Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Var Olan Sistemim Üzerinden Değişiklik Tavsiyeleri ( Detaylı )

MertJanx

Bir hedefin olmadan başarıya ulaşamazsın ;)
Site Yetkilisi
Deneme Moderatör
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
478
MmoLira
70
DevLira
0

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Merhaba arkadaşlar hayırlı forumlar ;

4 Yıl önce topladığım bir bilgisayarım var ve bazı parçalarının hala işe yarayacağına inanıyorum ve sizlerden yazdığım sistemler üzerinden hangisini değiştirip hangi bileşenlerle uyumlu olur bu konuda desteğinize ihtiyacım var.

İşlemci : Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @ 3.30GHz

Anakart : Gigabyte GA-H61M-DS2 v4.0
Dual DDR3 SDRAM - 128 Bit - Ram Yuva 2 DDR3

Ram : Anakart Uyumlu DDR3 6 gb RAM Var

Ekran Kartı : Asus R7240 Series 2 GB 128 Bit

500 Lük Power var marka göremiyorum şuan

Monitör 17 İnç 10 yıllık kesin değişecek zaten 1 ms 75 hz ve üstü tavsiyelere açığım

Var olan değişmesini ön gördüğünüz birleşenlere göre kasa ne önerirsiniz ?

Bütçe belirtmiyorum fakat 2 bin liralık bir ekran kartıda alamam öyle söyleyeyim tavsiyelere açığım.

Bu bileşenler hakkında hangilerini değişirsem verimli bi sistem yapabilirim desteklerinizi bekliyorum.

ßyMesMes

Sıradışı Moderatör
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Paylaşımcı
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
3,116
MmoLira
96
DevLira
0
Ekran kartı olarak Amd Rx 580 öneririm 1000 liraya bulabilirsin ve seni üzmez. Gtx1060 seviyesinde bir ekran kartı. Bu fiyattan aşağıda inersen pişman olursun.

Monitör olarak aoc fiyat performans olarak çok iyi itopya gibi sitelerden aoc monitör seç filtrelemeden ve bütçene uygun olanı al. Aoc asla üzmez.

Ram'ini kesinlikle minimum 8GB DDR4' taşımalısın artık, güncel oyunlarda 8GB'dan aşağısı asla kurtarmaz. Tabiki ddr4e uygun bir anakart almalısın.

Anakart Asrock h310m ddr4 2666mhz destekli anakart alabilirsin. Düşük bütçeye çok uygun 300 lira bandına bulabilirsin.

1000 ekran kartı
300 anakart
300 ram
500-600 monitör

2000 lira burası yapıyor toplamda sistemin tüm parçaları. Biraz daha para koyup ryzen 3 2200G veya ryzen 5de daha düşük modeller alabilirsin 600 lira bandında.

Eğer intel ve Nvidia tabanlı bir öneri istersen tekrar yardımcı olurum veya kafana yatmayan bir yer olursa, şu daha mı iyi dersen yine yardımcı olurum. Malesef dolar kurundan dolayı şuan sistem toplamak çok zor..

Konu Sahibi
Konu Sahibi
MertJanx

MertJanx

Bir hedefin olmadan başarıya ulaşamazsın ;)
Site Yetkilisi
Deneme Moderatör
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
478
MmoLira
70
DevLira
0
Ekran kartı olarak Amd Rx 580 öneririm 1000 liraya bulabilirsin ve seni üzmez. Gtx1060 seviyesinde bir ekran kartı. Bu fiyattan aşağıda inersen pişman olursun.

Monitör olarak aoc fiyat performans olarak çok iyi itopya gibi sitelerden aoc monitör seç filtrelemeden ve bütçene uygun olanı al. Aoc asla üzmez.

Ram'ini kesinlikle minimum 8GB DDR4' taşımalısın artık, güncel oyunlarda 8GB'dan aşağısı asla kurtarmaz. Tabiki ddr4e uygun bir anakart almalısın.

Anakart Asrock h310m ddr4 2666mhz destekli anakart alabilirsin. Düşük bütçeye çok uygun 300 lira bandına bulabilirsin.

1000 ekran kartı
300 anakart
300 ram
500-600 monitör

2000 lira burası yapıyor toplamda sistemin tüm parçaları. Biraz daha para koyup ryzen 3 2200G veya ryzen 5de daha düşük modeller alabilirsin 600 lira bandında.

Eğer intel ve Nvidia tabanlı bir öneri istersen tekrar yardımcı olurum veya kafana yatmayan bir yer olursa, şu daha mı iyi dersen yine yardımcı olurum. Malesef dolar kurundan dolayı şuan sistem toplamak çok zor..
Sıfırdan sistem toplamaya karar verdim hocam ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.