Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


[Rehber] Lunar War Etkinliği

ArchitectMan

Mimar bey :)
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
Turnuva Organizatörü
Katılım
26 Ağu 2010
Konular
1,713
Mesajlar
4,306
Reaksiyon Skoru
688
Online Süresi
34d 14h 47m
Başarım Puanı
305
MmoLira
182
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

M2Bob Metin2 Bot Hilesi En Ucuz Fiyat Turkmmo Güvencesiyle! HEMEN ALMAK İÇİN TIKLAYINLunar War Nedir?
İki ırkın düşman tarafındaki anahtar NPC'leri öldürmeye çalıştığı büyük bir PvP olayıdır. Bu savaşa girmek için 35. seviye ve üstü olmanız gerekmektedir. Her ırktan ilk 200 kişi bu savaşa katılabilir. Bu savaşa katılabilmek için Moradon Castle bölgesindeki Warp Gate adındaki ışınlanma kapısını kullanarak Lunar Valley'e geçiş yapmanız gerekmektedir. Eğer ırkınız savaşı kazanırsa Victory Gate adındaki kapıyı kullanarak düşman tarafına işgale geçebilirsiniz. Kaybeden ırk otomatik olarak kendi topraklarına geri ışınlanacaktır.
Önemli Notlar
Experience Points:
Lunar Savaşı sırasında eğer sahip olduğunuz national point sıfır ise %1 deneyim puanı kaybedersiniz.
National Points: Karşı ırktan savaş esnasında birini öldürdüğünüz takdirde national point kazanacaksınız, karşı ırktan birisi sizi öldürdüğünde national point kaybedeceksiniz.
Kısıtlamalar: Savaş zamanında her ırktan 200 kişi Lunar savaşına katılabilmekte, 35. seviye ve üstü girebilmektedir.
Depolama ve Tamir: Savaş bölgelerinde Inn Hostes ve Sundries bulunmaktadır. Deponuzdan ihtiyacınız olan eşyaları üzerinize alabilirsiniz. Yıpranan zırh ve silahlarınızı tamir ettirebilirsiniz. Inn Hostes ve Sundries karşı ırk tarafından öldürülebilmekte ve national point vermektedir. 10 dakikanın sonunda sizin için tekrardan yapılanmaktadır.Savaş Komutanları
Savaş başladıktan kısa bir süre sonra en yüksek dereceye sahip klanların klan liderleri savaş komutanı olacaktır.
Komutanlar "/command" komutunu kullanarak diğer kullanıcılara komut verebilirler.
Komutlar ekranın en üst bölümünde çıkacaktır.
Komut verme yetkinizi amacı dışında kullanmanız ceza almanıza neden olacaktır.


Düşman Bölgesini Ele Geçirme
Warder1 & Warder2:
Düşman bölgesini ele geçirmek için önce iki Warder'i de yok etmeniz gerekmektedir. Warder'a en fazla hasarı veren kişinin adı anons edilecek. Bu oyuncu ve partisinde bulunanlar national point kazanacaklardır.
Keeper: Düşman bölgesini ele geçirmek için Keeper'i de yok etmek gerekmektedir. Keeper'a en fazla hasarı veren kişinin adı anons edilecek. Bu oyuncu ve partisinde bulunanlar national point kazanacaklardır.
Güvenli Bölge: Eğer ölürseniz veya savaş esnasında /town komutunu kullanırsanız güvenli bölgeye gönderileceksiniz.

Kaybeden Irkı İstila Etme
İstila Kapısı:
Savaşı kazanan belli olduğu zaman, kazanan ırk düşman bölgesindeki Victory Gate ile karşı ırkın ülkesine istilaya gidebilir. Kazanan ırktan herkes kaybeden ırkın topraklarına ışınlanabilir.
Kaybeden Irk: Kaybeden ırkın oyuncuları, kendi ülkelerini karşı tarafın istilasından korumak için savaş bittiğinde otomatik olarak kendi ülkelerine ışınlanacaklardır.
Kazanan Irk: İstila eden ırkın oyuncuları istila sırasında kaybeden ırkın ışınlanma kapılarını kullanamayacak veya tekrar canlanma noktası olarak yer belirleyemeyeceklerdir.
Güvenli Bölge: Kaybeden ırkın topraklarındaki Lunar Gate girişi yanındaki küçük bir alan istilacılar için güvenli bölge olacaktır ve istilacılar burada doğacaktır.
İstilanın Bitişi: İstila sona erdiğinde istila eden ırkın oyuncuları kendi bölgelerine geri ışınlanacak ve tüm NPC'ler eski konumlarına geri döneceklerdir.
National Points: Karşı ırktan savaş esnasında birini öldürdüğünüz takdirde national point kazanacaksınız, karşı ırktan birisi sizi öldürdüğünde national point kaybedeceksiniz.
Şehir Anıtları: Bütün şehirlerde bir anıt(büyük taş) bulunmaktadır. İstila zamanında saldıran ırkın oyuncuları bu anıtı yok ederlerse anıtın gücü istila eden ırka geçecektir.


Şehir Anıtlarını Yok Etme1. Şehirlerden herhangi biri istila edildiğinde ekranın üst bölümünden duyuru geçecektir.
2. Anıt yok edildikten sonra yok eden ırk için tekrar yapılanır ve bir dakika içinde anıtın yanındaki tüm istila eden oyunculara merkez şehir anıtında 200 national point ve 200k coins, diğer şehir anıtlarında 50 national point ve 50k coins ödül olarak verilir.
3. Şehir anıtları istilacılardan geri alındığında aynı şekilde ödül kazanılır.
Savaşın Geçtiği Haritalar


Alseids Plain

En eski savaş bölgesidir ve savaş geniş bir alanda geçer. Savaşı kazanmak için atak yapmak kadar savunmak da önemlidir. Karşı ırkın Warder 1,2 ve Keeper ne kadar kısa sürede kesilirse işgale o kadar kısa sürede başlarsınız. Eğer ki Warder 1,2 ve Keeper kesilemezse 60 dakika savaşmanız gerekmektedir.

Güvenli Bölge / Prison(hapishane): Eğer ölürseniz veya savaş esnasında /town komutunu kullanırsanız hapishaneye gönderileceksiniz ve burada hapishanenin kapıları açılana kadar beklemek zorundasınız. Hapishanenin kapıları her 3 dakikanın sonunda 20 saniyeliğine açılmaktadır.

Savaş Kazanmanın Yolları
1.
En çok NPC öldüren taraf kazanır.
2. Eğer öldürülen NPC sayısı aynıysa en az ölen ırk savaşı kazanır.
3. Bir taraf diğerine üstünlük sağlayamazsa bir önceki savaşta yenilmiş olan taraf savaşın galibi ilan edilir.

Nereidth Island
Çok fazla objenin olduğu ve bu objeleri doğru kullanarak strateji yapabileceğiniz bir savaş alanıdır. Bu alanda dar koridorlar, tepeler, çukurlar, geniş yapılar ve monument alanları bulunmaktadır.

Güvenli Bölge: Bu savaşta güvenli bölge geniş bir alandır. Yeniden doğduğunuzda Alseids Plain haritasındaki gibi bir bekleme süresi yoktur.

Savaş Kazanmanın Yolları
1.
İlk yarım saat içerisinde monumentlerin hepsini alıp 5 dakika elinizde tutarsanız savaşı kazanabilirsiniz.
2. İkinci yarım saatte monumentlerin hepsini aldığınız anda savaşı kazanabilirsiniz.
3. Şartlar sağlanmadığı takdirde 60 dakikanın sonunda monumentlerden gelen puanlar, Warder(1,2) ve Keeper kesilmesi sonucunda elde edilen puanlara bakılarak savaşı kazanan taraf seçilir.

Oreads
Oyuna en son eklenen savaş alanıdır. Bu savaş alanında zayıflık etkileri(bataklık gibi) yaşayacağınız bölgeler bulunmaktadır.Bu bölgelere girdiğinizde ekranın sağ üst köşesinde küçük bir simge ve açıklaması çıkmaktadır. Ayrıca bu savaş alanının bazı bölgelerinde güçlendirme anıtları bulunmaktadır, bu anıtları bularak atak veya defans arttırıcı kazanabilirsiniz. Yine bu savaş alanında çeşitli tuzaklar bulunmaktadır, dikkatli olmazsanız bir alevli kütük aracılığıyla öldürülebilirsiniz.

Güvenli Bölge: Bu savaşta güvenli bölge dar bir alandır. Fakat bu alanda birçok tuzak vardır ve bu tuzakları savunma amacıyla kullanabilirsiniz.

Savaş Kazanmanın Yolları
1.
60 dakikalık bir savaş sonunda her iki ırkın puanı karşılaştırılır ve ona göre karar verilir.
2. Puan hesaplamada öldürülen kişi sayısı, Search Party, Warder(1,2) ve Keeper kesilmesi sonucunda elde edilen puanlara bakılır.


 

admin

Administrator
Site Yetkilisi
Admin
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,508
Mesajlar
34,846
Reaksiyon Skoru
14,560
Online Süresi
64d 21h 34m
Başarım Puanı
825
Yaş
31
MmoLira
1,285
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
9
Teşekkürler :)
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst