hakkımızı sorduğumuzda haksız oluyoruz gereksiz yere ban uzaklaştırma alarak oyundaki hevesimiz kırıyorlar. Bu tür oyunlara servet yatıran insanlar var.

Benim isteğim oyuncu olarak Türkiye'nin en büyük MMO sayfası Sanal oyunların denetimin ülkemize kazandırmaya çalışmak oyuncu olarak hakkımızı arayabileceğimiz bir merci olması gerek neden 6000 Euro verip alman mahkeme açıp sonuç mu bekleyeceğiz. Kimi kime şikayet ediyoruz. Bu şekilde dava açıp kazanan elle sayılacak kadar az. Sadece bu değil bu bir parasal sektör.

1- Türkiye mahkemeleri dava açabilmemiz gerek.
2- Oyun şirketlerinin ülkemizle protokolü olması gerek.
3- Oyun yönetimini sorgulanmaz olmasının önüne geçilmeli Şirket tarafından atanan kişilerin olumsuz olarak davranmaları onlara güç verdiğine inanmalarını düşürmeli.


Pvp server oynamalarının bir sebebi vardır çünkü oyuncu isteğini çok servet harcayarak değil minimal olarak yapıyor. Karşısında oyuncunun isteğini bilen kişiler yapıyor. Biz oynağımız herhangi offical server öneride bulunduğumuzda bunlar zaman alıcı iş biz yazıyoruz şirket değerlendiriyor demesi ne kadar acı yav arkadaşım bunu kişisel değil konuya açıkça yazıyoruz bizimle olacak değil. Gameforge şirketi tam olarak bir sömürge şirketi sunuyor oyunu servet harca diyor yapıyorsun ediyorsun bir küçük istek kıvılcıma dönüştüğünde emekte servete boşa gidiyor. Tüm oyunların da bu sorun var para harcıyoruz. en yüksek seviye item için aldığın malzemenin 10 katını da alsak ta olmuyor.


Burası Türkiye Asgari ücreti 2030,00 TL olan bir ülkede 50 TL kazanmak için sabahtan akşama kadar alın teri döken bir insan eğlenmek amacı ile girdiği bir tutkusu olduğu oyunu zehir ederseniz. sadece cebini sömürmek isterseniz olacağı budur.

Eğer ki bu alanda kusurumuz varsa affola benimde içim şişmişti buraya döktüm. Pvp server insanlar bilerek seçmiyor kalite düşüren insanlar yönetici olursa oyun tam anlamıyla eğlence amacının yerinden çıkıp para tuzağı alanına dönüştürülürse insanlarda daha iyi seçeneklere müdahil olur.
Dostum Gameforge gidişatı kötü sanada oyunlarından uzak durmanı öneririm.

Yakın zamanda güncel yayınladığı Soulworker oyun sunucularını yetersiz oyuncudan birleştirme kararı aldı. Special Force 2 sunucularını yetersiz oyuncu olduğundan dolayı devam ettirmeme ve kapatma kararı aldı. En güncel Guardians of ember oyunda pay to win içerik olmamasına rağmen reklam yaptırdı. İnsanlar'ın ilk tepkisi Gameforge varsa uzak durun. Hadi bunu bilmeyen %20 bir kesim oyunu oynadı. Onların %15 oyun'un 20 seviyesinden sonra saldı. Çünkü seçtikleri oyun keyifli değildi.

Şu anda Gameforge çok az oyuncusu olan oyunlara herhangi bir reklam yapmıyor. Büyük ihtimalle 4-Story vb. oyuncu sayısı aşırı az oyunları da kapatacaklar. Hatta metin 2 böyle giderse ileri de Global sunucu ve sonrasında tamamen kapatma yoluna gidebilirler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst