Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Mobil PUBG Keskin Nişancı Nasıl Kullanılır ?

5.00 yıldız(lar) 1 Oy

doganemirhan

Level 4
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
TM Üye
Üye
Katılım
17 Tem 2018
Konular
35
Mesajlar
322
Reaksiyon Skoru
39
Online Süresi
14d 21h 53m
Başarım Puanı
74
MmoLira
199
DevLira
6
En İyi Cevap Puanı
0
Öncelikle Kar98K’nın oyundaki en zayıf tüfek olduğunu belirtelim. Yani bulacağınız herhangi başka bir keskin nişancı tüfeği ondan çok daha iyi olacaktır. Yine de, oyunun başında size tartışılmaz bir avantaj sağlayacağı da bir gerçek. Başka bir tüfek bulana dek, Kar98K kullanmaya devam edin.
Öncelikle, doğru dürüst ateş edebilmek için bir dürbüne ihtiyacınız olduğunu belirtelim. 8x ve 15x dürbünler bunun için en uygun seçenekler. 4x bir dürbün de kullanabilirsiniz ancak atışlarınız o kadar da isabetli olmayacaktır. Bu nedenle, tüfeği bulduktan sonra 8x veya 15x bir dürbün bulmaya yoğunlaşmalısınız. Dürbünü de buldunuz ve uygun bir noktada pusuya yattınız diyelim… Mobil PUBG, aynı masaüstü sürümü gibi gerçekçi atış fizikleri kullanıyor. Yani ateş ettiğiniz kurşun belirli bir mesafeden sonra aşağı doğru düşmeye başlıyor. Genel olarak ilk 100 metreden sonra her 100 metrede bir yere biraz daha yaklaştığını ve en sonunda zararsız bir şekilde yere düştüğünü söyleyebiliriz.

Bu bilgi önemli çünkü dürbün ayarını buna göre yapmanız gerekiyor. Diğer bir deyişle, “sıfır mesafesini” ayarlamanız lazım. Dürbün açıkken (varsayılan olarak) Page Up veya Page Down tuşlarına basarak bu mesafeyi azaltabilir veya artırabilirsiniz. Peki, bu ne işinize yarayacak? Gerçekçi atış fiziklerinin kullanıldığını unutmayın: Kurşun, her 100 metrede bir irtifa kaybederek yere yaklaşıyor, yani düz değil, eliptik bir şekilde ilerliyor. Örneğin 600 metre mesafedeki bir oyuncuyu dürbünün tam ortasına ateş ederek vuramazsınız: Biraz daha yukarı nişan almanız lazım. İşte bununla uğraşmamak için sıfır mesafesini ayarlamayı öğrenmelisiniz. Eğer 300 metre mesafedeki bir oyuncuya nişan alıyorsanız, sıfır mesafesini de yine 300 metre olarak ayarlayın. Bu sayede, dürbün kendini otomatik olarak ayarlayacak ve yine tam ortaya nişan alarak hedefinizi vurabilmenizi sağlayacaktır. Bu ayarı yapmadan 100 metreden daha uzaktaki bir oyuncuya dürbünü ortalayarak ateş ederseniz, vuramazsınız.Mesafeyi Nasıl Hesaplayacağım?
4x bir dürbün en fazla 400 metrelik bir mesafeye isabetli atış yapabilmenizi sağlayacaktır. 15x bir dürbün ise teorik olarak 1.5 kilometre ötedeki bir hedefi bile vurabilmenizi sağlar. Elinizdeki dürbünle ne kadarlık bir alanı kontrol edebileceğinizi öğrendikten sonra, belirli bir hedefle aranızdaki mesafeyi öğrenmek için haritanızı açın: Her bir beyaz kare 100 metrelik bir alanı temsil ediyor. Eğer hedefiniz sizin konumunuza kıyasla 3 kare uzakta kalıyorsa, aranızda 300 metre var demektir. Elinizdeki dürbün bu mesafe için yeterliyse, sıfır mesafesini ayarlayın ve “tam ortaya” nişan alın.
Elbette, bunu sadece pusuya yatmış bir haldeyken rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Belirli bir deneyim elde ettikten sonra haritayı iyice öğrenecek ve mesafe tahminini kareleri kontrol etmeden de yapabilmeyi başaracaksınız. Bu bağlamda, kurşunların siz ateş ettiğiniz anda hedefinizi vurmadığını da unutmayın: Aradaki mesafeye göre hedefi vurmaları belirli bir süre alıyor. Şunu demeye çalışıyoruz: Hareketli bir hedefe ateş ediyorsanız, hedefin kendisine değil, hareket ettiği yöne doğru ateş edin. Kurşun oraya ulaşana dek, hedef de tam o noktaya gelmiş olacaktır. Aksi halde 100 metreden daha uzaktaki tüm hedefleri ıskalarsınız. Bu ustalığı edinmek hemen olacak bir şey değil ve bol bol pratik yapmanızı gerektiriyor.

Keskin Nişancı Tüfekleri Ne Kadar Hasar Veriyor?
Oldukça çok. Silahlar için hazırladığımız rehbere bakarak her bir tüfeğin verdiği hasar miktarını görebilirsiniz. Ancak bir fikriniz olması için kısa bir şekilde belirtecek olursak:

  • Kar98K ve M24: Bu tüfekler, kafasından vurduğunuz her oyuncuyu (üçüncü seviye miğfer giymiyorsa eğer) tek atışta öldürüyor. Eğer vücuda ateş ederseniz, iki kurşun gerekiyor. (Ancak ikinci seviye ve üzeri bir vücut zırhı giyiyorsa, daha fazlası gerekecektir).
  • AWM: Bu bir keskin nişancı tüfeği değil ancak en az onlar kadar ölümcül. Hatta daha ölümcül! Hangi seviye miğfer giyiyor olursa olsun, kafasından vurduğunuz her oyuncuyu tek atışta öldürecektir. Zırhsız bir oyuncunun vücuduna yaptığınız tek bir atış da ölümcül olacaktır. Ancak vücut zırhlı bir oyuncuyu vücuduna ateş ederek öldürmek için iki defa ateş etmeniz gerekir.

Eğer Iskalarsanız…
Öncelikle panik yapmayın. Iskalar veya tek atışta hedefinizi indiremezseniz, paniğe kapılıp pusu kurduğunuz yerden çıkmamanız gerekiyor. Eğer hedefiniz 100 metreden daha yakındaysa, büyük ihtimalle nerede saklandığınızı görmüştür. Keskin nişancı tüfeğini yeniden doldurmakla uğraşmayın, siz onu yapana kadar çoktan yanınıza gelmiş olur. Bunun yerine, saldırı tüfeğinize geçiş yapın ve pozisyonunuzu bozmadan ateş etmeye başlayın.

Eğer 100 metreden daha uzaktaki bir hedefi ıskaladıysanız, nerede olduğunuzu anlamış olma ihtimali çok az. Panik yapmadan tüfeği yeniden doldurun ve bir kez daha deneyin. Ancak en saf oyuncu bile ikinci atışı da kaçırırsanız nerede olduğunuza dair bir fikir sahibi olacaktır. Aranızdaki mesafe 100 metreye inene kadar keskin nişancı tüfeğiyle ateş etmeye devam edebilirsiniz. Bundan sonra yine saldırı tüfeğine geçiş yapın. Son olarak, keskin nişancılık yeteneklerinizin zaman içinde gelişeceğini unutmayın. Yani başlangıçta çok sık ıskalasanız ve ölseniz bile, umutsuzluğa kapılmayın. Belirli bir ustalık kazanmak için bol bol deneme yapmanız gerekiyor ve çoğu oyuncu bununla uğraşmak istemediği için başka silahları tercih ediyor. Yeterince sabırlıysanız, kimsenin göremediği sessiz bir ölüm makinesi haline gelebilirsiniz.
 

Tranquillo

You aren't number one you're just another one.
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Site Yetkilisi
Co-Admin
VIP Üye
Turnuva Organizatörü
Yarışma Organizatörü
Paylaşımcı
Katılım
9 Mar 2014
Konular
5,418
Mesajlar
18,325
Reaksiyon Skoru
2,516
Online Süresi
50d 20h 38m
Başarım Puanı
440
MmoLira
923
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst