Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Netflix'ten Fatih Sultan Mehmet Dizisi: Ottoman Rising

quater

Kötü İhtimaller Perisi
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
6 Tem 2010
Konular
491
Mesajlar
1,034
Reaksiyon Skoru
315
Başarım Puanı
212
MmoLira
87
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
2
Yabancı dizilerin tarihi olayları aktarmada ne kadar başarılı olduklarını az çok biliyoruz. Bu defa sahne Osmanlı Devleti'nin ve Fatih Sultan Mehmet'in olacak.


Netflix her gittiği ülkeden bir şeyler öğrenen, bir şeyler kapan ve kendini sürekli geliştiren bir firma. Ülkemize geldikten sonra da önce yerli dizi ağını kuran Netflix, şimdi de kendi dizisi olarak "Hakan: Muhafız" adlı bir yapımı hazırlıyor. Son bilgilere göre firmanın yeni amacı Fatih Sultan Mehmet'in hayatını anlatan bir dizi yapmak.
Dizinin adı Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor), yükselme dönemi hikayesi olacağını açıkça belli ediyor. 13 yaşında sultan olan II: Mehmet'in yükselişini, o dönemki adıyla Konstantinapolis olan İstanbul'u almasını ve 15. yüzyıldaki Osmanlı yükselişini konu alacak.Dizinin yapımcılığını Sarah Wetherbee, Kelly McPherson ve Emre Şahin yönetimindeki Karga Seven Pictures üstlenirken, dizinin yarı belgesel olarak hazırlanması planlanıyor. STX Entertainment ve Red Arrow Studios da projeye ortak olacak.

Dizinin toplamda altı bölüm sürmesi planlanıyor. Fatih Sultan Mehmet'in hayatını anlatan iki yerli dizi girişimimiz olmuş, ikisi de başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bakalım yabancı dizi olarak ne kadar başarılı olacak, ancak heyecanlandığımız kesin.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

daimy2017

Level 2
Üye
Katılım
17 Ağu 2017
Konular
1
Mesajlar
97
Reaksiyon Skoru
17
Başarım Puanı
23
Yaş
42
MmoLira
47
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
netflix e bu konuda ne kadar güvenilir o ayrı bir konu
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst