Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Dota Auto Chess 8 Milyon Aboneye Ulaştı

JinxTheLux

Eti CiciBebe
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Moderatör
VIP Üye
Dergi Editörü
Katılım
26 Haz 2018
Konular
73
Mesajlar
1,346
Reaksiyon Skoru
1,258
Başarım Puanı
202
MmoLira
1,163
DevLira
51
En İyi Cevap Puanı
13
Dota’nın hayran yapımı fenomeni büyümeye devam ediyor. Dota Auto Chess şu anda 8 milyondan fazla aboneye sahip ve bu rakam giderek büyüyor. Böylece bu bir oyun modu olmasına rağmen, tek başına Steam’in en çok oynanan oyunları arasına girdi. Üstelik burada hesaba Auto Chess mobili katmıyoruz bile!Henüz yeni sayılacak bir yapım olan Dota Auto Chess, aslında sadece bir custom oyun modu. Dota’nın beta zamanlarını anımsatan bu mod, tek başına Valve’in büyük umutlarla çıkardığı Artifact’ı bile geride bırakmayı başarmıştı.
Bir Dota 2 modu olarak karşımıza çıkan Dota Auto Chess’in Steam Atölye sayfasında 8 milyondan fazla abone bulunurken, bu gerçekten de inanılmaz bir rakam çünkü geçen ay sayı 6.1 milyondu. Yani rakam katlana katlana büyüyor!
Dota Auto Chess’i anlık olarak oynayan oyuncu sayısı 100 bin ile 200 bin arasında değişim gösterirken, bu sayede oyun Steam’de PUBG, CS: GO ve Dota 2’nin kendisi gibi rakiplerle yarışıyor. Dördüncü sırada yer alan bu oyun modu GTA V, Warframe ve Rainbow Six Siege gibi dişli rakipleri ise geride bırakıyor.
Dota’yı bir tahta oyunu hâline getiren Dota Auto Chess, bakalım bu başarısını ne kadar sürdürecek? 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst