Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Yemek Duası

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
3 Şub 2009
Mesajlar
1,426
Beğeniler
31
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılında Beklediğiniz Özelliklerle 1-120 Farm Yeni Serverıyla Geliyor! 18 Ocak Cuma Saat: 21.00`da Yeni Sunucu Atlas Açılıyor! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN 500 TL Değerinde Kristal Ödüllü Çekilişe Katılmak İçin BURAYA TIKLAYINYemek Duası * Elhamdü lillahillezi et’amenâ ve sakânâ ve cealenâ minel müslimîn.
*Allâhüm meğfir verham vehfez sahibet taâmî vel âkilîn ve limen seâ fiyhi ve li cemî’ıl mü’miniyne ve’l mü’minât
* Allâhümme nevvir gulûbena bi envâri muhabbetike ve zikrike ve şükrüke yâ zel celâli vel ikram
* Allâhümme ehyinâ hayaten dayyibeten bis-sıhhati ves-selâmeti vel âfiyeti fid dînî ved dünyâ vel âhirah inneke alâ külli şey-in kadîr.
* Allâhümme innâ nes-elüke temâmen nî’meti ve devâme’l âfiyeti ve husne’l hâtimeh
* Allâhümme zid ve lâ tengus bi hurmetin nebiyyi (s.a.s.) ve bi hurmetil fatiha.

ANLAMI

*Bizleri yediren içiren ve müslümanlardan kılan Allah’a hamd olsun
* Allahım! Bu yemeğin sahibini, onu yiyenleri, onu yapanları, tüm mü’min erkek ve kadınları bağışla, onlara merhamet et ve onları koru.
* Ey Yücelik Ve İkram Sahibi Olan Allahım! Seni anmak ,sana şükretmek ve seni sevmekle ,senin muhabbetinle kalplerimizi aydınlat.
* Allahım! Bize dünyada ve ahirette, sağlıklı, sıhhatli, tertemiz bir hayat yaşat, afiyet ver. Her iki cihanda da bize selamet ver, sen her şeye gücü yetensin.
* Allahım senden bu nimetin tamamlanmasını, afiyetimizin devamlı olmasını ve güzel bir son diliyoruz.
* Allahım (okuyacağımız) fatihalar hürmetine, Peygamber efendimiz (s.a.s.) hürmetine bizim için nimetlerini artır eksiltme Rabbim!
Amin…

Not: Çocuklar lütfen bu duayı anlamıyla birlikte ezberleyin ve okuduğunuz ortamlarda mutlaka anlamıyla okuyun ki sizin gibi çevrenizdeki insanlar da anlamını bilerek okunan duaların insanı ne kadar rahatlatabileceğini fark etsinler. Dilerseniz sadece anlamını da ezberleyebilirsiniz.
 
Üst