Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Kainatin duasi

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
3 Şub 2009
Konular
926
Mesajlar
1,426
Beğeniler
31
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINArkadaşlar bu günden sonra bir çok duayı sizlerle paylaşıcağım

“Aksam; sirma saçli bir ceviz agacinin yapraklarinda gülümsüyordu. Köyde bir telas, bir telas... “Ramazanda da sular kesilir mi canim?” “hökümetin hiçbir isi dogru düzgün degil ki zaten” “hele sehre adam yollayiverin de belediyeye gitsinler”

Iki köylü belediyeye gider, ama kimse onlari kaale bile almaz. Ne yapsinlar çaresiz geri dönerler. Ertesi gün grup hâlinde gidilir. Bu sefer de görevliler baslarindan atmaya ugrasirlar. Basarili da olurlar. Böylece aradan bir hafta geçer. Köyde millet susuzluktan kirilir. Kimse gelip de kaynak suyu çikarilan yerdeki çatlak boruyu tamir etmez ve su akar akar akar...en sonunda köylü dayanamaz, bütün köy halki toplanarak belediyenin kapisina dayanir. Bu kadar insani basindan atamayacagini anlayan görevliler çaresiz köylülere yardim ederler. Artik köylüler “hâcet-i amme” olan sularina kavusmuslardir. Nede olsa koca köy halkinin istegini geri çevirecek degildir zaten bu o baskanin makamina yakismaz. Hele bir de aralarinda yakin akrabalari falan varsa...” diye devam edip gider iste hikaye.
 
Üst