Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı #Acemi Askerlik ve Kurs Dönemi

nyami

Level 23
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
MmoLira
142
DevLira
33

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı Türkiye'nin yegane havacı er/erbaş eğitim tugayıdır.
Direk olarak konuya gireceğim daha sonrasında Kütahya ve Hava Tugayı hakkında fazladan bilgiler yazacağım.

? Askere gitmek istiyorum ne yapmalıyım?
> İlk olarak varsa tecilli iseniz tecilin izi bozdur malısınız değilseniz 20 yaşınızda askerlik şubesine gidip gerekli işlemleri yaptırmalısınız.

? Askerlik başvurumu yaptım. Peki ben ne zaman gideceğim?
> Yılda 4 celp dönemi vardır. 1. celp 15 ocakta açıklanır. 30 ocak ile 4 şubat arasında silüsünüzdeki açıklanan eğitim alacağınız birliğe katılırsınız. 2. celp 15 nisanda açıklanır 30 nisan 3 mayıs arasında birliğinize katılırsınız. 3. celp 15 temmuzda açıklanır 30 temmuz 3 ağustos arasında birliğinize katılırsınız. 4. celp 15 ekimde açıklanır 30 ekim 3 kasım arasında birliğinize katılırsınız.

? Havacı olarak Kütahya Hava Er Eğitim Tugayına gideceğim belli oldu ben ne yapmalıyım?
> İlk olarak ben 4. celp olarak gittim 1. ve 4. celp için bahsedeceğim konularda daha bilgiliyim 2. ve 3. celp için Kütahyalı arkadaşlarımda aldığım bilgiyi kullanarak yorum yapacağım. Dediğim gibi Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı Türkiye'nin yegane Hava er/erbaş eğitim birliğidir. Havacı er/erbaş olduysanız buraya eğitim için gitmek zorundasınız. Hava tugayının tek bir görevi vardır gökteki jet, uçak, radar ve benzeri gökyüzümüzü savunana birimlerin en iyi şekilde görevini yerine getirmesini sağ salim yere iniş yapmasını sağlamaktır.

? Nasıl bir hazırlık yapmalıyım?
> İlk olarak 1. ve 4. celp de iseniz Kütahya çok değişken bir havaya sahiptir. Bu yüzden içliklerinizi, atlet ve kilotlarını(boxter) hazırlayın. Sabah kalktığınızda donarken öğlen güneşin sıcağında terden sırılsıklam olabilirsiniz. 2. ve 3. celp de iseniz Kütahya kuru bir sıcaklıkta ve sürekli yön değiştiren bir rüzgarlı bir havada olacaktır. Atlet ve kilotlarınızı(boxter) bol bol alınız. Her şeyden önce sağlığınızı düşünmeniz gerekli burada. İçlik ve benzeri şeyleri haki renklerde almaya özen gösterin.
Biletinizi alınız çünkü bir celp döneminde 5 bin ile 7 bin arasında asker Kütahya'ya gitmektedir. Geç kalırsanız üzüle bilirsiniz. Fazla malzeme götürmeyin. Abartırsanız çıkışta eziyet çekersiniz. Devlet size ücretsiz olarak havlunuz dan valizinize kadar temin etmektedir. Yanınızda 1 küçük sırt çantası getirmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Bu çantada bir adet büyük şampuan, 2 çift içlik(kış için yazın bunun yerine haki renkte atlet getirebilirsiniz), 4-5 adet kilot(Eğer boxter giyiyorsanız 4-5 adet siyah veya haki renkte getirin. Kilot ise devlet kilot veriyor.), 2 adet atlet, tıraş bıçaklarını, el sabununuz, diş fırçası ve macunu, giyiminize özen gösteriyorsanız üstünüzdekiler hariç bir kazak ve ya tişört de alabilirsiniz gerisi size fazlalık ve ağırlıktır. Şehir merkezin den Tugaya gitmek için 5 numaralı otobüse binmeniz gerekmektedir. Otogardan şehir merkezine tüm araçlar gidiyordur. Kütahya'nın merkezi diye bileceğimiz yer vazodur. Bakınız.

? Her şey hazır nizamiye kapısından içeri girdim şimdi ne olacak?
> Korkacak bir şey kalmadı arkadaşlar ne kendinizi üzüp yorun nede ailenizi kapıdan içeri girdiniz ve artık şanlı Türk devletinin şanlı ordusunun bir mehmetçiğisiniz. Artık başlayalım anlatmaya =). Kütahya'dan nefret edeceksiniz( Kesin Kütahya'ya küfür edeceksiniz =) ) belkide askerlikten devletinizden nefret edecek duruma geleceksiniz çünkü gerçekten her insanın kaldırıp sırtında taşıyacağı bir durum değil. Kapıdan girdiğinizde küçük bir arama olacak. Sonrasında size sim askercell satmak isteyen bir gurupla karşılaşacaksınız 90 tl bir fiyatı olacak bu kartların ( sivil hatlar yasak (ama ben komutanlarımın gözüne sokmam diyorsan getirip kullanabilirsin kolay kolay birşey olmaz korkman gereken aman aman bir durum yok ortada ) ). Android, ios ve benzeri akıllı, dokunmatik ve kameralı olarak geçen telefonlar yasaktır(!) (Sivil hattan farklı olarak bu çok tehlikeli bir durumdur. Telefonunuza eğitim bitene kadar el konulabilir hatta askerlik süreniz uzatılabilir. (Yeminsiz askerlere işlem yapılması yasaktır. Fakat ne olacağı belli olmaz şansınızı deneyip denememek sizin elinizde. ) ) . Sıranız gelince elinize bir grup kağıdı verilecek 50 kişilik buraya adınızı ve yakın birinin numarasını yazacaksınız. Sonrasında bu 50 kişi ile hareket etmeye başlayacaksınız yaklaşık 4 saat beraber olacaksınız. Bir dize işlemlerden(Devlete ait gizlilik dereceli bilgiler olabileceğinden yazmayı uygun görmüyorum) sonra kıyafetlerinizi almak için bir depoya gideceksiniz burada size devlet tarafında verilen(ücretsiz) istihakkınızı alacaksınız.
Dikkat edin eksik malzemeniz olmasın hepsini aldığınızdan emin olun depodan çıktık dan sonra tekrar almanız çok çok zor. Buradan sonra aşılarınız yapılır. Daha sonra sizi görev yerinize göre bölüklerinize dağıtılırsınız. Burada görev ve kısımlarına çok değinmek istemiyorum. Sonuçta devletizin gizlilik derecesinde tuttuğu bilgiler bunlar. Bölüklerinizde 4 hafta acemilik eğitimi alacaksınız. İlk hafta silahsız basit sağa sola dön selam ver gibi eğitimler olacaktır. 2, 3, ve 4. Haftada Silahlı eğitimler alacaksınız.
3. Haftada silahlı atışlarınız olacak. 4. Hafta biraz yorucu geçecektir. Tugayda kalma süreniz 4 hafta ile 12 hafta arasında olabilir bu süre görev yerinize göre değişmektedir. Eğitimleriniz bittikten sonra yeni birliklerinize atanırsınız izin kullanmak isteyenlere 7 gün (yol izini verilmez) kullanmak istemeyenlere 1 veya 2 gün yol izni verilecektir.

Son düzenleme:

JusiFer

Enjoy the silence ♛
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
Dergi Editörü
Hosting Yöneticisi
Ticaret - 0%
0   0   0
MmoLira
1,167
DevLira
35
Uygun bölüme taşındı.

Uruk-Hai

My Fighting Uruk-Hai!
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
MmoLira
221
DevLira
0
Torunlara iyi şafak saymalar. :) Ben mi sayayım şafağı bu saatten sonra? :) Botunuzu iyi boyayın