Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Kendimize özgü bir oyun yapısı oluşturduk ama nedense türkiyede tutunmak çok zor.

PainSeu

Level 4
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
MmoLira
29
DevLira
0

14 şubat 20:00’de START veriyoruz Zeonmt2 1-105 zor emek server yeni binekler-kostümler ve petler 7.000 tl lonca ödülü ve 1.000 tl bireysel vs turnuvası ödülü için sende aramızda ki yerini al DETAYLI TANITIM VE KAYIT İÇİN TIKLAYIN!

Serveri baştan aşağı kendimiz ayarladık.
Level kasmasından item dönüşümüne kadar tek tek en uygunları bulup bir araya getirdik eşsiz özellikler ekledik.
toplam 15 gündür test ediyoruz 160 civarı kayıt aldık fakat reklamlara istediğimiz bütçeyi ayıramadığımız için oyuncudan yana sıkıntı çekecek gibiyiz.
aklınıza gelebilecek neredeyse tüm youtuberlara ulaşmaya çalıştım bırakın cevap vermeyi gördüklerinden bile şüpheliyim.
yurtdışında veya başka bir platformda olsa oyunu bu kadar uğraşmadan tanıtabilirdik ama şimdi neden metin2 de reklam ve tanıttım işleri para üzerine dönüyor anlamıyorum.
eskiden herşey daha güzeldi sanki şimdiyse piyasayı para hırsı bürümüş insanlar ve oyunu para olarak gören oyuncular yüzünden piyasa eriyip yok oluyor.
bu işe artık sizcede dur deme zamanı gelmedi mi ?​

Konu Sahibi
Konu Sahibi
PainSeu

PainSeu

Level 4
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
MmoLira
29
DevLira
0
Dur Diyemedik :D
3 Ay Gece gündüz çalıştığımız serveri açtık maddi sıkıntılardan reklamı iyi yapamadık 20 online ile oyun devam ediyor.
Elin gavuru açsa millet doluşur biz açtıkya olduramadık olmayacak şeylere hata bug diyip oyunu kötüleyenler emek verip kasılmayı bilmediği için servere zor diyenler ve daha bir sürü şey hakkımızda hayırlısı serveri imkanlar doğrultusunda kapatmayı düşünmüyorum ama çok bir beklentimde kalmadı açıkcası
HAKKIMIZDA HAYIRLISI

JusiFer

Enjoy the silence ♛
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
Dergi Editörü
Hosting Yöneticisi
Ticaret - 0%
0   0   0
MmoLira
1,240
DevLira
35
Serveri baştan aşağı kendimiz ayarladık.
Level kasmasından item dönüşümüne kadar tek tek en uygunları bulup bir araya getirdik eşsiz özellikler ekledik.
toplam 15 gündür test ediyoruz 160 civarı kayıt aldık fakat reklamlara istediğimiz bütçeyi ayıramadığımız için oyuncudan yana sıkıntı çekecek gibiyiz.
aklınıza gelebilecek neredeyse tüm youtuberlara ulaşmaya çalıştım bırakın cevap vermeyi gördüklerinden bile şüpheliyim.
yurtdışında veya başka bir platformda olsa oyunu bu kadar uğraşmadan tanıtabilirdik ama şimdi neden metin2 de reklam ve tanıttım işleri para üzerine dönüyor anlamıyorum.
eskiden herşey daha güzeldi sanki şimdiyse piyasayı para hırsı bürümüş insanlar ve oyunu para olarak gören oyuncular yüzünden piyasa eriyip yok oluyor.
bu işe artık sizcede dur deme zamanı gelmedi mi ?​
Neden para üzerinden dönüyor hemen anlatayım.

Önüne gelen herkes sunucu açmaya başladı ve bu nedenden dolayı reklam fiyatları pahalandı, youtuberlar kendilerini bir şey sanar olmaya başladı. Ayrıca yüksek kitleli bir oyun gerçekten çok büyük meblağlar kazandırıyor bir bakımdan reklam fiyatlarının büyük ölçüde artmasının en büyük etkeni de bu.

Türk oyuncuları aslında bakarsan ne istediklerini pek bilmiyorlar. Mesela ben Metin2Global takımında 1.5-2 yıl kadar görev aldım ki bana göre şu ana kadar gelmiş geçmiş en iyi filese sahip, en zevkli oyuna, görevlere ve haritalara sahip tek oyundu Metin2Global. Türk oyuncular pek fazla yeniliği sevmiyorlar, TR dışına çıkmayı seven kişi sayısı 1.000'i geçmez bence. Bunun dışında simyasız, kuşaksız ve yeni karaktersiz seveni var ya da bunların hiçbirini sevmeyeni var. Aslında şu an önemli olan şey TR'de bulunan yenilikleri oyuna getirmek ve bunu PvP sunucuya göre uyarlamak. İnan bana Türk oyuncuların en çok sevdiği şey bu. Monster2 de bunu gördük mesela... Adamlar Zodyak map getirdi ve 1-120 sunucularında oynayan oyuncuların çoğunu kendi sunucusunda topladı. Ama bir sunucu açarken asla şunu yapmayacaksın. Örneğin; Tanıtımında zodyak var, hidra var vesaire diyip oyun açıldığında bu haritaların hiçbirinin olmaması oyuncu gözünde o sunucuyu bitirir ve seni prestij kaybına hatta prestiji boş ver oyuncu kaybına uğratır.

Ha bir de sunucularda bana göre en önde gelen ve oyuncu kitlesinin %60-%70'lik kısmını oluşturan şey oyun yöneticilerinin oyuncular ile oyun ile ilgilenmesidir. Birçok sunucu görüyorum şu an piyasada birçoğu yönetim ilgisizliğinden ve oyuncuların sorularına cevap veremeyecek kadar bilgisiz GM'leri takımına alan görünüşte profesyonel ama oyuncu gözünde amatör sunucular ile dolu. Bu sunucular maks. 1 ay bilemedin 2 ay oynanıyor ve daha sonra herkes tek tek oyunu bırakmaya başlıyor. Bir GM saygı, hoş görü ve objektiflik dışında oyun hakkında tüm bilgiye sahip olmalı diye düşünüyorum. 5k online olan bir oyunda 20 tane oyun hakkında pek bilgisi olmayan, burnu havalarda dolaşan ve ilgisiz GM olacağına 5 tane tam donanımlı, oyun hakkında tüm bilgiye sahip ve tamamen güvenebileceğin GM'ler olursa şayet göreceksin ki oyuncular o oyunun filesi her ne kadar bozuk olursa olsun ilgilenildiğinden ötürü bırakmayacak ve aksine seni destekleyeceklerdir. Bunu bizzat Rohan2 olsun (piyasadaki en kötü fileslerden birine sahip), Metin2Global olsun, Metin2International olsun hepsinde kendi gözlerim ile gördüm, hepsinin takımında çalıştım.

Son olarak;

Şu an piyasada bulunan %90 server P2W yani Pay to Win ile çalışıyor. Şunu asla unutma ki millet PvP'ye para vermek yerine gidip TR oynar aynı şey. Mesela P2W olmayan benim gözümde tek sunucu şu an Elym2'dir. Diğer sunucuların hepsi yatır kardeşim parayı yap en sağlam çarı mantığında ilerliyor ve benim gözümde bu tamamen yanlış. Nesne Markette satılan TÜM ama bak TÜM eşyalar zor da olsa oyundan da elde edilmeli.

Burada baya uzun uzun konuştum ama biraz bende içimi dökmüş oldum sana karşı. Bana sorarsan eğer 10.000TL gibi bir paraya sahip değilsen bu işe girmeni pek tavsiye etmiyorum.

Konu Sahibi
Konu Sahibi
PainSeu

PainSeu

Level 4
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
MmoLira
29
DevLira
0