Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Dokunmatik Monitörlerin kullanımı ve merak edilen 3N

Uruk-Hai

Obey your MASTER !
  • Turkmmo 2019 Yılının En İyi İmzası

ErnaMt2 / 1-99 ORTA EMEK YAPISIYLA / LYCAN/SİMYA/KUŞAK/PET YOK / EĞLENCENİN TADINDA ZİRVE YAPMAK İÇİN DURMA SENDE ARAMIZA KATIL/ ERNAMT2 6 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 19:00 DA AÇILIYOR![DETAYLI TANITIM]

Merhaba ailem.
Donanım konforu denilen bir husus var, kullanım alanınıza göre şekillenen ve hangi doğrultuda hangi ürünü almanız gerektiğini anlatan bir durum. İnsanların amaçlarına göre üretilen donanımlar gün geçtikçe ürün yelpazesinde çoğalmaktadır. Ben de sizlere bu yelpazeden donanımsal yönlerden daha az kullanılan ürünleri anlatacağım. Bu konumun amacı da Dokunmatik Monitörler üzerine olacak. Neden kullanmalıyız, nerede kullanmalıyız ve ne kadara alırız sorularına cevap vereceğim ve bir de dokunmatik monitör önerim olacaktır. Ben hazırım ve konuma başlıyorum, siz de hazırsanız iyi okumalar.

Neden Dokunmatik Monitör Kullanmalıyız:
Alanlara önem veren bir kitle/azınlık bulunmaktadır, yerlerini daha özgür kullanmak isteyen ve klavye efendiliğini bir kenara bırakmak isteyen kişiler bulunmaktadır. Yanı sıra dokunmatik monitörler boyutlarına göre şekil alırken, kullanım yerlerine göre daha çok kurumsal alanda yol ilerlemektedir. İnsanların sadece proje çalışmalarını ve rahat kullanımına önem vermeleri ve kurumsal açıdan ilerlemeleri için hem dizayn hem kullanım hem de işlemsel olarak basit ürünlere ihtiyaçları oluyor. Bu sebeple kurumsal çözümlerde insanlara daha çok çözüm sağlayan bu ürün, donanım yelpazesinde her zaman yerini iş statüsü olarak korumaktadır. Tabii ev de kullanacağınız dokunmatik monitörler de bulunmaktadır bunların asıl amaçları dediğim gibi kişilerin alan hesaplarına daha çok yatması ve performans olarak bir monitörden sadece ekran yansıtması beklememesidir. İşlev olarak çok yönlü özelliği olan bu yeni nesil monitörler, rakiplerine göre daha az marka çeşitliliğinde bulunmaktadır. Bu sebeple monitör çeşitliliğiniz azalmış ve kafa karışıklığından kurtulmuş oluyorsunuz.

Nerede Kullanmalıyız:
İş yeri, eğitim ve ev sıralamasını daha uygun görüyorum. Performans odaklı düşünen kişilerin belki en son tercihi olabiliyor. Bu sebeple işlemsel odaklı ve daha çok alan düşünen insanların tercih ettiği durum olarak geçmektedir. Ofisini bir prestij merkezi haline getirmek isteyen patronların klavye kalabalığına son vermesi ve ansızın çevrilen ekranlarda misafirlerine tercihlerini sunması bir güç göstergesi gibi adeta... Süper marketlerde kullanımı oldukça hızla artan ve kullanımı oldukça işlevsel olan bu ürünü daha birçok yerde görmek mümkün.

Ne Kadara Alırız:
Boyutlarına göre fiyatları değişmektedir. Fakat en çok mühim olan işlevidir. Dokunma sayısının artışı ve bağlanabilir aygıtları alması mühim olan özelliklerdir. USB desteğini destekleyen 10 Noktalı Dokunma özelliğine sahip olan Asus 19.5" VT207N Dokunmatik Monitör şu an rakiplerine göre biraz daha ileriyi hedeflemektedir. Ürünün özelliklerini sıralayacak olursam :

Ürünü linkten satın alabilirsiniz, ürüne ait resimler:

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)