Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


PlayerUnkown's Battlergrounds - Oyunu Kazanmanızı Kolaylaştıracak Bazı İpuçları

Nirvana ^

All eyez on me
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
17 Haz 2010
Konular
2,745
Mesajlar
16,967
Reaksiyon Skoru
3,264
Online Süresi
67d 8h 44m
Başarım Puanı
405
Yaş
24
MmoLira
122
DevLira
14
En İyi Cevap Puanı
32

Merhaba değerli TurkMMO üyeleri, bugün bu konuda sizlere PlayerUnkown's Battlegrounds oyununda oyunu daha kolay kazanabilmeniz, dikkat etmeniz gereken noktalar ve 1. olabilmenizi kolaylaştırabilecek bazı püf noktalarını ve ipuçlarını paylaşacağım. Dilerseniz hemen konuya bir göz atalım...

PlayerUnkown's Battlegrounds oyununu kazanmak için bazı ipuçları

1. Tuş Atamaları

Bu husus oldukça önemli bir husustur bana göre. Neden diye soracak olursanız örneğin oyun içerisinde "Left Shift" tuşu depar tuşudur ve aynı zamanda Steam arayüzünü de Shift+Tab tuşu ile açarsınız. TAB tuşu da aynı zamanda karakterinizin üzerinde bulunan ekipmanlara bakmanızı sağlayan tuştur, dalgınlık ile bunların ikisine basmanız Steam Arayüzünü açar ve bu çatışma içerisindeyken hiç istemeyeceğiniz bir şeydir. Benim size önerim depar tuşunu Left Shift tuşundan CTRL tuşuna atamanız olacak. Bunun dışında da X tuşu biliyorsunuz ki silahınızı sırtınıza koymanıza yarayan tuştur ve daha hızlı depar atmanızı sağlar. Eğilmek ya da yatmak yerine çatışma içerisindeyken bu tuşa basmak inanın istemezsiniz, rakibiniz anında sizi öldürebilir. Bunun için kullanabileceğiniz tuş önerilerim V veya T tuşları olacaktır.

2. Oyundaki hangi silahları tercih etmelisiniz, neden?

Sizler ile daha önce PlayerUnkown's Battlegrounds En Güçlü Silahlar&Ekipmanlar (Rehber) konusunu paylaşmıştık bu konuya da göz atmanızda büyük fayda olacağını düşünüyorum.

PUBG oyununda silahların özellikleri oldukça iyi tasarlanmış ve hepsinin belirli yerlerde farklı farklı güçleri bulunmaktadır. Mesela açık alanlarda av yapmayı seviyorsanız keskin nişancı silahları baya işinize yarayacaktır. Yol kenarlarında pusmayı ya da gezerek loot yapmayı seviyorsanız da saldırı tüfekleri baya işinize yarayacak. Ancak evlerin içerisinde ve birçok kişinin dolaştığı yerlerde loot yapıyorsanız ve bulunduğunuz ev küçükse pompalı tarzı tüfekler burada daha işlevsel olacaktır her zaman için.

3. Uçaktan atlarken nelere dikkat etmeliyim?

PUBG oyununda ortalama olarak uçaklarda 90-100 oyuncu bulunmaktadır. Oynadığınız moda göre yani tek, çift, ekip şeklinde oynuyorsanız atlama yerleriniz değişiklik gösterebilir, Size tavsiyem çok fazla kalabalık olan yerlere atlamamanız olacak. Mümkün olduğunca büyük şehirleri teğet geçmeye çalışın ve indiğiniz alanda tek olduğunuza emin olun.

Aşağıdaki haritada da görmüş olduğunuz gibi haritanın dar olan noktasına değil daha uzak yerlere atlamaya çalışın ancak çemberi her zaman takip edin ve kendinize yakın bir araba daima bulunsun, ufak bir loot yaptıktan sonra araba bulmayı ihmal etmeyin.


4. Uçaktan atlarken neler yapılmalı?

PUBG'de uçaktan atladığınız andan itibaren serbest düşüş halinde olacaksınız ve eğer paraşütü siz açmazsanız belirli bir yükseklikte oyun otomatik olarak paraşütü açacaktır zaten. Serbest düşüş halindeyken ineceğiniz ve işaretlediğiniz noktaya doğru iniş yaparken vücudunuzu doğru ayarlamanız lazım ve süzülürken uzaklığa göre kendinizi yavaşlatmalı ya da direk altınıza inecekseniz hızlandırmalısınız. Yani dikine aşağıya yönlendirirseniz mousenizi hızlı bir iniş yaparsınız, mouse yukarı konumdayken bir miktar yavaşlar ve süzülürsünüz. Eğer ineceğiniz nokta çok uzak ise bunu yapın her zaman. Ama önceki maddede belirttiğim gibi diğer oyunculardan uzak noktalara atlamaya özen gösterin.

5. Yere indikten sonra neler yapmalı ve nelere dikkat etmeliyim?

Uçaktan atladınız ve istediğiniz bölgeye indiniz, önceliğiniz loot yapabileceğiniz bir yapı bulmak olsun (ÖZELLİKLE BÜYÜK BİNALAR) ancak eğer büyük bina sizin indiğiniz yere oldukça uzaksa yakınınızda bulunan her hangi bir yapıya girip ekipman ve silah toplayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde loot yapmaya yani ekipman ve silah toplamaya özen gösterin, oynayış stilinize göre TAB yardımı ile itemleri yerden direk toplayabilir ve zaman kazanabilirsiniz. Ancak yerlere bakarakta bunu hızlandırabilirsiniz, tercih sizin. Öncelik olarak bir silah ve çanta bulmaya çalışın bir sonraki önceliğiniz de kask ve zırh olsun. Eğer çember sizden uzak bir noktada daralıyorsa size yakın yol kenarlarında araba, motor veya minibüs bulmaya çalışın.

_______________________________________________________________________

Şimdilik rehberimiz bu kadar, ilerleyen rehberlerde görüşmek üzere!

İyi forumlar
 

Wyvernn

Great Britain
TM Üye
Katılım
9 Mar 2015
Konular
3,475
Mesajlar
9,987
Reaksiyon Skoru
3,186
Online Süresi
114d 17h 13m
Başarım Puanı
390
Yaş
26
MmoLira
256
DevLira
9
En İyi Cevap Puanı
13
Eline sağlık.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst