Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


League of legends NASIL LİG YÜKSELİNİR? 5.Bölüm

x30x30x30

Draven değil. Draayyveen.
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Deneme Moderatör
Katılım
29 Tem 2015
Konular
161
Mesajlar
616
Reaksiyon Skoru
215
Online Süresi
11d 23h 39m
Başarım Puanı
134
Yaş
24
MmoLira
215
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

M2Bob Metin2 Bot Hilesi En Ucuz Fiyat Turkmmo Güvencesiyle! HEMEN ALMAK İÇİN TIKLAYIN
Turkmmo tarafından hazırlanmış lig yükselme rehberine hoş geldiniz! Aslında her birimizin aşağı yukarı bildiği ancak uygulamakta sıkıntı çektiği maddeleri sizler için teker teker sıraladık ve rehber haline getirdik.

Burada yazan maddeleri teker teker ve istisnasız bir şekilde uygulamanız halinde liginizin, bulunmuş olduğunuzdan çok daha yukarılara çıkabileceğine garanti veriyoruz.
Hadi gelin birlikte yapmanız gerekenleri listeleyelim!Koridor Seçimi (Destek):


Karakterinizi ve nelerden keyif aldığınızı analiz ettik. Şimdi bu araştırmadan çıkan sonuca göre “seçtiğimiz rol ile hangi koridora gidersek takımıza ve kendimize daha fazla fayda sağlayabiliriz?” sorusuna cevap aramaya başlayabiliriz. Bildiğiniz gibi Sihirdar Vadisinde 3 adet koridor ve bir de koridorlar arasında bulunan alanda, orman adı verilen bir bölge bulunmaktadır. Bir takımı oluşturan 5 Karakter; tüm kuleleri, rakip minyon ve şampiyonlardan korumak ve daha fazla deneyim/altın kazanabilmek adına (1-1-2)+1 dizilimi ile haritaya dağılmaktadırlar. Çok uzun zamandır benimsenmiş ve çok büyük istisnalar dışında değişmeyen bu dizilime (1-1-2)+1 metası denir. “Peki bu (1-1-2)+1 metası nedir?” diye soracak olursanız şu şekilde açıklayabiliriz: İlk iki 1, bir koridora tek başına giden oyuncuları ifade etmektedir. Bu iki oyuncu genel olarak orta ve yukarı koridorlara yönelir(Lane Swap diye tabir ettiğimiz koridor değişikliğinin tercih edildiği maçlarda bir oyuncu yine orta koridora giderken diğeri aşağı koridora yönelmektedir). Parantez içindeki 2 rakamı ise bir koridora iki kişi giden oyuncuları sembolize etmektedir. Parantezin dışında kalan +1, deneyimini ve altınını orman canavarlarını keserek kazanır ve ihtiyaç duyulan koridorlara yardım etmekle görevlidir. İsterseniz hangi koridor oyuncusunun hangi görevleri benimsemesi gerektiğine kısa bir liste halinde göz atalım?Aşağı Koridor(Destek)

Koridor Şampiyonun Görevleri:
Aşağı koridor diğer koridorlardan farklı olarak iki kişinin beraber oynadığı bir koridordur. Her koridora gelen minyon sayısı ve dolayısıyla kazanılabilecek altın miktarı da eşit olduğu için iki şampiyondan biri minyon katletme işlemini üstlenirken diğeri onu koruma görevini benimser. Desteklerin birincil görevi takım arkadaşlarını rakibin oluşturabileceği tehditlerden korumaktır. Bunun için de koridora baskın yapabilecek şampiyonları görebilmek adına haritanın görünmeyen yerlerindeki görüşü sağlamaya çalışırlar. Bu konuda ormancının da yardımını alan destek oyuncusunun ikincil göre yanındaki taşıyıcı şampiyonun rahat farm yapabilmesi, pozisyon alabilmesini, hasar yapabilmesini kolaylaştırmaktır. Hele bir de buna ek olarak rakip takım şampiyonlarına yeterli hasarı verebiliyorsa tadından yenmeyecektir.
  • Aşağı Koridorda(Destek) Destek: Destek rolündeki destekler(evet) adından da anlaşılabileceği üzere en çok tercih edilen şampiyonlardır. Yukarıda sıralamış olduğumuz destek şampiyonun görevleri listesindeki tüm maddeleri eksiksiz yerine getirebilecek yetenek setlerine sahiplerdir.
  • Aşağı Koridorda(Destek) Tank: Destek rolündeki destek(yine evet) şampiyonlarından sonra en çok tercih edilenlerdir tanklar. Tank şampiyonların sahip oldukları yüksek miktardaki kitle kontrole etkisi aşağı koridorda beraber oynanan taşıyıcının rahat hareket etmesini sağlar. Ancak tankların genellikle yakın dövüşçü oluşları ve hasar potansiyellerinin düşük oluşu zaman zaman problem yaratabilmektedir.
  • Aşağı Koridorda(Destek) Büyücü: Destek rolündeki destek(yine yeniden ve tekrar) ve tanklardan sonra en çok tercih edilen şampiyonlar büyücülerdir. Büyücülerin uzak mesafeden yüksek hasar verebilme imkanı sunan yetenek güçleri rakip şampiyonları sıkıntıya sokabilir. Ancak takım arkadaşlarını koruma konusunda tanklar ve destekler kadar başarılı olduklarını söylemek pek de mümkün değildir.
  • Aşağı Koridorda(Destek) Dövüşçü: Dövüşçü şampiyonlar genel olarak destek oynamayı pek tercih etmezler. Çoğunlukla yakın dövüşçü oldukları için nişancılara karşı sıkıntı yaşayabilirler. Yetenek setlerinde var olan savaşçı yeteneklerini ve otomatik saldırılarını güçlendirebilmek için destek oynarken kazanabileceklerinden daha fazla altına ihtiyaç duydukları için yukarı koridoru veya ormanı tercih ederler.


  • Aşağı Koridorda(Destek) Suikastçı: Suikastçı şampiyonlar destek rolü için pek de uygun sayılmazlar. Yetenek setleri takım arkadaşlarına yardım etmekten ziyade rakip takımın kırılgan şampiyonlarını katletme üzerine kurulduğu için destek rolünde oynanmaları sağlıklı olmayacaktır.
  • Aşağı Koridorda(Destek) Nişancı: Nişancıların destek olabilmek adına sahip oldukları çok az şey olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Yanındaki taşıyıcıyı koruyabilme potansiyelinin düşük olduğu gibi rakip takım şampiyonlarına hasar verebilmek için de oldukça pahalı eşyalara sahiptir ve bu eşyaları satın alabilmek için oldukça fazla altına ihtiyaç duyar. Bu sebeplerden ötürü destek olarak nişancılar iyi alternatif değildirler.

Koridor secimi Alt (Destek) koridorun sonuna geldik bir sonraki koridor için aşağdaki fotoğrafa basabilirsiniz.

 

XxZeMaHSeRxX

Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
VIP Üye
Developer
Katılım
12 Tem 2017
Konular
2,037
Mesajlar
9,189
Reaksiyon Skoru
3,176
Online Süresi
166d 7h 56m
Başarım Puanı
345
MmoLira
831
DevLira
368
En İyi Cevap Puanı
63
Teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst