Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Futbolda Var Sistemi Nedir ? Türk Futboluna Gelmesi İyi Oldu Mu ?

StarX17

(Mavi Ruh) - Grotherim ❤
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
Paylaşımcı
Katılım
9 Kas 2017
Konular
409
Mesajlar
2,975
Reaksiyon Skoru
1,600
Online Süresi
97d 4h 14m
Başarım Puanı
245
MmoLira
615
DevLira
-130
En İyi Cevap Puanı
0

RagefullMT2 1-120 FARM OYUN YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE 23.08.2019 CUMA SAAT 20:00'da CBT SUNUCUSUNU AÇIYOR! KAYITLAR VE İNDİRME AKTİF! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN

Merhaba değerli turkmmo ailesi ;

Çok eleştirilen VAR sistemi gerçekten kötü mü ? Yoksa iyi mi ? şahsi fikrim olarak değerlendirip sizlere böyle bir konu açmak istedim. Umarım işinize yarar iyi forumlar dilerim.VAR Sisteminin açıklaması ''Video yardımcı hakemdir''.

Peki Video Yardımcı Hakem Sistemi Nedir Ne İşe Yarar ?


Önceden biliyorsunuz ki verilmeyen penaltı verilmeyen kartlar gibi olaylar çok konuşulurdu. Sonuçta hakemde insan gözünden kaçmış olabilir çünkü pozisyonlar birden gelişir ve hakemler göremeyebilirdi. Yapılan hatalar şampiyonluğa engel bile olabiliyordu. VAR sistemi pozisyonu yeniden incelemeye yarayan bir sistemdir. Yani aslında çok ama çok yararlı bir sistemdir çünkü hakemin göremediği pozisyonları yavaş çekimde ve arka tarafta 4 kişilik ekip tarafından incelenebiliyor.

Peki Madem Bu Kadar İyi Bir Sistem Neden Eleştiriliyor ?

Sebebi açık ve net belli hakemlerin egosu ve taraf tutmalarıdır. Maalesef ülkemizde futbolda adalet kavramı henüz yok. Bir hakem sadece kendi bildiğini okuyor. Örnek yardımcı hakem penaltı dediğini o penaltı değil diyor ve halbu ki penaltı. Bunu göz göre göre yapılıyor. Futbol türkiyede en çok izlenen sporlar arasındadır. Ve hali ile taraftar sayısı çoktur. Kimi zamanda hakemler taraftarın baskısına görede seçim yapabiliyor. Aslında var sistemi %100 hataların önüne geçilmesi gerekilen bir sistemdir. Var sistemi eleştirmek yerine hakemleri eleştirmemiz gerekir. Çünkü ülkemizde henüz sadece kuralları uygulayan hakem yok.

Peki Yapılan Hataların Nasıl Önüne Geçilebilir ?

Yapılan hatalar öncelikle iyi bir eğitimle önüne geçebilir. TFF Yani türkiye futbol federasyonu hakemlere pek uyarıda bulunmuyor ve hakemlerde hali ile bildiğini uyguluyor yani egosunu. İyi bir eğitim ve disiplin ile hakem hatalarının %100 önüne geçilebilir. Şuanki TFF Yönetimi yapamayacağından dolayı yeni yönetim gelmesi gerektiğini düşünüyorum.
 

Tranquillo

You aren't number one you're just another one.
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Site Yetkilisi
Co-Admin
Turnuva Organizatörü
Yarışma Organizatörü
Paylaşımcı
Katılım
9 Mar 2014
Konular
5,458
Mesajlar
18,602
Reaksiyon Skoru
2,740
Online Süresi
63d 19h 49m
Başarım Puanı
440
MmoLira
1,356
DevLira
50
En İyi Cevap Puanı
0
Paylaşım için teşekkürler, sabite aldım.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst